turkcell

 • estudiantes

  türkiye'nin en çok abonesi olan en geniş şebekesi

 • mimarist

  '' sadece çekim gücü olan şirkettir... '' haricinde hiç bir b.. 'a yaramaz.

 • soli deo gloria

  türkiye'de en kaliteli mobil hizmeti sunan şirkettir.

 • kafaninsivriucu

  mustafa adlı filme önce sponsor olmak isteyip, filmi gördükten sonra, islamcı kitlemizi karşımıza alamayız diyerekten çenemi yere düşürüp sinir krizi geçirmeme sebebiyet veren operatördür. yüz karasıdır.

 • apple

  elit kesime hitap eden türkiye'nin ilk gsm, 2g ve 3g operatörü. kendini elit sanan bir kesimde nasıl ugg, iphone, starbucks moda oluyorsa aynı şeydir. fakat kalitesi tartışılmaz bir gerçektir.

  1
 • tinkerbell

  faturaya gazlacell. defakez müşteri hizmetlerini arayıp,işim ve uzmanlık alanım gereği gözümden kaçmadığından ötürü,yanlış hesaplanmış extreleri düzelttirip,ağzıma geleni söylediğim fakat hala kullanmaya devam ettiğim gsm operatördür.
  o tavuğu sevmiyorum efendim (bkz: recep'in tavuğu)

  1
 • hipokondriyak!

  her ne kadar pahalı görünse de kampanyalarını takip ettikten sonra ve tarifenizi bildikten sonra en iyi operatördür.

  (bkz: 10000 sms)
  (bkz: 15 dakikası 2 knt)
  (bkz: her yöne 1000 sms)
  (bkz: sinemada 1 bilet alana 1 bilet bedava)

 • edibediyeisimmiolur!

  kamu hattını aldığım operatördür..aldımda noldu? her ay en az 80 milyon götümüze geçti..
  (bkz: turkcellin koyum gücü)

  1
 • rahmetlikeremabi

  varan' da çalışmamdan dolayı, merkezin tarafıma göndermiş olduğu turkcell'liye %20 indirim stickerını duvara asmamla öküz patronumdan fırça yemek zorunda kaldığım lanet olası operatör.

 • punchup

  kuruş sistemine geçtikten sonra sokup çıkarmayı abartan kuruluş. o 50 tl'ye 50 tl bedava mı ne diye bir reklam var hani; o tamamen gerçek olsa bile kurtaramaz bu kadar zammı.

 • sakal

  hala lider olan ama çok yakında liderliği vodafone' a kaptıracak gibi duran.

 • the master

  ibnedir bu firma.

 • sakin haa

  türkiye'deki en kaliteli gsm hizmetini sunan firma.

  1
 • caralho

  (bkz: turkcell süper lig)

 • raymundo

  0531'li numaraları olan iletişim ağsıdır.

 • buyukemrah

  eskiden üyesi olduğum sonra çekim gücü bizim telefonda işe yaramayınca bıraktığım iletişim kurumu. şimdi aveadayım. (bkz: oh be)

 • chakotay

  kuruş sistemine geçtikten sonra kullanıcılarını bildiğin domaltıp çatır çatır sikmeye geçmiş olan gsm şirketidir.

  şöyle ki ; 250 kontör alındığında 250 ve -30'a kadar indiğinden dolayı 280 tane mesaj atılırken şimdi 250 kontör parasına sadece 100 küsür mesaj atılabilmektedir.

  saygılar !!!

  2
 • eski dilde ok....tamam

  vodafone reklamlarında acımasız selime hemşire olarak lanse edilen rakip şirket.

 • ironmaidenfan

  işte klasik bir diyalog;

  -bi dk mesaj geldi

  -kimden gelmiş?

  -sevgilimden.

  -olm sevgilin var da nie bana söylemiyosun!?!

  -yok lan keriz turkcell'den tabiki de

 • bilinmeyenartiz

  avea ulan!

  1
 • bumerang

  son yaptığı 'reklamınızı çekin bize yollayın yayınlayalım' çağrısı ile reklam olayını da beleşe getirmiş olan gsm şirketi.

 • mikeamca

  çekmediği bir yer görmediğim operatör.

