türkiye futbol federasyonu

 • manstein

  1923 yılında ki görüşmelerle başlayan, günümüz futbol müsabakalarını düzenleyen kurum. kurulduğu yıl içerisinde fifaya başvurmuş ve üye olmuştur. federasyon başkanlığını şu sıralar mahmut özgener isimli bir şahıs üstlenmekte. bahsedilen kurum en son süper ligin yayın haklarını * digiturk adlı bir yayıncı kuruluşa, 321 milyon $ * gibi bir meblağa satmıştır. *

  1
 • dextermorgan

  gelmiş geçmiş en iyi başkani haluk ulusoydur.

 • zaragoza

  kısaca (bkz: tff)

 • sondaj

  türkiye cumhuriyeti' nde futbol sporunun en yetkili organı..özerk kurum..

 • st pauli

  özerkliği götünden anlamış,türkiye'nin en şaibeli en pis işlerinin döndüğü kurumu.

 • cartmantr

  son dönemlerde federasyondan fenerasyona dönen kurumdur.

  şaka bir yana futbolun marka değeri diye bir şeyi ezberlemiş kendilerine yapılan en ufak eleştiride ama futbloun marka değeri diye ağlamaya başlayan bir kuruma dönmüşlerdir.

  2
 • francescoli

  fenerbahçe taraflısı olmakla suçlanan, ancak bariz biçimde bursaspor ve i.b.b. yandaşı kurum. fenerbahçe hakkında bir tane lehte kararı olmamıştır, buna kalıbımı basarım.

  2
 • mikkonen

  (bkz: türkiye haxball federasyonu)

 • aklimi basimdan aldin

  tarihteki en kötü, en şaibeli yıllarını haluk ulusoy zamanında yaşamış olan kurumdur.

  1
 • brain attack

  bugün yaptıkları açıklama ile ''elde delil ve belge olmadığı için soruşturmanın bitmesini bekleyeceğiz, lig normal şekilde başlayacak, süper kupa finali fenerbahçe ile beşiktaş arasında oynanacak'' gibilerinden bir şeyler söylemiştir. elde delil ve belge yok, ama biz millete şike suçlamas yapıyoruz diyorsunuz yani ? bütün bu olanlar aziz yıldırım'ı bitirme operasyonuydu sanırım. vay be.

  1
 • kerrygillan

  iki seçenek var ya federasyon görevlileri beyinsiz. ya da feneri kurtarmak için herhangi bir karar almamış sorun yokmış gibi yoluna devam etmeyi planlamıştır. zira olayın oluşabilicek sonuçları ve sebepleriyle şuanki durum;

  1- tff kendi bünyesinde delil ve belge toplama hakkına sahiptir ve topladığı bu delillerle karar verme yetkisine de sahiptir, ama ellerinde ne belge ne de birşey vardır amaçları bir karar vermek değil olayın üstünü kapamaktır.

  2- tff bu gün açıkladıklarını uygulamaya başladı diyelim, uefa avrupa ligi, şampiyonlar ligi, süper lig ve bank asya 1. ligi başladıktan sonra mahkeme iddianameyi bildirir, ve fenerin şike yaptığı tescillenirse. olacaklar;
  a- fenerbahçe bütün maçlarını 3-0 hükmen kaybeder. bir senesi boşa gider ve seneye doğal olarak bank asyadan başlar ikinci seneside boşa gider. türk futbolu işte ozaman yaralanır. tarafsız bir insan olarak bunun olmasını asla istemiyorum.
  b- bu karar sebebiyle uafadan türkiye'ye uluslar arası kupalardan men cezası gelir. buda türkiye futboluna ınanılmaz zararlar getirir geri dönüşü asla yoktur, avrupadan yeni yeni itibar kazanan bir türkiyeyi yerin dibine sokar. bunuda asla istemeyiz ülke halkı olarak.
  c- mahkemece fenerin şike yaptığı ortaya çıkınca uefanın böyle bir kararı kaçınılmaz olacaktır bu durumda ülkeyi kurtarmak için, federasyon hukuki sürece baskı yapacaktır aziz yıldırım ve tayfasi şike yüzünden değil sadece suç örgütü kurmak yüzünden içeri atılıcak. medya karışıcak, fenerli arkadaşlarımız bu aziz yıldırımı bitirme planıydı diyerek kendilerinin haklı olduklarını sanacaklar. ama sonuçta fenerbahçe şike ile şampiyon olup cezasını çekmeyecektir.

  bildiğim bütün küfürleri sayıyorum.

  edit: imla.

