tüm olanlara rağmen hala hüloloğ diyebilmek

 • parliament mavisi

  düşünce özgürlüğü düşünebilen beyinlere özgü bir harekettir, düşünemeyen ama yönlendirilmiş beyinler ise, misal istanbul'a yapılan 3. hava limanı için bayburt'ta alkış tutan insanlar her zaman ülke kaderini tayin etmede çok önemli rol üstleneceklerdir. zaten öyle olmasaydı kimisi atatürk'ten, kimisi ise dinden yürüyüp gitmezdi zaar.

  diyeceğim şu ki, tavrını net bir şekilde belli etmiş ve bir partinin geleceğini bir halkın geleceğinden daha önemli konuma getirmiş bir kişiyi, şu an tarafsız konumda olmasına rağmen desteklemek ve hatta onun bıraktığı partiyi her ne olursa olsun haklı görmek, işte bu tayin edici gerzek kitlenin yapacağı en büyük yönlendirilme hareketi olacaktır. ne yazık ki bu ülkede her ne kadar fazla okuyan kitle olsa da hala daha oy kullanabilen insanların yaş ortalaması 30'un çok üstünde ve ne yazık ki siyasete ya da siyasetçilere futbol takımı tutar gibi fanatik şekilde yaklan bir sisteme sahibiz. hatta öyle ki, insanlar ülkeleri için değil de partileri başarılı oldukları için havai fişekler atıyorlar**. malesef hal böyle olunca insanlar o çok güvendikleri ve tutkuyla bağlandıkları kişilerin yalan, yanlış iş yapacaklarına inanmıyorlar. hatta inanmamak için kendileri ile savaşıyorlar. bu gerçekleri gösterenler için de karalama kampanyası açıklamaları yapıyorlar. gerçekten de samimiyette ülkece çığır açtık. minareyi çalana kılıfı halk uydurur oldu. böyle olunca da onlar iyice cozurttu tabi.

  -400 millettvekili verilseydi böyle olmazdı
  -o zaten askerlik mesleğini boşuna seçmedi
  -sayın öcalan düşüncelerin değil almış olduğu kellelerin hesabını veriyor
  -askerlik yan gelip yatma yeri değil
  -ananı da al git
  -senini çocuğun da işsiz kalsın
  -israil tohumlarısınız

  bakın tüm bunlar onun sözü. tüm bunlara rağmen onu ve fikirlerini savunmayı inanın anlayamıyorum. işin garip tarafı hala daha savunanları görebilmek bile mümkün. yol yaptılar ya da 15 yıldır pankartı olan ama tasarımı olmayan %100 yerli yapım uçaklar üretiyoruz masalını anlattılar. bir seçim öncesi hızlı tren dediler, şimdi ise yüksek hızlı tren vaadi verdiler. gerçekten de siyasette fransız ihtilali'nden sonra bambaşka bir boyuta ulaştık. bu gerzeklik hepimize ait. alkışlıyoruz!

  neyse ya en azından " pavalı köpeeğkleeeğğ" dememiş. ohh içimiz rahat.

  3
 • parliament mavisi

  Şu yukarıda yazdıklarıma çok kızıyorum. Şimdi kendimi sikeceğim, çok ayıb konuşmuşum.

  Artık benden büyük hüloloooğ yok amk çünkü ak parti sayesinde üniversiteye girerken çıkarmak zorunda bırakılan türbanımı rahatlıkla giyip okulumu bitirebildim. Çok yaşa reyiz

  1
 • arthistory

  (bkz: deveyi dikeni insanı sikeni)