  1
 • frankeschneider

  sadece çok iyi çok mükemmel çeken * operatör.


  bana tanesi 40 kr'dan 8 tl sms sokmayı başaran sevgili tcell'ciğim, "ben aylık 60+60 paketini iptal edip, kampüse geçmek istiyorum, ne kadar ödüyorum sabit ücret?" deyince, "e şey tabii, indirimli sms'den vs vs yararlanmak için aylık 14 tl" deyivermiştir. ayrıca, kendilerinin gönderdiği, "05xx xxx xx xx numarasını arayın check-up kazanın!" reklamlarından bıktığım için arayıp, "kapatın şunları gelmesini istemiyorum!" dediğimde gayet güzel kapatmış, aradan geçen altı yedi ay sonrasında bunu unutup bana tekrar reklam mesajı göndermiştir. kendilerine attığım, "e ben bunu kapattırmıştım?" temalı mail'e cevaben, "bu mesajları bilmemkaç bilmemkaç'a sms atıp kara listeye aldırın kendinizi." dediler. tebrik ediyorum tcell, ben mi dedim sana benim hattımı bunlara aç diye?

  sonra tekrar mail attım, ben bunu zaten müşteri hizmetlerinden kapatmıştım, tek tek uğraşıp kendimi kara listeye aldırmak zorunda değilim diye, o zaman kabul ettiler.

  ayrıca, vodafone'a geçmeden önce gelen son faturam 33 tl idi ki, sms atmıyorum bir şey yapmıyorum, toplasan 1 saat edecek tcell içi konuşmam var. o nasıl bir vergilendirme sistemiyse zaten ağzımıza ediyordu.

  8 tl sabit ücretli paketin sabit ücretini 12 tl'ye çıkarıp, üstüne onlarca vergi bilmemne cart curt bindirip, sabit fiyat gelmesi gereken fatura, bir ay 21, bir ay 23 tl gelince, babamı da vodafone'a geçirdik.

  bu arada, nasıl beceriyorlardıysa, hattı telefona takmadığım halde 3 ayda bir 12,60 kuruş fatura gönderiyordu. olm kullanılmayan hattın nesine fatura gönderiyorsun ki?*

  bir de, kontörlülerden *123# kontör sorgulaması için ücret istemezken, biz "güncel" yazıp bilmemkaç bilmemkaça gönderdiğimizde, faturalılar olarak 2 sms ücret ödemeyi kabul ediyorduk. asıl parayı ödeyen biziz zannediyordum ama?

  *diğer operatörlerin bu konudaki tutumunu bilmiyorum.

  edit: ayrıca tuzla'da, vodafone'un full + full çektiği yerde çekmemektedir.

 • frankeschneider

  bugün annemin telefonunu resmen "kullanılıyo mu lan bu?" diye kontrol eden operatördür.

  müşteri hizmetleri temsilcisi, açık açık, "hattınızı çok kullanmıyorsunuz," demiş, annemi tarifesini değiştirmeye ikna etmeye çalışmıştır. yalnız nasıl bir ısrarsa, "yok düşünmem lazım," diyen anneme, "niye düşünüyosunuz?" minvalinde sorular sorulmuş, annem "eşime danışmalıyım," dediğinde, "siz verin numarasını biz görüşelim," denilmiştir. sanırım amaç, bizbizecell'deki annemi tarife saniye'ye geçirip faturayı artırmak. [bahsi geçen kişiye 3 ayda bir fatura gelmektedir]. ayrıca, daha avantajlı olduğu söylenen tarife saniye'de tcell içi 40kr/dk iken, bizbizecell'de yine tcell içi 8kr/dk dır, diğer operatörlerle görüşme ücreti yine aynıdır. bizbizecell'in tek farkı ise aylık sabit ücrettir.

  olm tcell, bu kadar düşünür müydün bizi sen?

  ayrıca, bu 802532 mi ne öyle bir numarası var bu operatörün, yine annemi zırt pırt arayıp kapatıyor sapık gibi. annemin, "kontrol ediyorlar kullanılıyor mu diye," dediğine, "hadi canıım," diyen ben; bugün buna resmen inandım. resmen, "telefonunuzu az kullanıyorsunuz?" demiş adamlar yahu...

  bir garip operatör.

 • chris keller

  türkcell hattının olması bir statü göstergesidir.