• yani sen kalkıp, "türk askeri acilen bölgeden çekilmeli ve bütün enerjisiyle türkiye'de ne kadar suriyeli, afgan, paki, peştun bunlardan kaç tane varsa sülalerini siktir etmek için harekata başlamalıdır," dersen, ilgili karikatürle muhattap kalırsın efendilerin efendisi frante efendi.

  ***

  her ne olursa olsun cici bulduğum bir insansın ancak sana bi'tık şunu söylemek isterim ki söylemlerinde kabalık çizgisinin bu denli dışına kaçmadan geziniver bence? tanıdığın ya da tanımadığın birisine, "cumhuriyet yıkılsın diye ellerini ovuşturarak bekliyorsun," biraz fazla haddini aşan bir ifade. çocukluğuna veriyorum bu sefer ancak bu, sana her zaman sana iyi niyetli yaklaşacağım anlamına da gelmesin. şu ifadelerin hiçbir açıdan kabul edilebilir değil. naçizane kendine biraz çeki düzen vermeni tavsiye ediyorum.

  ***

  konuya gelecek olursak...

  dün diyaloglarınızı ilgiyle takip ettim. efendilerin efendisi nehculbelaga efendi sana son derece basitçe ifade etmeye çalışmış ancak sana ifade edilen saf bilgiyi her zaman olduğu gibi yanlış işlemekten çekinmemişsin. bence gen aktarımı ile direkt bağlantılı bir ayak direme hadisesi bu yaşadığın. yani senin bir hatan olduğuna inanmayı pek de doğru bulmuyorum. yoksa bu gerçekten çok üzücü bir durum olurdu.

  herhangi bir memleketin hudutları içerisinde vuku bulmuş türkiye cumhuriyeti'ne karşıt tavırlar nedeniyle silahlı kuvvetlerimizin ülkemizde ikamet eden çeşitli milletlere ait milyonlarca vatandaşı katletmesi fikri elbette ki belli eğitim-öğrenim seviyesinin oldukça altını ifade etmekte. çok beğendiğini ifade ettiğin bir dizi olduğu için örneğini veriyorum; kurtlar vadisi'nde de kan sıçrayan israil bayrağı hadisesi vardı hatırlayacağın üzere? o dönemin israil hükümetinde belli ki ucuz siyaset yapacak zekada ergen politikacılar yer almadığından olsa gerek, kendi ülke sınırları içerisindeki türkleri itlaf etmek ve türkiye cumhuriyeti'ne savaş açmak yerine diplomatik kanallardan uyarı girişiminde bulundu.

  sağolsunlar, hükümetlerimizin dış politikadaki tutumları nedeniyle türkiye cumhuriyeti olarak pek çok ülkeyle sorunlar yaşamaktayız bildiğin üzere? her karşımıza çıkan hadisede suçu olmayan insanları kılıçtan geçirmeye kalkacak olursak o hayalini kurduğumuz muasır medeniyetler seviyesine pek sağlıklı ilerleyemeyiz diye düşünüyorum?

 • tıss hıss... :) vakt-i evvelinde beni engellediğin gibi mi okumadın efendilerin efendisi frante efendi? çok tatlısın, yerim seni...

  ancak tekrar ediyorum, üsluba dikkat? edepsizliğin lüzumu yok. şahsıma aynı başlık altında ikinci kez hakaret ediyorsun. farklı görüşte olduğum birilerinin olması güzel ancak iş hakarete gelince külahları değişiriz. bunun tekrarı olmasın.

 • len frante, adam sana ucuz ırkçı demedi. demedi demediiii. bak apaçık bir şekilde ümit özdağ için söyledi bunu. belki 33 kere de tekrarladı sana değil, ümit özdağ için söylediğini. lan ahahaha olum ne laftan anlamaz adammışsın, kahkaha atıyorum artık. dün de nehcul birkaç kez "sadece türkiyenin de bir orta doğu ülkesi olduğunu söylüyorum" demek zorunda kaldı. la tekte anlasana milleti :d

 • yani deveye hendek atlatmak daha zor. seninle diyalog halindeyken ağırlık çalışıyor gibi yoruluyorum efendilerin efendisi frante efendi.

 • ya iyi de frante, bu başlıktayız madem, bunu örnek göstereyim; ben şu tuhaf tavırların sayesinde suriyelilerin türk bayrağı yakmasını tartışamıyorum ki? konuyu gündeme getiriyorsun, kendince fikirlerini beyan ediyorsun, iyi, güzel, hoş. ama en ufak eleştiride şöyle şeylere dönüveriyorsun birden. 10 tane entri var, toplasan mevzu hakkında üç cümle kuramadık. e, başlığı açan kişi olarak daha her şeyin başında sen tartışılmasına müsaade etmiyorsun ki? niye gündeme getiriyorsun o zaman? meseleyi mi konuşmak istiyorsun, yoksa milletle kavga mı etmek istiyorsun? ben hiç anlayamıyorum bunu. dün aynı şey, evvelki gün aynı şey, bugün aynı şey, yarın belli ki yine aynı şey? ya, herkes seninle aynı fikirde olmak zorunda değil ki? insanlar seninle aynı fikirde değil diye vatan haini olmak zorunda da değil, kusura bakma? ya naçizane şahsi görüşüme göre bir tartışma üslubu kuramıyorum ben seninle... n'apçaz bu işleri?

 • efendilerin efendisi frante efendi, "türk askeri acilen bölgeden çekilmeli ve bütün enerjisiyle türkiye'de ne kadar varsa sülalerini siktir etmek için harekata başlamalıdır," demedin mi sen? bu söyleminle, "...benim yazdığım şeyi sanki 'saldıralım, yok edelim' gibi algılayıp," şeklindeki söylemin birbiriyle tutarlı mı şimdi? yani dak'ka başı değişebilen kararlarına uyum sağlayabilmek adına falcı mı tutmalıyım, ne yapmam gerekiyor, bilemiyorum.

  - "seni okumadım," diyerek bana hakaret ettiğin maceramız var ya az evvel hani? o okumadığını ifade ettiğin bölümü okusaydın da oradan sağlıklı sıhhatli devam edebilseydik madem? yani çok mu zor? ya galatasaraylıya laf anlatamamak bir, sen iki frante. yemin ediyorum ömür törpüsüsünüz.

 • benim bu tür konulara yaklaşımım çok net: içicen şarabı...

  ırkçıyım, terbiyesiz değilim arkadaşlar.