• merakla beklediğim diziydi. bugün ilk sezonu çıkmış hemen başlıyorum.

 • dekor falan güzel ama senaryo bok gibi.

  kadın zaman yolculuğu yapıyor ve hemen uyum sağlıyor. hayır bir ben mi obsesifim anlamıyorum. geçen 3 saat elektrik kesilince günüm gitti. hatun zaman yolculuğu yapmış, kendini 1919 yılında bulmuş, 1-2 dakika şok yaşadıktan sonra ağzını ayıra ayıra agatha christie'nin peşinde dolanıyor.

  2 bölüm izledim fikrim bu. fazla absürt. komedi unsuru ekleyeceğim derken bokunu çıkarmışlar.

 • daha güzel olabilirmiş. fikir güzel senaryo bok gibi.
  türk sinemasında ilk kez rastladım bu tarz çekim tekniğine.

 • 4 bölüm izledim henüz. biraz dandik gibi ama dandik dizi sevdalısı olduğum için de beğendim. nihal ziyagil pek rol yapamamış. yani sen birinin yerine geçiyorsun, onun gibi davranacağına gayet kendin gibi davranmaya devam ediyorsun. ben biraz farklıyım yaa havalarında ama oldukça düşük zekalı bir karakter olmuş. ameeet abeee dedikçe tansiyonum fırlıyor ama idare ediyoruz. ameet abi de biraz akılsız gibi. ne iyiler yeterince akıllı ne kötüler yeterince kötü, güzel olabilecekken bir olmamışlık var. nihal ziyagil'in ağzına da ikide bir siktir demek yakışmamış. bu iki zekasız işleri batırsa o zaman dizi iyi olabilir. bu akılsızlıkla durumu kurtarırlarsa tutarsız olacak çünkü.

 • nihal ziyagil'den bana tokat gibi cevap gelmiş. utanır mıyım, bilmem..

 • ilk bölümlerini pek sevmemiştim. ilerledikçe sardı. ama halen bariz hatalar var.

  --spoiler--
  dizinin bir bölümünde boks müsabakası var. türk boksörün adı "metin yılmaz" ve soyadı kanununun çıkmasına henüz 10 yıl falan var. küçük bir detay gibi görünüyor belki ama bariz bir özensizlik. dönem dizilerinde bu tür detayların önemli olduğunu düşünüyorum.

  ana karakteri bir yerde konumlandıramıyorum. bazı yerlerde kompleks meselelerin içinden çıkabilen zeki bir kadın çıkıyor karşımıza. bazı yerlerde de malın önde gideni. ingiliz subayların masasına oturup "yaa siz şimdi takılıyorsunuz da mahvedeceğiz sizi" diye konuşacak zekaya sahip birinin kompleks sorunların içinden çıkması düşünülemez. kurguyu ilerletmek için başka bir şey bulmaları gerekirdi bence.

  ki bu oyuncudan ziyade senaryo ile alakalı bir sorun gibi görünüyor. oyuncu elindeki diyalog neyse onu okumuş.
  --spoiler--

 • görsel sanatlarda eleştiri ile karalama arasındaki farkı bu denli bilmeyen millete az rastlanır. türkler olarak gezegenin utanç vesikasılarıyız yeminle... bir netflix dizisi oyuncusuna şöyle bir açıklama yapıversin? olacak iş değil anasını satayım.

 • ilk bölümde perihayı öldürüp nasıl yerine geçtilerse son bölümde de mustafa kemal'i öldürüp yerine geçerler diye bekledim. olayları düzeltmek için hazal kaya bandırma ile samsuna gider, ordan erzurum ve sivas kongrelerini düzenler vs. bi 8 sezon pera palasta gece yarısı konusu çıkar burdan.

 • izliyorum, izliyorum, neden bu denli gömüldüğünü anlamıyorum. mustafa kemal nedeniyle mi? en ağır eleştiriyi ahmet hakan'ın yaptığı düşünülünce akla bundan başka ihtimal gelmiyor. neleri neleri seyrettik, bu dizi mi sıkıntı yarattı? ipini salan hazal kaya'yı pataklıyor. ya ulan seda sayan'ın bile filmi var lan bu memlekette? mustafa kemal'in isminin geçtiği yere boklamaktan bıkmadılar, usanmadılar.

 • tutarsızlıklarını saymaktan izlerken yoğunlaşamadım dizi. hazal cidden kötü, dizi konusu iyi fakat bence biz birden bire böyle arlamamalıydık bu darkvari zamanda yolculuk olaylarına.