• iktidaryanlısısözlük'ün bugünki gündemi. başörtülü olduğu gerekçesiyle bir takım kimseleri bir mekandan içeriye almamışlar. mevzu bu.

  çiti

  yeni bir meseleymiş gibi bahsediliyor ancak ilk kez yaşanan bir olay değil, bunun geçmişten günümüze pek çok farklı versiyonu var. kılık kıyafet hususunda son derece seçici hareket eden, bu kuralları doğrultusunda şöhretli ve/veya varlıklı insanları dahi geri çevirmişliği bulunan vakt-i evvelinin reina ve laila'sı başta olmak üzere pek çok mekandan bahsedilmeli elbette?

  içeriye hayvanların girmesinin yasak olduğu avm'lerden ve restoranlardan... hatta çocuklu ailelerin girmesinin yasak olduğu mekanlardan?..

  bugüne kadar kimsenin çıkıp da bu hususlarda ses ettiğini görmedim, işitmedim. haliyle meselenin başörtüsü nedeniyle gündem olmasını doğru bulmuyorum.

  bir karara varılsın ve tüm işletmeler bu çizgide hareket etsin o halde? ya herkes her istediği yere istediği kılıkta, istediği şekilde, istediği kişilerle ve canlılarla girip çıkabilsin ya da bu hususta işletmelerin tümüne birden seçici davranma hakkı tanınsın.

  ek not: başörtülü arkadaşların bir lgbt-i işletmesine girmek istemelerini de açıkçası pek samimi bulmadım. belli ki provokasyon amaçlı yapılmış.

 • sedir koltuklu kafeler var rahat diye akşama kadar oturmak istiyorsun bazısı herkesi kabul etmiyor ya da çok uzun süre oturtturmuyor. garson devamlı gelip bir şey yiyin için diye rahatsız ediyor.

  https://cafesedirkoltuk.xyz/

 • hiç denk gelmediğim hadise. otopark versiyonunu yaşadım ama? tophane tramvay istasyonu'nun yanındaki otoparka beşiktaş formasıyla yanaşınca almıyorlar içeri. 6-7 saat takılıp 8 saatlik barem aşmadan gideceksin diye. kanka olduk falan da o mevzuyu da kurtardık.

  en kötü ihtimalle çözüm, kanka olmak yani...