• mardinli dostumdan 1 liraya sipariş verdiğim yiyecek.

 • istanbul hariç hiçbir yerde güzelini yemedim bugüne kadar.

  her fırsatta rakı balık güzellemesi yapan izmir dahil. yine çilingir sofralarıyla ünlü cunda, ayvalık, çeşme vs.
  akdeniz'de zaten yanına yaklaşılmaz.

  mardin ekibi tekeline almış da birader bari telefon edip birbirlerine 'abi en azından içine kuş üzümü koyun kuş üzümsüz olmaz bu' desinler.

  denizden babam çıksa yiyeceğim için bundan da biraz anlarım. gelgelelim midye sadece istanbul'da yenir. sırf bu yüzden istanbul'a gideceğim en yakın zamanda.

 • midye dolma aşığı bir birey olarak konuşmak isterim.

  belli başlı seyyarlar var en güzel onlar yapıyor. kadıköy'de yolun ortasında duran seyyarlardan kaçının bir kere. onlar yol üstü geçenlere saplar geçer. daha çok aralarda, yan yollarda olan midyecilere gitmeniz lazım. çünkü onlar sabit müşteriye sahip oluyor. kötü yapmamaları gerekiyor o yüzden.

  birkaç seyyar tavsiyesi vericem. ben gittiğimde minimum 70-80 adet yerim. hiç zehirlenmedim arkadaşlar. yıllardır yerim. tecrübeliyim yani.

  uzunçayır metro çıkışında aydın abi var. bunun üstüne tanımam arkadaşlar. yanında jalapeno turşu açar. inanılmaz.

  ünalan metrosu çıkışında erkan diye bir seyyar var. bunun da midyeleri güzeldir. en çok bundan yerim eskiden yolumun üstünde olduğu için.

  kadıköy yazıcıoğlunun orada eres var. midye güzel olduğu zaman gelir sadece. o yüzden çok nadir görülüyor. efsanevi pokemon gibi. bunun gibisi yok sanırım. bir tık daha pahalıdır diğerlerine göre.

  avcılar metrobüs çıkışında bir abi vardı üniversitenin oradaki üst geçitte. hala orada mı bilmiyorum. burası da iyi.

  bir de sirkeci'de üsküdar veya kadıköy iskelesinin tam yanında bıyıklı bir amca var. ölmediyse bu zaten efsanedir. bilinir genelde. ister sıcak, ister soğuk verir. en pahalısı bu ama. değer tadına göre.

  bu tavsiye çok aralarda bir yerde ama yakınsınızdır belki. ataşehir örnek mahallesinde, şimşekler market diye bir yer var. onun hemen yanında tezgah açıyor akşamları. baba oğullar.

  yeter lan yoruldum.

 • bunu yiyerek doğru bir şey yapmıyoruz. çok gereksiz ağır metal yüklemesi. neyi yediğimiz de belli değil zaten. dolmalık pirincin üzerine kağıt gibi bir zımbırtı. e dolma ye? adı midye diye cazip sanırım? yoksa bu kadar zararlı bir arkadaşın bu derece tutuluyor olmasının mantıklı tarafı yok. esasen bunu yapay ortamlarda daha sağlıklı da üretebilirler bence.

 • çok gereksiz bir şey.

 • durup dururken canım çekti yine.