• biliyorsunuz siyaseti bıraktım.

  televizyon izlemiyorum. hatta film veya dizi izleyeceğim zamanlar hariç açmıyorum bile. yani haberlerden haberim yok.
  ekşi'de de bu minvalde başlıkların içeriklerini okumuyorum.
  sizi de okumadım.
  çevremde bir tane bile sığınmacı yok.

  yani ben böyle bir sorun göremiyorum.
  hayat çok güzel.

 • hayır, bu gamer ittifakı seçmen, sığınmacıların istilası evveli türkiye cumhuriyeti'nde değil de norveç'te ya da finlandiya'da yaşadığımıza falan mı ikna etmeye çalışıyor bizleri, onu anlayamadım ben.

  yani birkaç dakika içerisinde aklıma gelenler...

  aha 1!
  aha 2! memleketin milli topçusu.
  aha 3!
  aha 4!
  aha 5! daha sayayım mı?
  aha 6!

  ya da bak n'apalım? şu linki bırakayım buraya. cnn türk'ün kadına taciz kategorisi altındaki haberleri. 17 haber bulunmuş. tek tek bakarsın hepsine, mültecili olanları ayıklarsın. hem işin de kolaylaşır.

  kimsenin mültecilerin varlığından mutlu olduğu falan yok. herkes neyin ne olduğunun gayet farkında. ancak ak gençlik olarak odağı başka tarafa çevirmekle zaman harcamayın. buna kimsenin inandığı ettiği yok.

 • bence ortada ciddi bir sorun var. türkiye böyle bir ülke değildi. kesinlikle abartılmıyor. ama evet! ne yazık ki ırkçılar fırsat buldu gündem olabilmek adına.

  o sırada cumhuriyet halk partisi...

 • dilovası'nda suriyelilerin öldürdüğü sahipli bir köpek ve köpeğin sahibi aileye saldırıları üzerine halkın tepkisi oldu.

  https://twitter.com/...=NLXFrcHou8Oh9bp3D1CEtg&s=19

  bu sorunun varacağı noktaları defalarca anlattık. zafer partisi %3 bile alamadı. halkımızın şu aşamada durumdan son derece memnun olduğunu buradan anlıyoruz. 2-3 seneye uyanırlar. bu da öyle toplumsal farkındalıkla falan olmayacak. bu süreçte mutlaka her türk vatandaşı sığınmacılar yüzünden bir bela yaşayacak. kiminin köpeğini öldürecekler, kiminin evine hırsız olarak girecekler, kiminin kendisine/kızına/kardeşine/sevgilisine sarkıntılık/taciz/tecavüz edecekler. kimi sevgilisiyle dolaşırken, sahilde güneşlenirken bir temiz dayak yiyecek. öyle uyanacaklar. yoksa bir öngörü, bir akıl yürütme, bir empati, ders çıkarma falan beklemiyorum. %80'i beyinsiz olan bir topluluk bu.

 • evet, öyle sağdan soldan üç beş ergenin oyuna talip olmak için plansız programsız ucuz ırkçılık numaraları yaparak değil, şöyle çözülür.

  "suriyelilerden rahatsızız. suriyelileri göndereceğiz. dört aşamalı bir plan yapıyoruz. birinci aşama suriye yönetimiyle oturup konuşacağız. karşılıklı büyükelçilikleri açacağız. ikinci aşama, buradan gidecek suriyelilere can ve mal güvenliğini sağlamamız lazım. bunu bizim ordumuz, suriye ordusu, bm devreye girecek, bu güvenliği sağlayacak aynı kıbrıs'ta olduğu gibi. üçüncü aşama, bunların yiyeceği, içeceği, barınacağı yerler var, bunlar yapılacak. bunları ab fonlarından türkiye'deki müteahhitler gidip orada yapacaklar. dördüncüsü de gaziantepli iş adamlarının orada fabrikaları var, fabrikalarını tekrar çalıştıracaklar istihdam yaratacağız. böylece her birisini ırkçılık yapmadan, ülkelerine huzur içinde göndereceğiz, hepsi de gider yüzde 99'u gider."

