tren yolculuğu

 • bursadangelengolhaberi

  en kısa zamanda yeniden yapmayı düşündüğüm yolculuktur.öyle bir yolculuktur ki bu öyle bir yerdir ki istasyonlar bir çok durumu barındırır içinde. bir tarafta arma peşinde koşan tezahüratlarla giden taraftarlar. bir tarafta birbirine sımsıkı sarılan sevgililer. bir tarafta askerden dönen oğlunu bekleyen bir anne. bir tarafta ise o istasyonların en buruk insanları vardır yanlızlar. garanti trenin tekli koltuğunda gelmiştir bu insanlar. kavuşanları, tezahürat yapanları, görünce içleri burkulur hep. kıskanırlar belkide orda bekleyenleri kavuşanları. kışın soğuk olur hep o istasyonlar ama o insanlar belkide kıştanda soğuktur. son çare en yakındaki sıcak bir yerdir. o da tıpkı onun gibi yanlızların ilk yaptıkları iş olan gar lokantasına gidip sıcacık bir mercimek çorbası içmek olur. bir an olsada gülümsetir o an insanı.

 • tamnamazhocasiyusuftabaz

  yataklı vagon olursa tadından yenmiyecek yolculuktur tek sıkıntı çoğu yerde telefon çekmez.

 • c4

  tuvalet ve koridorlarında sigara içme imkanına sahip olunduğu için uzun yolculukların en iyisidir.

 • xolanesi

  raylar üzerinde gittiği için alet, uçaktan sonra kitap okumaya en müsait araçtır. ne de güzel araçtır. karşıma bir kadının oturacağını ve ona aşık olacağımı düşünüyorum.

  (bkz: olursa ne ala, olmazsa mualla)

 • crimewave

  kitap okuma virali.

  hayatımda hiç trene binmedim, nedense yataklı tren dendiğinde aklıma agatha christie geliyor, bir cinayet dönecek ve sır perdesini tesadüfen trende bulunan bir dedektif çözmeye çalışacak falan. Restoranında şarabını yudumlarken milleti teker teker kesip tespitler yapacak vese

 • mahallebebesi

  çok garip bişeydir. hayatımda hiç bir zaman o tren arasında ki tuvaletin yanında, o kapıların orda içtiğim sigara tadını hiç bi yerde almadım. abi tam sigara içmelik be. git uyu, kalk orda sigara iç, uyu, kalk orada sigara iç. müthiş.

  1
 • ididitmyway

  kime söylesem 'sen daha önce hiç trene bindin mi götün donar' diyor. götüm mü nerem donar bilmiyorum ama bunu yapmadan ölemem lazım. bunu yapmadan ölürsem lütfen mezarıma, tren severdi falan yazın. bakın vasiyetim. japon milliyetçisi bu görevi sana veriyorum.

  4
 • omegledaki stranger

  özlediğim yolculuktur. kocaeli üniversitesi'ne giderken her gün ada ekspresine kaçak binmenin adrenalini, hiç tanımadığım envai çeşit insanla bambaşka diyaloglara girmenin keyfi, o trende okunan kitapların tadı, hepsi harika günlerdi.
  ben harika deyince de rayları yenilediler, daha da binemedim...

  5
 • plutospeople

  başkasını bilmemde ben nefret ediyorum ya 4 saat tren yolculugu yaptım boğuluyorum sandım. metrolarda falanda sıkılıyorum kolostofobi falan diyicem ama ee tramvaylarda falanda aynı zor geliyor.
  sanırım beni tren tutuyor.

 • kabul

  kars'a 24 saat yapıyoruz romantikligi vardı bir ara hala var mı bilmiyorum ama en en overrated olaylardan bir tanesidir. bir diğeri ise tabiki hdp'ye oy atma entelektüelizmi.

  1
 • scrooge

  kafa dengi arkadaşlar ile yapıldığı taktirde gayet eğlenceli olabilen yolculuktur. ancak yalnız iseniz, çilelerin en büyüğüdür. uzun yol, o kadar sıkıcı gelir ki, bir türlü bitmek bilmez.

  öğrenciyken izmir-eskişehir arası çok gider gelirdim. şimdi nasıl bilmiyorum ama, o zaman karesi ekspresi ve mavi ekspres vardı. karesi biraz bakımsız olurdu. mavi tren fena değildi, daha konforluydu. hatta otobüsten daha rahattı bile diyebilirim. fiyatlarının uygun olmasından dolayı, özellikle öğrenciler tarafından rağbet görür, tatil dönemleri ya da okul başlangıç tarihlerinde yer bulmak zorlaşırdı. tek sıkıntısı yolculuk süresinin uzun olmasıydı ki, bu da arkadaş grubu ile yapılan bir yolculukta pek göze batmazdı.