• örümcek adam ile birlikte 3 boyutlu olarak izlemek istediğim iki filmden birisi. beynimiz görselle ve felsefe ile sikilecekse sen sik be neo'cum.

  not: linkin sonunda parody yazıyorsa sakın indirmeyin arkadaşlar.

 • bu akşam izledim. bu kadar boklanacak ne gördü millet, onu anlamadım. matrix amk bu. bilim kurgu filmi nihayetinde... değilmiş gibi davranıp saçmasapan beklentilere girmenin alemi ne?

  ben bayıldım. beni çok heyecanlandıran yaklaşımlar gördüm.

  matrix aslında ilk filmdi. haydi belki minnacık ikinciyi de diyelim. ama dördüncüyü eleştireceksek, evvelinde üçün üzerinden de tren gibi geçmek lazım. ona yapmıyorsan buna yapmanın alemi yok. her türlü gideri var bu mevsimde... en az 8-10 kere daha izlerim.

 • uzun zamandır heyecanla bekliyordum. aslında çok da matrix hastası değilim ama fragmanda white rabbit çalması beni acayip gaza getirmişti. sonra film aşırı gömülünce, boş ver yaa spaydiye gidelim dedik. matrix'i de indirdik, evde izleriz dedik. fakat sözlüğe girip olly'nin entry'sini okuyunca hata yaptım diye düşündüm bir an. sinemada izlemeliyiz belki dedim. ekşici piçlere neden aldandım diye kendime kızıyordum ki olly'nin iflah olmaz bir güldür güldür hayranı olduğunu hatırladım. yarın kahvaltı ederken izleyeceğim sonuç olarak.

 • üçüncü aynı güldür güldür şakası yapan iki kişiye the matrix resurrections sinema bileti hediye ediyorum. yapmanız gereken diğer işler bu entriyi favlayıp sayfayı takip etmek ve iki arkadaşınızı etiketlemek...

  not: oğuzhan özyakup 150 milyon euro.

 • taklitler aslını yaşatır yaa. don draper'a bak hele. bence de en hakiki mürşit ilimdir.
  neyse, bu arada bugün filmi açtık. ben yarısı gibi uyuya kaldım. 3-4 saat kesintisiz uyudum. saçma sapan da rüyalar gördüm. enişteniz bitirmiş tabii. abartıldığı kadar da kötü değil, fena değil diyebilirim diye yorumladı. kendisinin de zaman zaman güldür güldür'e güldüğünü yakalamıştım zaten.
  izlediğim kadarıyla kötü gitmiyordu aslında, sadece neo'nun saf salak gibi takılması canımı sıktı. beynini aldırmış gibi dolanıyordu. sonradan toparlamıştır inş.

 • şu filmi beğenen beni beğenmesin birader. bakın arkadaşlar matrix sadece bir film değil, bir felsefedir. hatta matrix'ten sonra gerçek dünyanın matrix olabileceği bile yıllarca tartışılmıştır. evrenin fiziksel olarak teorik manada sınırları olduğu için bunun bir yazılım olabileceği bile bir çok bilim adamı tarafından ciddi bir şekilde tartışılmaktadır. yani matrix sadece sinema sektörünü değil, aynı zamanda bilimi, sanatı ve felsefeyi de etkisine almış müthiş bir baş yapıttır.

  hayır matrix izledim diyen 10 kişiye sorsak en az 6 tanesi the animatrix'i izlemediğini söyleyecektir. o yüzden önce animatrix izleyin, sonra da şu inceleme videosunu izleyin. kaçırdığınız her detayı, düşünceyi, bakış açısını ve felsefeyi bu videolarda göreceksiniz. tüm bunlardan sonra bile hala daha "matrix resurrection muhteşem bir film" diyen olursa kendisi ile tosun paşa filmini yorumlarız artık.