• 4250 tl olan asgari ücreti yadırgamıyoruz demiş. seküler beyaz türkler ne düşünüyor acaba ahahaha.

 • 4.250 tl asgari ücret düşük değil ki zaten? asıl mesele mevcut asgari ücreti enflasyon karşısında korumakta. bugün marketten 20 liraya alınanı üç gün sonra 50 liraya alacaksak asgari ücret değil 4.250, 20 bin lira olsa ne olur, olmasa ne olur? dün asgari ücret 300 küsür dolar, bugün 200 küsür dolar... yarın kaç dolar? kolombiya mı?..

  bence gayet cici adam. bakmayın siz akp'nin tüm yandaş kurumlarıyla yönettiği algı operasyonu itibariyle, "erdoğan'a vermeyek de kime verek? gılışdaroolu'na mı verek," diyenlere...

 • zamanında ekmeleddin gibi birini aday olarak gösteren sonrada bana ince'yi aday gösteren biri. ince 50 bin avukatla ysk önünde bekleyecekti noldu o iş?

  t:burjuvazinin muhalif sınıfı muhalif göstermesi için desteklediği başkan.

 • öncelikle şunu kabul etmeliyiz. izmir'in yanında neredeyse çeyrek asır sonra istanbul ve ankara büyükşehir belediyelerini ve yanında diğer pek çok yeni belediyenin yönetimini devralan partinin başkanı doğal cumhurbaşkanı
  adayıdır. bunu bir kenara koyalım. yani burada -cumhuriyet halk partisi seçmenine hitap ediyorum- akp stratejistlerinin senelerden beri yaptığı gılışdaroğlu algısına yenik düşmeyeceksiniz, bu sizin sorumluluğunuz. akp'yi elbirliğiyle, destekleyeniyle desteklemeyeniyle en güçlü dönemine sürüklediğiniz dönemler hakkında, "kılıçdaroğlu hiç seçim kazanamıyor," algısına mağlup olmanızın sorumluluğunu çok rica ediyorum üstlenmeyi bilin.

  artık bi'yeter amk mukabilinden anlaşılması gereken diğer husus ise cumhuriyet halk partisi'nin aldığı oy oranı meselesi. bu meseleyi artık düzgün yorumlamayı öğrenmeliyiz. koskoca adamlarsınız. bu ülkede ecevit yüzde 23 oyla başbakan oldu. kılıçdaroğlu ise yüzde 30 oy aldığı zaman açık ara mağlup sayılıyor. biri şu işin matematiğini öğretmeli artık size?

  vakt-i evvelinde merkez sağ oyları binbir parçaya bölünüyordu; anap'ı, dyp'si, dtp'si bilmem nesi... ecevit sonrası dönemde merkezinden tut anasının nikahına kadar sağ oyların tümünü bünyesinde toplamış akp'ye karşı cumhuriyet halk partisi oylarının ne olmasını umacaktık? yüzde 177 mi? yani buradaki ayrım nasıl yapılamıyor, hayret gerçekten diyeceğim ancak işte algı meselesi aklıma gelince onu da anlayabiliyorum. medya sizlere ne söylüyorsa onu doğru kabul ediyorsunuz. etmeyin bi'zahmet...

  mesele kılıçdaroğlu ne oy aldı meselesi değil. mesele sağın yıllardan beri ilk kez bölünmüş olduğu meselesi.

  mansur yavaş ve ekrem imamoğlu... ikisi de yüksek profilli siyasetçi adayı. ancak henüz ikisi de siyasetçi değil. ya bir kere ekrem imamoğlu 25 yıl yaşadığım beylikdüzü'nün uzun soluklu belediye başkanı. adamla selamlaşmışlığım var kimse tanımazken. kadir topbaş sonrası başakşehir belediye başkanı mevlüt uysal ibb başkanı olarak atanacakken ismi geçmişti de, imamoğlu'nun atanma ihtimali bile bizi heyecanlandırmıştı. ya olmaz ama amk. bu adam henüz ibb'deki vazifesini tamamlamadı. kulübün başına ikinci dönem aykut kocaman getirir gibi alelacele yanlış kararlar verip üç gün sonra adamı alaşağı etmeyin. fenerbahçe değil burası. şu anda ne yavaş, ne de imamoğlu için doğru zaman değil. her zaman aynı boku yiyorsunuz. sarıgül de umudunuzdu bir ara. son halini görüyorsunuz. herifin seçim vaadi futboldan ofsaytı kaldırmak...

  yerel seçimlerde tüm büyükşehirleri ve 7-8 yeni belediyeyi kazanmış partinin genel başkanı boktan, belediye başkanları ise cumhurbaşkanı adayı. ya şu mantık tipik ortadoğu mantığı bi'kere. kendinizden utanın amk...

 • koskoca türk milletini koyun sürüsü gibi, "kemal kılıçdaroğlu muhalefet yapmıyor," algısıyla güttüler ya, söylenecek söz yok gerçekten... protesto amaçlı zamlar geri alınana kadar elektrik faturalarını ödemeyeceğini açıkladı ve bugün elektrikleri kesildi. şu anda halk tv canlı yayınında mum ışığında açıklama yapıyor. bugüne kadar türkiye hudutları içerisinde gerçekleşmemiş türden bir protesto. dünyada da örneği olduğunu düşünmüyorum. zira dünyada hiçbir hükümet, muhalefet liderinin evinin elektriğini kesecek kadar zavallı duruma düşmemiştir.

  vrabo.

 • liderlik vasfı yok denilerek karalanmaya çalışılan muhterem.

  bunu söyleyenlerin lider dedikleri hırsız , dolandırıcı, fetöcü vs vs tipler. hırsıza hırsız alternatif arıyor. namuslu adama liderlik vasfı yükleyemiyor.

 • benden oy alabilmesi mümkün olmayan siyasetçi.

 • abi liderlikle iyi bir insan olmayı karıştırmayalım. tarih karakter olarak kötü, onun bunun evladı liderlerle de dolu, iyi ve meleksi liderlerden de bol bol var.

  ama kemal bey bu insanlardan biri değil. bu noktada diyebilirsiniz ki liderlik vasfı olmak zorunda mı? değil işte. konu o. niye liderlik vasfı arıyoruz atayacağımız bi memurda amk? kendine lider arayan tüm toplumların bunu düşünmesi gerek.

  ama kemal bey lider değil yani, bunu da tartışmayalım.

 • illa lider olması gerekmiyor zaten konu o. adamda liderlik vasfı yok ama devlet adamlığı vasfı çok.

  bunun bahane edilmesine tepki gösteriyorum. ve bir hırsıza bir devlet adamını alternatif görmeyen zihniyete.

 • o konuda ben de size katılıyorum. sadece karıştırmayalım diye dedim. yoksa tabi lider seçmiyor, yazımda da belirttiğim gibi memur seçiyoruz. ama ne yaparsak yapalım insan ilkel bi canlı. hele ortadoğu abov.

  tsipras kardeşim tsipras. o gelsin. papandreou mu kaldı 2022 yılında.