• bir çeşit karayolu aracı.

  gölbaşında işerken yanımdan uçup giden passat vardı bi. tam da yeni başladım işemeye takımı toplayamadan iyi misin bişeyin var mı diye üstüme gelmişlerdi. iyiyim diyom ama nevaleyi çekiştirdiğimiz belli zira netice ortada. hatta grubun yarısı benim bisikletle uçtuğuma inanmış bisiklet falan arıyorlardı. sözlüğün hangi versiyonunda kaldı kim bilir o hikaye.

  o geceki gruptan geriye bir erkan kalmıştı. öyle bi ölüm döngüsü ki işe gitmediğim gün 3 pozitif 1 kanser 1 kırık kol hadisesi yaşanıyor. yaşıtları öldüğü için kaveye gitmeyen babamla dalga geçerdim hep başıma beteri geldi 30 yaşında kimsesiz kaldım.

  erkan epilepsi hastası. şuuru tanı koymadan da yoktu mahallede lakabı sekizdi çünkü simsiyah bi elemandı.

  kredi çekip istikbalden 4 kişilik yatak alıp salona koymuştu. etrafına mum dizip ruh çağırırdı. bi tane de klozeti vardı kullanılmamış. içine lahmacun koyardı. poşetinden de çıkarmazdı. o lahmacun sıcaktan havasızlıktan klozetin içinde macun gibi bişey olurdu 0 şaka. sakız, aşure, jöle karışımı acayip bişeye benzerdi öyle yemeyi severdi.

  yakışıklıydı ama işini sünger, su bardağı, buzdolabı poşeti ve mentollü şampuan ile çözerdi.

  eski bir teybi vardı üzerinde pokemon yapıştırmaları dururdu. kasetçalarına belki içeriz diye ot koyardı ama içmesi yasaktı. efendi biri değildi. kendi çıkarını grubun çıkarı gibi gösterip herkese kendi istediği şeyi yaptırıp bi şekilde hepimizi mutlu ederdi.

  araç kullanması yasaktı. tanıdık bi trafik polisi bulup kendisine ceza yazdırıp facebook'tan paylaşmıştı. mağduriyet yaratmakta üstüne yoktu.

  ülker'in cola turka deposu vardı eski sanayinin içinde. tuni ve karpit lakaplı iki çocuktan bi geceleğine java motor almış depo soymaya gidelim mi demişti. bir yıl önce cem uzan tankerle benzin dağıtmıştı. tankerlerden birini yusuf abi kendi bahçesinde saklamıştı
  yakıt neyse de tankeri nasıl farketmedi o parti hala düşünür dururum. yusuf abiden rica ettik motora benzin doldurduk. sanayiye gelmeden kokoreççinin sarhoş bi müşterisine çarptık. o gece o adama çarpmasak başımıza daha kötü bişey geleceğini düşünürdük hep soygun iptal olmuştu.

  erkan bugün starex'in altında kaldı.