• valla,

  sosyal medyada atıp tutmak moda lakin reelde aileler ne derse o oluyor hiç sekmez. o gelinliği de seve seve giyip yine sike sike o halay çekilecek gibi.

  kır düğünü vs bunlar işin boyası. türkiye'de ünlü şahsiyetlerden biri yahut aşırı zengin bir ailenin evladı değilseniz, klasik düğününüzü yapıp, gül gibi balayına çıkarsınız.

  bu sitede de eminim evlenen kim varsa, ailelerinin istekleri doğrultusunda yapmıştır düğününü.

  20li yaşların başında siteye bi hışım hayalleri yazıp, insanların kafasında, bu hatun farklıymış hissiyatı yaratmak güzeldi tabi. ama gerçekler acı.

  sanalda beklentiyi büyük gösterip 'kıvanç tatlıtuğ' yazarlar, kara kaş bir barzoyla evlenip, halay çekerler.

  sekmez işte. hayat.

 • bunu da anlamıyorum abi. sürekli insanlara kendi paralarıyla ne yapabileceklerini, ne yapamayacaklarını dikte etmek falan. bırak abi. yapsın. gömsün tüm parasını. batarsa batsın, sanane. seni de çok rahatsız ediyorsa gitmezsin, 200 liran cebinde kalır. mis.

 • sizi ilgilendirdiğini çok düşünmediğim insanlar. ekonomik durumdan size ne ya? görüyorum ki sizlik bişey yok, başkaları için söylüyosunuz hep bunları. sizin ortamlarınız ve düşünceleriniz asssla değil bunlar. ee yapıyolarsa istiyolar demek, size ne? borçlanıp yaparlar, canları göbek atmak çektiyse. köylerinde yaparlar düğünü belki.

 • fakirler neden mi fakir? düğün gibi boş şeylere para harcıyorlar hep. vizyon yok vizyon, düğüne para harcayana kadar aklını kullan da bi şeye benzesin.

 • öff ilgilendiriyor demiyoruz zaten düşüncemizi beyan ediyoruz.

 • yavrum, sen sakin ol. senlik bişey de yok.

 • adı düğün sadece... beyaz gelinlik, kırmızı kuşak, smokin, davul-zurna ekseninden ele alınıp gelenekselleştirilip modern ve medeni dünyadan gayrı diyarlara sürükleniyor bu ancak gerçekte kutlama ve eğlence odağından bakmak daha sağlıklı olacak gibi geliyor.

  bence aklı başında insanlar için düğün, her alanda olması gerektiği gibi sen ne istersen o?

  saygıdeğer eşimle birlikte evlilik heyecanımızı ve buna dair mutluluğumuzu dostlarımızla paylaşmak istediğimiz bir organizasyon düzenlemek istemiştik. kafa kafaya verip, "şu gelsin, bu gelsin, bu gelmesin, şunun ebesi de gelsin," mukabilinden belirlediğimiz 35-40 afacana lokasyon bildiriminde bulunduk ve etkinliğe davet ettik. göbek atmaya mazeret, karşılıklı göbek atmaya da adam arıyorduk, bu! düğün bahaneydi.

  bakırköy'de cici bir cafe/restoranın katlarından birini tutmuştuk. mekan sahibiyle pazarlık yaptığımız esnada içeride gitar çalıp şarkı söyleyen iki afacanın sesini duymuştuk. onlar da bizimle olsun istedik, kabul ettiler. düğün günü geldiğinde çok iyi hazırlanmışlardı ve her şey çok iyi gitti.

  esasen kimseden beş kuruş para almak istemiyorduk. organizasyonun tamamını ücretli yapanlar da olabiliyor. bundan hoşlanmıyorum. tohumunuza para mı saydım, bana ne amk? yemek menüsünde son derece cömert davrandık ve bu bizdendi. alkolü de sınırsız yapacaktık ancak biz bu serbestlikle hareket edersek şişeyi kafasına dökerek yıkanabilecek afacanlarla da diyaloğumuz bulunduğu için ocağımıza incir ağacı dikmesinler diye iki bardağı bedavaya verdik, sonrasına ise ücretlendirdik. tamamiyle arkadaşımız bir grupla çok keyif aldık. o günden bugüne her hatırımıza geldiğinde, her açıp da fotoğraflarına baktığımızda, her bahsi ortaya atıldığında mutlak surette keyifle andığımız çok çok özel bir atmosfer oldu.

  kimisi ise davulla zurnayla eğlenmek ister. odak, eğlence. düğün bahane.

 • 200 lira para mı aq

 • valla ben de bilmiyorum abi ama i dont düğün diye sınırı en baştan koyuyorum. herkesle samimi olmaya gerek yok.

 • düşüncenizi beyan ediyorsanız bi ilgilenmişsiniz demek ki?