 • at avrat braveheart

  yandaş federasyondur. mehmet ali aydınlar'ın fenerbahçeli olduğunu bilmeyen yok, fenerbahçeyi düşürmemek için elinden geleni yapacaktır.

  haha, bir siktirin gidin amına koyayım ya, mal mal konuşmayı bırakın, fenerbahçe'ye bok atmak için her yolu denersiniz lan siktiğiminin denyoları.

  2
 • enemygrandfather

  şike iddialarıyla sallanan kurum.

 • freefull

  önümüzdeki sezon maçları açık arttırmaya çıkartması gereken kurum.bu sayede daha adil bir lig olacağı kanısındayım.diğer türlü tek takım maçı alıyordu ve adaletsiz bir durum meydana geliyordu.bu şekilde her takım maçı alma girişiminde bulunacağından adil bir düzen olacaktır.göründüğü kadar maç almanın bir yaptırımı yok.bari açık arttırma olsun ki herkes bu işe iştirak edebilsin.

  2
 • zihinselgerceklik

  fenerbahçe ligtende düşmedi, avrupaya' da gidecekler ama başka bir takım olsa ligten düşüp avrupayada göndermezlerdi...

 • francescoli

  (bkz: eyyamcı yeaa)

  acele karar vermeyen kurumdur, dilerse fenerbahçemizi 33. hafta küme düşürür, kimse dertlenmesin. özellikle fenerbahçe düşmanları.

  3
 • luckyluke

  bugün yaptıkları açıklamaların tansiyonu düşürmeye ve zaman kazanmaya yönelik olduğunu düşünüyorum.trabzon ve beşiktaş yöneticileri, eski başkan mahmut özgenerle ilgili hiç bir şey belli olmadan şunu bunu yaparız demeleri yanlış olur.mehmet ali aydınlar işi en zor insan.taze başkan ol,kucağına gelen dosyaya bak!

 • ilk yarinin son dudugu

  rengini belli etmiştir.

  1
 • kerrygillan

  taze başkan ol, kucağına gelen dosyaya bak! şeklinde savunulan bir kişinin yönettiği kurum, ama bilmeden götüyle bok sallayanlar, ufuk özerten'in seçimden bir gece öncesine kadar aydınlar'ın listesinde yer aldığını ve son anda çıkarıldığını biliyor mu? ufuk özerten'in kim olduğunu ve şuan nerde konakladığını bilmeyenler araştırsın.

  2
 • bloodless

  (bkz: gelen gideni aratmadı)

  2
 • sargon

  başkanıyla beraber basiretsizliğin simgesi olcaklarını dün itibariyle belli etmişlerdir.

  ''kişiler ve kulüpler ayrı tutulmalıdır'' ne lan! o cezaevinde * olan kişiler hangi suçtan içerdeler,hangi takımın başkanı olarak,hangi takım için şike yapma suçlamasıyla içerdeler?!

  tanım: 3 gün önce ''karar vermek için delilleri beklemeyeceğiz'' , 3 gün sonra da hastanede aziz yıldırım'ı 'ziyareti' sonrasında, yüzde yüz çark ederek ''savcının iddianamesini hazırlamasını bekleyeceğiz'' diyen bir zihniyet tarafından yönetilen, an itibariyle basiretsizlik kurumu.

  uefa yarın ''sıfır tolerans'' prensibinden ötürü gelir ağzımıza sıçar, tüm kulüplerimiz ve milli takımımız avrupa'dan men cezası alırsa bunun altından nasıl kalkacaktır bu 'saygıdeğer' başkanı.

  (bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)

  2
 • fuhrer hitler

  fenerasyon olarakta bilinir.

