• majesteleriyle kıyaslayanlar var, olmalı, olacaktır da.
  ben istatistik falan bilmem kardeşim. stadın önünde kimin heykeli var ona bakarım. aha şimdi guguldan bakıyorum. baktım. united center'ın önünde heykeli olan jordan. lebron'un var mı heykeli stadın önünde. dur ona da bakayım. yok. biblo falan çıkıyor.

 • örgütlü işçi sınıfı için bir şey yapmış mı bu ibne?

 • yaptı. los angeles itfaiyesi çalışanlarının ''direkte akrobatik hareketler'' sergilemelerine izin verdi. itfaiyeciler kapkara bir direk ile gösteri yaptılar.

 • iş biraz da markalaşmak ile ilgili sanırım. lebron da elbette marka ama micheal jordan'ı bu alanda sanırım pele/maradona gibi isimlerle birlikte anmalıyız. her elit basketbolcu micheal jordan ile kıyaslanacak asırlar boyunca; "lebron james'ten daha iyi bu adam," şeklinde olmayacaktır bu.

 • iyiyi iyiyle kıyaslayıp, daha iyi olanı gömmek şeklinde bir alışkanlığımız oluştu.
  lebron james'i eleştirenler var. nba tüm zamanlar sayı krallığında üçüncü sırada bu adam. aktif olanların içinde ilk sırada. üstelik 36.000 sayı barajını da üstündeki iki isimden daha genç yaşta geçti. basketbolu bıraktığı zaman görünen o ki 1 numara olma ihtimali çok yüksek.
  yine de bu adamı michael jordan ile kıyaslayamazsınız. zaman farklı, takımlar farklı, pozisyon, stil hepsi farklı.
  ikisini kıyaslamadan anlatıyorum. mj başka bir şeydir. anlatılmaz. onun döneminde nba takip edenler bilir. çok genç yaşta basketbola uzun bir ara vermeseydi, şimdi ortalıkta kırılabilir bir rekor da kalmazdı üstelik.
  kısacası bilgisayarın başından sigara külünü dökmeden kıçımızı kaldıramayan bizler, bu adamlar hakkında konuşurken daha dikkatli olmalıyız. bu adamları eleştirmek, kıyaslamak hele ki gömmek bize epey bol gelir.