• alnımda bi' anda beliren yazı.

 • kadın yaşam özgürlük

 • tr. imralı'da bir aslan var.

 • bu sözü söyleyen erbilli bir kürt kadını hayal ettim ama gözümde canlanmadı. başındaki yarım eşarbı ve bilezik dolu kollarıyla bu söz bir bütün oluşturmadı. ırak'taki kürtler politize olmuş bir halk değil. kadınları hiç değil.

  zira ıraklı türkmen ve kürtlere araplardan bulaşmış olan ve sökülmesi mümkün olmayan bir gamsızlık yerleşmiştir. gelenekleri ve düzeni değiştirmeyle alakalı hiçbir gaye taşımazlar.
  hatta düzen yıkıla patlaya değişse bile günlük hayatlarına devam ederler.
  9 nisan 2003'te amerikan askerlerinin bağdat'a girdiği gün bağdat'taki dükkanlar açıktı. bu gamsızlığın ne boyutta olduğunu buradan anlayabilirsiniz.

  velhasılı kelam, türkiye'deki kürtleri pek tanımadığım için yorum yapmayacağım ama dipnot olarak bunu eklemek istedim.

 • ayyyy valla yıldım yaa. sürekli sürekli aynı kokuşuk muhabbet. koktu bu koooktu. ısıtsan da kokar, soğusa da kokar, salın bi şu işi artık.
  bu ülkede kadın düşmanlığı şaşıracaksınız ama kürt düşmanlığından daha yaygın, çünkü kadın düşmanlığı erkin hüküm sürmesinin istendiği her yerde var. dolayısıyla bu ikili birleşince, böyle kokuşmuş muhabbetlerin baş kahramanı oluyor.
  aynı ülkenin hatta dünyanın içinde sadece belli bi ırkın kadınları kendi coğrafyalarını temizlesin sonra gelip diğer şehirdekilere bağırsın mı diyosunuz yani? ya gerçekten 3 yaşında çocuk bile güler buna. bu işin neden böyle olup olmayacağını belli bi iq seviyesinde ve olgunluktaki birine baştan açıklamamıza gerek yok bence. sene 2022.

  dolayısıyla evet jin jiyan azadi ve hatta size ne halayı. kürt kadınları da bunu istiyorsa bilin bakalım kime laf düşmez? ne slogan atacaklarıyla ilgili ne de ne istedikleriyle ilgili söz kime düşmez biliyor musun? hem kürt düşmanı olup her konuyu buna çeken hem de aslında erkeklik manyaklarına. hadi abi ya. hadi.

 • üfff, asıl bunlar ezber ya. kokuyo. sıkıcı. bye.