• bakın benim telefonda bazı uygulamalar hep açık. şimdi arada buraya baktığımda çıkmış olduğumu görüyor ve yeniden giriş yapmam isteniyor. benim gibi üşengeç bi adama bunu yapamazsınız. şunu hemen halledin. bi de hiçbir işe yaramayan bas rahatla tuşu istiyorum. daha çok bas daha çok rahatla!

 • bakın entrylerde mesaj özelliği yok. ben mesala şöyle bir şey yazmızsın o yüzden mesaj attım demek istemiyorum. üşengeç olduğumu belirtmiştim daha önce. bunu bana ve buradakilere yapmayın.

 • derdini sikiyim butonu istiyorum.

 • entrylere de görsel ekleyelim bir zahmet artık. çok yavan kalıyor her biri. bazen yazıdan daha iyi anlatacak görseller koymamız gerekebiliyor ama olmuyor tabi.

 • yanlış yazılan başlığı düzeltme böylelikle dillere destan olmam.

 • ya sözlüğü kapatın kötü twitten devam edelim. yok mu hazırda bi microblog sitesi?

 • telefondan browser kullanamayan orta yaşlılar app'inin yapılmasını talep etmektedir. (see: @dondraper)

 • kimi yazarın billuruna kimi yazarın içinde bulunduğu platformu yaşanabilir ortama evirebilmek için öngürülerini, hevalarını, arzularını, taleplerini deklare ettikleri liste.

  1) eksi butonunun kaldırılması.bir avuç yazarız, zamanla eski yazarlar geliyor ama yeni yazarların gelmesiyle ayar vermeler başlayacak. zamanla hizipleşme , guruplaşmalar meydana gelebilir.göze batan bir yazara sırf kabilecilik güdüsü ile eksi tacizine tutup soğutup sözlükten uzaklaşması sağlanabilir.

  2) başlık düzeltebilen etkin, yetkin , burasını sallayan işsiz gönüllü amele acilen bulunmalı. başlıklar bedduaya uğramış gibi estetik şart.

  3) yeni gelen yazarlara özelden hoş geldin mesajı atacak bir bot ayarlanmalı. yazılımcı mırın kırın ediyorsa yetkili gönüllü amele bir mod özelden gelen yazarlara sıcak, samimi "hoş geldin " mesajı atsın ki gelen yazar bir gaza gelsin. o gazla sol frame'de en az 10 giri girer.

  4) reklam ve sponsor gelirleri sözlüğe akıtılıp burada emek harcayan yazarlara kitap , bardak , bir paket cuara vb. hediyelerle ödüllendirilmelidir. bu sayede yazarlar aidiyet duygusu kuvvetlenir.

  5) twitter, instagram, diğer sözlük mecralarında adı duyurulmalı. açıldığı pek duyulmadı. ismi duyulmamış kim gelecek ?

  6) sözlük yönetiminin acilen kural ve formatı bir manifesto ile behlül'e anlatır gibi sade akıcı bir dille anlatmaları gerekir.

  7) meslek lisesinde veya askerdeymişiz vari çok taşşak sohbeti dönüyor.bundan mütevellit yazalar burada yazmaktan imtina edebilir. kalın çizgilerle sınırların belirlenmesi gerekir.

  8) yazarlara değer verilip platformu ileriye taşıyacak projelerine destek olunup alan açılmalı. zaten geçmiş yıllarda bu işin kitabını yazmış bu platform. gazete , radyo , dergi , youtube vb. yeniden kurulmalı.

  9)script'in geliştirilmesi ve mobil uygulaması çıkması elzemdir.

  10) tekrar sözlüğün kapanmayacağı açık dille adminler tarafından yazarlara anlatılmalı, açıklanmalı.

  11) sözlük yöneticilerinin sürekli aktif olup yazarların sorularını ve sorunlarını hızlıca giderebilecek yetkinlikte olmalıdırlar.

  12) girilen entry yayınlamadan önce önizleme butonu getirilip son kez gözden geçirilmesi sağlanmalı.

  13) moderatörlerin sol frame'i efektif kullanabilmeleri için bazı başlıkları yukarı taşıyabilecekleri, bazı başlıkları gizleyebilecekleri yetkiler verilmeli.

  14) fav, beğeni, eksi vb. aksiyonların bildirim şeklinde yazarın görebilmesi sağlanmalı. haydi eksi veren görülmesin ama beğeni ve fav veren kişiler görülmesi sağlansın .

  15) aralıksız bir şekilde kasıtlı eksi veren yazara yaptım uygulansın.


  aklıma geldikçe arada editlerim.

 • söyleyin, bi daha anmasın benim adımı.

 • şu bir üsteki yazar ciddi ciddi bu kadar maddeyi yazmış mı la? 100 metre ileride yüksek voltajlı direk var gidip asılayım.