• baba herif sıkıntılı bir herif ama insanın da halinden anlamak gerekiyor. sodom'un 120 günü'nü okudum yeni, abimiz biraz aşırıya kaçmış olabilir ama üstüne gittikleri kadar da bir şey yok. abimiz toplumun hassas noktalarını gıdıklamayı seviyor. baktığınızda bugün bu sözlükte cd cd'ye birbirine sürtünenler var, bu gözler gördü bunları. hiçbirine de sade'e yaptığımız muameleyi yapmıyoruz, ki yapmamalıyız da. insanlık halidir bunlar.

    sadece "vajinanın içine kurutulmuş ve kartonla kaplanmış bir barut silindiri soktu, ateşledi ve alevi görünce boşaldı." yazmasa da olurmuş. yine başka kızın anüsüne kızgın yağ döküp lavman yaptırmak da hoş değil.

    mesela "bir keçi, diliyle toplarını yalarken o da keçiyi burnundan becerdi. daha sonra keçiyi döndürdü ve arkadan becerdi." falan buram buram memleket kokan, anadolu kokan satırlar. harika gözlem yeteneği gerçekten.

  • spoiler vermesene yaa. ben okumadım henüz :/

    ayrıca buna ah nerede sendromu desek çok da yanlış olmaz sanırım çünkü o günün şartlarında yadırgadığımız her şeyin en beterini şu an kaynım bana kaydı programlarında her gün izliyoruz. keza biri çıkıp "yengemle mangal yaptıktan sonra eniştemin götüne soktuğum kızgın demirle bacımın gözlerine mil çektim" dese beni real madrid galatasaray maçı kadar bile heyecanlandırmazdı sanırım. neyse yine de okuyacağız bu ahlaksız adamı.

    ya o değil de bahsettiğim sendromda eskiden tatlış ve romantik dediğimiz şeyleri şu an sapıklık ve taciz gibi algılıyoruz. o yüzden bu marquies abimiz için başka bir sendrom adı bulmamız gerekiyor.