• kedi maması.
  genelde tavsiye edilmeyen ve benim de hoşlanmadığım bir mama. boz bebekliğinden beri her gün 2 tatlı kaşığı purina gourmet yiyor. geçenlerde maması bitti. sabah 6 dan miyavlamaya başladı mama için. mecburen bulabildiğim ilk açık yerde tek mama whiskas vardı ve aldım. anlayamadığım bir şekilde büyük bir zevkle yiyip, fazlasını istedi. şimdilerde gourmet'i yemiyor artık. denemek için bir kez daha whiskas aldım yine şevkle yedi ve tekrar eski mamasını yemedi. bu kedinin derdi ne şimdi? vizyonsuzluk mu?

 • çiko ve muzo ne bulsa yiyorlar. hele çiko. balkon demiri yiyecek nerdeyse. yokluk görmüş hayvan tabii cehennemden çıktı geldi. muzo da onu taklit ediyor nedense. o ne yaparsa aynısını yapıyor. halbuki kendisi daha büyük. ama ağırlığını koyamıyor.

  fiko daha seçici. değişik lezzetler peşinde.

 • özellikle ıslak maması için küçük çapsızım kurşun atar kurşun yer. kızçenin gözü dönüyor paketinin bile sesini duyunca.
  kalitesi vs. tartışılır ancak benim kediler de özellikle ıslak tavuk ve sığır etli olan mamaları alındı mı bitiriyor. evde bu mamanın bitip bitmediğini anlayıp diğer mamalarından yemiyor, bekliyorlar haspalar. öyle de uyanık, öyle de şeytanlar küçük tontik bebeklerim ^^

 • çok zararlı olduğu söylenen ancak kedilerin bayılarak yediği mama.
  2.5 yaşındaki kedime sadece bir kez whiskas'ın yaş mamasından vermiştim. kırmızı eti asla yemediği halde mamayı silip süpürmüştü.

  diğer markaların kırmızı etli yaş mamalarının jölesini yalayıp bırakıyor. kalanını dışarıdakilere veriyorum.
  hayvanlar aleminde ayıp olmaz. maksat karınları doysun.