• son beş yılın top 5 şarkısından biri. harika. arabada son ses dinlemelik. evde de. temizlik yaparken de. woooow. tam ihtiyacımız olan haykırma. geçen seneden beri kafamda yaşıyor, durduk yerde yükseliyorum.

  çıkarım önüne kanunlar gibi
  hak lıy sam aslanlar gibi

 • merve özbey'in devam filmi gibi şarkıcı. efendilerin efendisi erdem kınay efendinin şarkılarını andırıyor uzaktan... hoşuma gitmeyen iki tarafı var.

  birincisi, "...haklıysam aslanlar gibi," satırı. sanki gol sonrası bafetimbi gomis şarkısı gibi bir söz. bu mısraya karşı bir hassasiyet geliştirdim. simge sağın ne kadar bize ait bir değerse bu kadını da o denli ittiriyor bi'tarafım elbette...

  ikincisi ise klima kaynaklı yakıt tüketimini hızlandırması. şarkının arabesk-pop-fanteziye kaçan türk aristokrasisinden mutlak surette uzak metropol barzoist tavırları çok sert etki yaratıyor zihnimizde. ne yapıyor? sanki bir tarkan, bir fazıl say, bir deeperise dinliyormuş gibi gönül rahatlığıyla arabada cam açtırmıyor bu tip şarkılar. illa camı kapatıyor, klimaya abanıyoruz, gizli saklı dinliyoruz.

  haliyle kızın bulunduğu bataktan sıyrılıp bir üst level'a çıkması ve biz değerli şahsiyetlere kendini ispatlaması şart bunun için...