• eğlenceli bir aktivite yalnız çok pahalı her şey yav.

 • festival güzeli zeytinim bitmiş. gidip alayım. belki güzel bir deniz levreği de vardır akşama iyi olmaz mı? çok güzel olur hem de:)))

 • bu pazar mevzusunda artık kendi kurallarımı koydum. bir takım etkenlerden ötürü eğitim alamamış insanı kabul edebilirim ancak insanın kendisini yetiştirememesini asla kabul etmiyorum. kişinin pazarcı diye mal olanını çekmek zorunda değilim. efendi olacak, saygılı olacak, iki tane de şundan dayayayım zihniyetine sahip olmayacak. severim pazara gitmeyi ama kekoyu gördüğümde şundan bundan köy demişsem bile tezgahtarlık yaptığını sezdiğim anda oracıkta bırakıyorum.

  bir ikincisi asla ama asla bös bös anıran adamın tezgahına uğramıyorum. n'oluyoruz amk? 50 sene evvel ananızın alışveriş zihniyetiydi o. sakin sakin, efendi gibi koyacak poşetine, boşaltacak.

  bir diğeri ise balık mevzusu. yukarıda kucak değinmiş diye değiniyorum. ya şu devirde pazardan balık yiyeceğime bok yerim daha iyi. ben bunun ne hijyenik ne de etik bir örneğine denk gelmedim. palamut yerine torik çakandan tut, buzhane balığını olta balığı diye satana. balık, balıkçı(ndan) alınır. balıkçıdan değil, balıkçından.

 • olly bey adamlar boğaziçi mezunu değil. basit bir pazardan ne bekliyorsunuz acaba?

 • insan olmak için boğaziçi mezunu mu olmak lazım kucak efendi? böyle tuhaf bir zihniyete sahip meslek de bizim memleketten başka yere nasip olmaz yeminle. bunun, "ama benim eğitimim bu," diye bahanesi mi olur? nasıl da normalleştirmişler bazı şeyleri. adamlar satış yapma gayretiyle bir ayıdan farklı tavır sergilemiyor, biz de bunu gayet olgunca karşılamanın derdindeyiz. hayır efendim. onlar da kendilerine çeki düzen verecekler. dünyanın parasını kazanıyorlar, azıcık da kendisine yatırım yapsın, hint fakiri gibi ne o öyle?

 • sözlük iyice emeklilerin gözdesi sahil kasabasına döndü. eskiden siyaset, gündem vay bekaret nerededir şurada mıdır yoksa burada mıdır tartışılır en az 3-5 çaylakla ancak durdurulurdu kavgalar. şu an mevzu balık nereden alınır, pazarcıyı pazarcı yapan detaylar nedir.. yer mi lan'ın sileceklerini kaldırın, oraya park mı edilir aq.

 • iki gün kısık sesle domates diyen adamların, üçüncü gün domatesssssssse gel diye bağırdığı yerdir orası olly bey. amazon yerlileri gibi canlı adam yiyen adamlar. bu adamlar çeki düzen verir mi kendine?

 • kusura bakma da değişimin kralı seninle başladı sez hanım. sözlüğün yol göstereni sensin. evvelden kalkıcam, burada "kadınlar günü'nü kutlamak şarlatanlığın daniskasıdır" yazacaktım da bugün halen nefes alacaktım. sen değişirsen cemaate semt pazarı politikalarını eleştirmek düşer elbette...

  derhal kendine çeki düzen vermen lazım. bilemiyorum, galatasaray da tıpkı senin gibiydi, fatih terim'i kovunca rahatladı biraz?!? tıss hıss...

 • madem konu açıldı ben de bir katkıda bulunayım.

  meyveleri ön sıraya piramit gibi dizen pazarcılar var. bunlar öndeki parlak ürünleri gösterip arkadan çürük çarık kakalıyor. seçtirmiyorlar da. bunlardan almayın.

  izmit, istanbul, bursa ve izmir'deki pazarlarda deneyimlenmiştir. ülkenin her yerinde geçerli mesleki bir davranış kodu herhalde. ya da dümdüz şerefsizlik, bilemiyorum.

 • bir gün uyandığınızda sözlük hanımları elinde kovayla elma toplayacaklar. erkekler pikaba kasa yüklerken bulacak kendilerini.

  sol yap, topla topla toplaaa

  duyuyorum seni frante.

  güzel ve güneşli günler yakındır:)))