• saygıdeğer nympheciğimin tarafını belli etmesi gerektiğini düşündüğüm kritik soru. sözlükte tüm kartlar bu düzende dağıtıldı, dikkatini çekmek istiyorum.

  eski sözlükten yeni sözlüğe aradan uzun zaman geçti tabii... vakt-i evvelinde cinsel istismar, kadın-erkek ilişkileri, türk siyasetinde aşırı milliyetçi tutumun faydaları ve zararları, fordçuluk, am-göt-meme gibisinden pek çok önemli konu işlenirdi sözlükte ancak zaman değişti. şimdilerde tv8, masterchef, zuhal topal, o ses türkiye gibi konuları işliyoruz. istisnalar haricinde futbol bile konuşamaz olduk. burada üzerime düşen rol ise insanlara engin mutfak deneyimlerimle yemek tarifleri paylaşmak. ah keşke eski sözlükte yer alsaydık da mutfakta seks deneyimlerimizi paylaşsaydık.

  haliyle konuyla ilintili olarak nympheciğimin de kısıra nar ekşisi konup konmayacağına dair fikirlerinin olduğunu düşünüyorum. aradan geçen uzun ayrılık sonrası evlenmiş olma ihtimali de (çakaaal) bu husustaki beyanının önemini ciddi anlamda ön plana çıkarıyor. ev hanımı olup gününün önemli kısmını akşam yemeği hazırlayarak geçiren bir ikonun görüşlerinin benim açımdan çok ciddi olduğunu belirtmemde fayda var.

  kutluyorum.

 • konmasına konur. kısıra dilediğin malzemeyi koyabilirsin. istersen şarap koy kime ne
  ama yenmez.

  olly sen çok değişmişsin. sözlük de değişmiş. çelik de değişmişti hatırlarsanız.

  geçelim. uzmanlık alanım değil yapan olursa yerim. bol limonlu.

  edit: yazar burada konulmaz demek istemiş. hepiniz tiktoka mı kayıt oldunuz noolmuş anlamadım.

 • kısıra şarap koymak... hımm... makarna&şarap duosuna yapılan bu atıfı görmezden gelemiyorum. kolera'ya diss atan ayben gibisin yeminle?

  değişiyoruz, evet. yaşlanmaya başlıyoruz nympheciğim. 30'lu yaşlarımdan beri bunu kabullenmeye çalışıyorum. başımızı bilmiyoruz, sonumuzu bilmiyoruz. haliyle kabullenmesi de kolay olmuyor. kabullenmenin azıcık ucundan tuttun mu da değişim kaçınılmaz oluyor.

  misal dün beşiktaş'ın mağlubiyeti sonrası sözlükte organize gelişen fenerbahçe=galatasaray ataklarında en az 4 cinayetten yargılanmam gerekirdi. ancak bu yaklaşımları ciddiye almayıp youtube'tan güldür güldür izlemek daha elitist geliyor.

 • konulur tabi. kısırın temek amacı ekşi olmak değil mi?

 • oramakoma buramakoma nereye koyacaklar bu atanamamış pekmezi? kuru dolma, salata ve kısır işte. bu konuda içtihatlar, ayetler ve district filmindeki deşifre edilen ilk ses kayıtları yeterince ikna etmiyor mu? ya burada turşu övülüyor turşu. bakın bu bir milli güvenlik meselesidir. yumurta ve yağı sabaha kadar çırp bişey olmaz ama koy sirkeyi al sana mayonez. nar ekşisi kısırın bağlayıcı unsurudur. birleştirici, bütünleştirici ve daha bir sürü şey. evet.

 • olly'cim sen bu yemek mevzularında biraz faşistsin. yeniliklere ve deneyselliğe açık değilsin.
  ben nar ekşisi koymam, pek sevmiyorum ama koyana da saygı duyarım.
  ben kısırda domatese karşıyım. her şeyden öte, olly! senin kısırda gidiş yolun yanlış. sen kısır eksperi değilsin. kısır deyince olly demem.
  faşistler bilmez, şalgamlı kısır diye bir şey de var. ben buna okeyim.
  benim rutin kısırımda sumak vardır bir de. domates asla yoktur.
  narlı kısır da var. ağlasan da sızlasan da var bunlar olly.

 • ayol şimdi çıldırıciğim. bana kısır eksperi değilsin demek şahsıma yapılmış en büyük hakaretlerdendir.

  deneyselliğe açık değilsin derken kısırda turşuya sıcak bakmamı yok sayamazsınız saygıdeğer sezciğim. ergenlik dönemlerimde türkan ablamız vardı saygıdeğer anneciğimin bir numaralı kankası. kendisine, "kısıra turşu konur mu," diye soracak olsam muhtemelen çıkartır belinden tabancasını, çeker vururdu beni. belinde tabancası var mıydı, bilmiyorum. muhtemelen yoktur. nesi varsa çıkartırdı işte... belki sütyenini çıkarırdı sinirden ve oracıkta yiyişirdik. annemler gittikten sonra tabii... kısırların üzerinde... turşusuz... metin arolat yoğurt sürüyordu ya merve ildeniz'e? biz de birbirimize kısır sürerdik? ergenlik dönemlerim tabii... yoksa türkan abla'yla hiç bir zaman bu tip bir ilişki içerisinde olmak istemem.

  müsaade edersen daha da edepsizleşmeden devam etmek istiyorum.

  şalgamlı kısır'ın fotösüne baktım sen deyince. deneyselliğin bu boyutuna karşıyım. ben avukat olsam kısıra yapılan bu tip bir müdahaleyi taciz suçlamasıyla yüce adalet önünde yargılatırım. seni kınıyorum saygıdeğer sezciğim. diğer taraftan kısırda domates olmaz. katılırım. bu da bir takım süreçler sonucunda benim gerçekleştirdiğim bir yaklaşım açısıdır. zira kısırın yanına beyaz peynir ister. onun da yanında aromayı tamamlaması için domates olması lazım. burada domatesi kısırla bütünleştirerek süreçteki zaman kaybını en aza indiriyoruz.

  ben kısırı membağında öğrendim. hocaların hocalarından öğrendim. insanlığa 10 yıldan fazla süredir kısır hizmeti veriyorum. 10 yaş evvel nerelerdeydiniz sez hanım?