• fethiye, ölüdeniz belde sınırları içerisinde bulunan vadi.
    gerçekten kelebek mi var sorusunu çok duydum. evet gerçekten kelebekler vardı ama ekosistemin içine ettiğimiz için eskisi kadar kelebek yok. üzücü.

  • memlekette gitmeyenin, görmeyenin, övmeyenin kalmadığı tatil bi'yeri. kime neyi anlatıyoruz, o da bir garip... instagram, sıtorisinde kelebekler vadisi paylaşmayan türk'ün hesabını kapatma kararı alsa kimse durumu garipsemez anasını satayım. hayır, bu kelebekler vadisi'nden bilgi aktaranların çoğu da gün geçtikçe daha da ingiliz sömürgesine dönen ölüdeniz'den tekne turuna binip de gidenler. fotokopi kağıdı gibi aynı plaj, aynı manzara, aynı renkler...

    bir allah'ın kulu da bıraksın kelebeği vadisini de ölüdeniz'in içler acısı haline değinsin. ilk kez 14-15 yaşlarında gidip ilk gördüğüm an itibariyle şok geçirdiğim o olağanüstü lagüne ölüdeniz'in bombok bir yer olmasından ötürü gitmek istemeyeşimizden bahsetsin. koskoca ölüdeniz'de sema teyze'nin kıç kadar dükkanı dışında ev yemekleri yapan yer olmamasından bahsetsin. esenler, esenyurt, küçükçekmece ve/veya bağcılar'dan toplama ne kadar dızo varsa iç/dış turizmi katletsin diye çalıştırılışından bahsetsin.