türkiye'nin ulus devlette diretmesi

 • omatikaya

  eskiden olsa bir ölçüde kabul edilebilir.inkar politikası doğrultusunda herkesi türk sayıp burası türk devleti denip diğer halklar ve hakları göz ardı edildi onlar açısından mantıklıydı çünkü türkiye'de yaşayan herkes türktü,ama 21.yüzyılda hem kürtleri lazları süryanileri kabul ediyorsun hem türkiye ulus devlettir deyip ulus devlette diretiyorsun.ulan amk salağı ulus devlet olman için tek ulus olman lazım adı üstünde ulus devlet.

  ya ulus devlette diret ulus devlet olmanın gereğini yap diğer halklara bağımsızlığını ver sen kendi bölgende türk oğlu türk yaşa kürdistan ile kardeş ülke ol vizeler kalksın ticaret hacmi ülkenin toplam ticaret hacminin yüzde 30'nu oluştursun.hakkari'ye kayak yapmak için türk turistler gelsin.

  ya da ki bu tercihimdir halklara ana dilde eğitim hakkı ver yerel yönetimleri güçlendir pkk dağdan insin silaha yatırdığın parayı insanlarına yatır avrupa birliğine girelim otobüse binip sivasa gider gibi ibizaya gidelim.

  mutlu sonnnnnn

  2
 • ibni satanas

  ulus devlet anlayisi hic bir zaman bu ulkede diriltilmedi
  diretildi diyen olursa cahilin tekidir der uzatmam sadece saltanat yanlilarina karsi diretildi

 • persona

  türkiye'nin kuruluş felsefesi ulus-devlet olmaktır, ne saçmalıyorsunuz?

  hatta o dönemki azınlık anlayışı "soy, dil, din" olmasına rağmen lozan'da sadece gayrimüslimlerin azınlık olarak kabul edileceği söylendi. yoksa, şu an ülkede otuza yakın azınlık grubu vardı, resmi olarak.

  ulus-devlet kavramı ulusa aidiyet ile alakalıdır. ırk ile temellendirilmiş ulus-devlet kavramı zaten avrupa'da kalıcı olamazdı, eğer ki kastınız buysa.

  1
 • renault toros ile ralliye katilan adam

  en başta vatan kavramının saçma olduğunu göremeyen sığ mahluklarca dayatıldı bu garabet bize.

  ülke vardır, ülke de yaşadığın yerdir hasılı seyyar vatandır. eskiler neden vatan karnının doyduğu yerdir demiş! niçin binlerce çomar asla entegre olmadıkları almanya gibi medeni bir ülkeye ikinci vatan demiş?

  islam, milliyetçilik, ataerkillik ve gelenek-görenek gibi kamburlarımızdan kurtulmazsak modernleşen dünya sifonu çekip bizi kanalizasyona gönderecek. ki coğrafi konum açısından o kanalizasyon ile komşu haldeyiz.

  welcome to islamic anatolia.

  dalyaraklar!

  1
 • goliath of gath

  ulus olamayan devletleri gördükten sonra daha da diretilmesi gerekilen olduğu içindir.

 • neptune

  türkiye'nin herhangi bir konuda, herhangi bir şeyi diretip başarılı olmadığı göz önüne alınırsa (kuruluş zamanı hariç), bundan da bir sonuç çıkmayacağı aşikardır.

  2