• 13 sayısının uğursuzluğundan mıdır bilinmez şimdilik seçim öncesi etabı bile bok gibi geçiyor.

 • şu şey mi, otelde 8. kattan adam kazandı diye mesaj atan :/

  umarım değildir ya :s

 • meral akşener'in muharrem ince'yi destekleyeceğinden hareket ederek tahmin etmek gerekir. yine de ülkücü görüşe pek güvenilemeyeceğinin bir kez daha kanıtlanmasından ötürü bundan da emin olamadığımı ifade etmem de gerekli.

  normalde erdoğan'ın seçimi kazanma ihtimalinin olmadığı yalnızca benim tahminlerim dahilinde değil, neredeyse dünya üzerinde yaşayan herkes tarafından bilinen bi'şeydi. gelgelelim mevcut koşullar ortaya konduğunda erdoğan'ın ve seçmeninin motive olacağı gayet ortada. 4-0 önde olunan maçın 70. dakikasından sonra 4-4'e gelmesi gibi bir durum cereyan etti. seçimi kazanmalarına pek ihtimal vermiyorum ama yarışa yeniden dahil olduklarını söylemek yanlış olmaz.

  meral akşener tarafından desteklenecek muharrem ince'nin ise puanını arttıracağı muhakkak... ancak bu durum sıralamadaki yerine elbette ki tesir etmeyecektir. her ne kadar haklı gerekçeler koymaya çabalasa da cumhurbaşkanlığı seçiminde ortadan kaybolmuş olmasını ne yazık ki halka izah edemedi. buna "muhalefete ihanet eden bir diğer siyasi" apoletini siyasi ömrü boyunca yakasında taşımak durumunda kalacak meral akşener'i de ekleyecek olursak seçimi kazanma şansının olmadığı gayet ortada gibi... cumhuriyet halk partisi tabanında karşılık bulamayacaktır. iyi parti'nin oy oranını ve ak parti küskünlerini sırtına alarak yüzde 51 oyu yakalama şansına ben pek ihtimal vermiyorum.

  mansur yavaş'ın birkaç gün önce yaptığı çıkış, üzerine erdoğan'ın seçim tarihini dillendirmesi, onun da üzerine meral akşener'in ittifaktan ayrılması falan akıllarda bir önceden planlanmış senaryo izlenimi uyandırsa da ben bardağın dolu tarafına bakmayı tercih ediyorum. seçimi cumhuriyet halk partisi'nden aday olarak girmesi halinde dahi kazanması mümkün olmayan mansur yavaş, kaybeden tarafa geçip iyi parti'nin adayı olmaz diye düşünüyorum. cumhuriyet halk partisi'nden istifa eden bir mansur yavaş'ın cumhuriyet halk partisi'nin desteği olmadan erdoğan'a rakip olacak kadar aklını yitirmiş olma ihtimali bana pek mantıklı gelmiyor. halihazırda ak parti de zaten bu masayı hdp kozunu oynayarak elini kolunu sallaya sallaya yıkacaktır. yine de mansur yavaş'ın istifası benim için sürpriz olmaz, zira herkesin malumu olduğu üzere o da bir ülkücü.

  bu bahsi geçen adayların tümü -erdoğan da dahil olmak üzere- adaylığını ilan etse dahi ekrem imamoğlu'nun seçimi ilk turda kazanması kadar net bir gerçek yok ortada. ancak kendisi aday gösterilmez, gösterilemez, gösterilmemeli.

  tüm bunlar ışığında...

  - meral akşener'in siyasi hayatı seçimin ilk turu sonunda biter.
  - kılıçdaroğlu ikinci turun sonunda seçimi kazanır.
  - muharrem ince bir sonraki seçimin son iki ayına kadar görünmemek üzere bir kez daha ortadan kaybolur.
  - ak parti dağılır.
  - erdoğan emekli olur.
  - ekrem imamoğlu ve mansur yavaş yeni dönemin ana siyasi figürleri olarak lanse edilir.
  - iktidaryanlısısözlük el değiştirir, yasağı kaldırılır ve ekşisözlük olarak hayatına devam eder.
  - galatasaray şampiyon olur.
  - avrupa'da ilk turda elenir.

 • bemim adayım belli.

 • "adam kazandı" ve "otel odası" laflarından cidden gına geldi. adam dokuz bin altı yüz yetmiş iki kere anlattı aynı konuları. hala dinlemeyen varsa lütfen buyursun.

  https://twitter.com/...=lT17y_YMyZxnUREuluR67g&s=19

  şu an en ideal aday muharrem ince'dir. bunun aksini iddia edenle sadece nar ekşisi tartışmasına girerim bu saatten sonra.

 • abi ince ne alaka ya dkskfh
  ince mi kaldı.

 • kim var abi, davutoğlu mu? en ideal aday o, ondan sonra mansur yavaş, sonra da boz.

 • bir sürpriz olmazsa ersan şen olacak.

 • geliyor geliyor bir dürüst insanoğlu. oylar kılıçdaroğlu beyefendiye.