• bence playstation'ın kullanıcılarıyla cinsel ilişkiye girmesi işidir.

  bunu şöyle açıklayabiliriz. elimizde bir adet playstation 4 oyunu var. bu oyuna bir isim bulalım? atıyorum, oyunumuzun ismi boz olsun. bugünlerde çok popüler bir isim... hatta o kadar popüler ki, ikincisi çekilmiş olsun mesela? boz 2 olsun oyunun ismi. zenginlerin ikamet ettiği göktürk'te yaşayan bir uzaylının başından geçen tuhaf hikayeyi anlatıyor. base building+survival tarzı bir oyun. hafiften rpg öğeleri de koyar, gamerları uzunca bir müddet müptelası yaparız.

  şimdi gittik dvdmarket'e, boz 2'yi aldık. şu kadar paraya aldık örneğin. herhangi bir sorun var mı? yok. paran vardı, markete gittin, oyunu aldın. ticaretin tamamlandı.

  peki bu oyunu ne ile oynayacaksın? playstation 4 oyunu diyelim bu? var mı evinde? var. çalışıyor mu? çalışıyor.

  şimdi bakıyoruz elimizdeki materyallere... oyunu oynamamız için gereken konsolumuz var. oyunumuzun kendisi de var? yetiyor mu orospu çocuklarına? yetmiyor. bu oyunu online oynayabilmek için psn aboneliği de alman gerekiyor. üç ayda bir 100 lira. bunu yapmazsan oyunu oynayamıyorsun. niye? evimde internetim var? playstation'ım zaten var? oyunumu da almışım? online oynayabilmek için ödediğim ek ücret niye? bunu ben playstation'a neden ödüyorum, onu anlamadım ben? madem bunu her ay kira öder gibi ödeyeceğim aletin kendisine niye para veriyorum? bir ürün aynı anda hem satılır, hem de kirası istenir mi lan? ya artık bu, dünya nüfusunu teker teker yatırıp sikmeye yönelik operasyonun en net yaklaşımıdır.

  buna bir açıklık getirilmesi gerekiyor. vallahi de billahi de yeter artık yani...

 • playstation'ı da bıraktım :p

 • ben bırakalı 2-3 yıl oluyor.

  takribi olarak rakıdan önce siyasetten sonraydı. veya tam tersi :p

 • bana verdiğin sözden beridir elimde joystick seni bekliyorum frante. insan haber verir. elektrik de yazdı bi'sürü.

 • biz de epic'ten güzel oyunu bedavaya kapınca güne puanımız 2 artıyor diye seviniyorduk, vay anasını şu dertlere bak be. sizin için birer tane tütsü yaktım...