 • sakin haa

  şike soruşturması sırasında ligi tescil edip olduğu gibi devam ettiren federasyondur. sırf bunun için sürecin yanlış yönetildiğine dair aşağıdaki açıklamayı;

  ----alıntı----  bu ateş üfleyerek sönmez, çözüm zamana yayılamaz

  türk futbolu çok ağır bir şaibe altında. toplumumuzu sadece sportif açıdan değil sosyal açıdan da alt üst edecek kadar derin ve yaygın olduğu anlaşılan büyük bir sorunla karşı karşıyayız.

  göreve yeni başlamış olan türkiye futbol federasyonu’nun ne denli ağır bir sorumluluk altında olduğunun bilincindeyiz. kararların geciktirildiği her gün türk sporuna zarar vermektedir. bilelim ki dünyanın saygın bir gücü olmaya soyunmuş bir ülkesi olarak asıl verdiğimiz sınav etik değerlere sahip çıkma konusundaki kararlılığımızdır.

  galatasaray olarak biz, türk futbolunun içine düştüğü bu karanlıktan bir an önce çıkarılması için tüm mercilerin, gerekirse liglerin bir süre ertelenmesi kararı dahil, üzerlerine düşen tüm görevleri zaman kaybetmeden yerine getireceklerine ve kararın verilmesi için gerekli bilgi ve delillerin federasyon’umuza ivedilikle iletilerek sürecin hızlandırılacağına inanıyoruz.

  galatasaray camiası olarak alınacak her karar ve uygulamanın en yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz.

  ünal aysal
  başkan
  galatasaray spor kulübü


  ----alıntı----


  açıklamayı yapan galatasaray spor kulübü başkanı ünal aysal'ı;


  ----alıntı----

  "bu kapsamda, galatasaray kulübü'nü ve açıklamada imzası olan sayın başkan'ı, bu konuda sağduyulu davranmaya davet ediyor, benzeri açıklamaların devam etmesi halinde ise futbol disiplin talimatı'nın ilgili hükümlerinin işletileceğini hatırlatıyoruz."

  ----alıntı----

  not: açılamada imzası olan ünal aysal değil ali dürüst'tür.

  sözleriyle açık açık tehdit etmiş bir federasyondur. neyin kafasını yaşıyorlar bilmiyorum güzel bir kafa yaşadıkları bellidir. sanki ünal aysal demiş ki "sorumlular derhal cezasını çeksin küme düşürülsün" ben görmedim gören varsa bana da bir göstersin rica ediyorum göstersin orada en fazla der ki; süreç devam ederken lig ertelensin ak koyun kara koyun ortaya çıksın öyle devam etsin. ama bahsi geçen futbol federasyonunu değil bu kafayla ot federasyonu bile oluşturamayacak kişiler tarafından yönetildiği aşikardır.


  sanki biz diyoruz ki asın kesin fenerbahçeyi hemen küme düşürün, be amına koduğumun yarım akıllıları biliyoruz fenerbahçelisiniz, biliyoruz fanatiksiniz, biliyoruz sponsor olacak kadar fanatiksiniz ve her şeyden daha çok biliyoruz ki taraftarı olduğunuz fenerbahçe şike kulübü uğruna türk futbolunun anasını sikmeye de meraklısınız.

  2
 • bursadangelengolhaberi

  öyle bir kurumdur ki ortada bu kadar iddaa,tutuklama,gözaltı vb. varken ligleri erteleme gereği duymadan, başkanının ''kişiler ve kulüpler ayrı tutlmalıdır'' deyip şikeye teşviğe çanak tutan bir kurumdur. resmi sitesinden açıklama yapan kulüp* başkanına* ise ortam gerilmesin ayağına disiplin talimatlarını göstererek tehdit edebilen baya şeffaf,tarafsız bir kurumdur.

 • shroud of frost

  ünal aysal imzalı açıklama sonrası çok sert tepki göstermiştir. o kadar sert ki bir disiplin kurulu olduğunu hatırlamış ve bu yönetici bu tarz açıklamalara devam ederse disiplin kurulu talimatlarının devreye sokulacağı tehdidini savurmuştur.

  bir disipilin kurulu var imiş meğersem.

  o disiplin kurulu acıbadem'de yoğun bakımda.

  tüm kurulları bitkisel hayata girmekle girmemek arasında...