 • aramızda olmalarını garipsemiyorum. türkiye'ye göç etmelerini engellemek ya da hükümeti devralınca içimizde yaşayanları memleketlerine sepetlemek falan yakışıklı bir karakter izlenimi uyandırmıyor. benim derdim, aramıza karışanların kalitesi ile... bu aşamada yaşanan bir takım tuhaflıkları anlamakta zorlanıyorum.

  sıkıntılı tipler var. taciz edeni, vandallık yapanı, yarak kürek hal ve davranışlar içerisinde olanı... geçen gün elinde kasaturayla manyak manyak tavırlar içerisinde olup selfie çektiren bir angus vardı misal? şimdi bu salağın yeri yurdu zaten burası değil. bizim insanımız olsa kovuşturmasını yaparsın, artık gereken neyse, hapis cezası mıdır, nedir, verirsin. ama bu sığınmacı can güvenliği için, bi'şeylerden korunmak için yanaşmış bu ülkeye... eğer hala itlik peşindeyse eğitmekle uğraşmayacaksın, götüne tekmeyi çakıp göndereceksin memleketine...

  işte bu gerçekleşmediğinde ben müthiş karamsarlığa düşüyorum. yoksa elin garibanı bir köşeye sığınmış, doğru iş mi göndermek? herif eline almış telefonu, metroya binmiş, milletin götünü başını resmediyor. ya bu adamı sadece göndermeyeceksin. önce götüne sokacaksın o telefonu, o şekilde uçağına bindireceksin. bunun bu şekilde yapılmaması ve suçun cezasız kalması o zaman bir şey anlatıyor bizlere? demek ki hükümet bunların bu şekilde davranmasını istiyor? işte bu da göçmen sorununun temelini oluşturuyor.

  ihtiyaç sahiplerinin ülkeye sığınması ve bizlerle bir arada yaşamasında sakınca yok. ancak barbarca yaşamaya alışmış tehlikeli ve gerici canlıların ülkenin karakterini o yöne sürüklemesi müthiş bir sorun. yapılması gereken bunun engellenmesi.

 • cevap veremiyorsun ki bana ayıp olmasın diye cevap vermek isteyesin franteciğim? varsa yoksa hamaset? ne cevap verdin ki sabah beri? van değil wan dedin? alman dalgasına oturanlardan öğreniyormuşum herşeyi, onu dedin? sana akp'lisin dememem gerektiğini söyledin? kaçırdığım bir analizin var mı? yok, değil mi? e, cevap vermesen de olurdu zaten?

  ha ama pardon! "ben bin kere okudum bunları," şeklindeki yaklaşımını unutmayayım. twitter'daki çoluk çocuğa provokasyonla yanaşma mesainden zamanında bahsetmiştin. aşağı yukarı bundan bahsediyorum ben de işte? sendeki maksat cevap vermek değil ki? verecek komik olmayan bir cevabın yok ki? mesele provoke etmek?

  haliyle neden bazı şeyler garibine gidiyor ki?

  sen sığınmacı sorunu başlığı altında başa, "insanlar bunları anlattığında, türkiye'nin en büyük sorununun bu itler olduğunu söylediğinde 'ama enflasyon' diyorlar, hay sokayım enflasyonuna," ibaresini tutturan adamsın. sen, "bu işin suçlusu chp demiyorum," desen ne, demesen ne franteciğim? ama yine de senden direkt olarak suçlunun mevcut iktidar olduğuna dair cümleler (eh normal olarak) alamasam da, endirekt olarak itiraf ettiğini görmek güzeldi.

 • şu ahlak yoksunu yağmacı zihniyeti bu coğrafyadan john wick bile temizleyemez. bela oldular başımıza.

 • evet biz ucuz ırkçılar için fırsat yarattılar. böyle diyorlardı di mi?

  https://twitter.com/...=20&t=BLbjJJMd8m5_PvaJTy8vlw

  kendi çocuklarına rastgele şişe, taş atıldığında, çocukları yaralandığında da bize primitifff diyecekler mi????!!!!

  sadece sığınmacılar değil türkleri kriminalize eden herkes sınır dışı edilmeli. derhal. bugün bugün. hiç bekletmeyeceksin. iş yerinden alıp siktir edeceksin hepsini. bavul bile vermeyeceksin eline.