twitter'da 160k tweet atan fetö hesabı

 • a master manipulator of thoughts

  bir dönem uludağ sözlük'te de gündem olmuş, 60k tweet atan hesap diye, hakkında güzel güzel komplo teorileri üretiliyordu, şimdi yine gündeme gelmiş attığı tweet saysı 160 bin olmuş.

  şakaysa komik değil tabii de ciddiyse baya komik bir hesap.

  hesap şu.

  15 temmuz günü, seçim günleri ve diğer önemli günlerde attığı tweetler dikkat çekmiyor değil.

  o tweetler de burda.

  twitter'da arama kısmına " from:cennet_dunya kelime" yazarak istediğiniz bir kelimeyi de aratabilirsiniz, benim aklıma ilk gelen galatasaray oldu tabii.

  baya baya değişik bir hesap.

 • yer mi lan anadolu cocugu

  bir grup tarafından iletişim aracı olarak kullanıldığı anlaşılıyor. birden fazla kişi bu hesaba erişebiliyor ve bu hesaptan birbirlerine mesaj atıp, yine aynı yerden yanıt veriyorlar. misal egm kodlu kişi "ramazan abi sen misin" diye bir twit atmış, birkaç twit sonrasında "ramazan komiser imzalı bir twit atılmış; he benim nolacak" gibilerinden.

  sadece bu hesap değil, anlaşılan o ki bu kişiler youtube üzerinden de haberleşmişler. kimi zaman sadece video paylaşmışlar, kimi zaman paylaştıkları videoları anahtar kelimelerle kriptolamışlar gibi görünüyor.
  "örn;
  https://t.co/BcWjzE3rbe
  karşı.
  çapraz.
  dolanmalı
  73"

  birbirine video paylaştıkları hesaplar kapatılmış. (kapatmadan önce ifşa olsalardı ne iyi olurdu be) ayrıca şarkı paylaşarak da şifreli haberleştikleri anlaşılıyor. bir şarkı paylaşımında "böyle şifrenin..." diye not düşülmüş.

  hesabı kullananlardan biri (muhammed kod adlı) bir cemaat abisi/imamı. samet kod adlı kişinin video paylaşımında muhammed'e atıf yaparak "ne kadar zenginmiş bizim muhammed" diye not düşmüş. video da cemaati konu alan bir filmden kesilmiş olan, cemaatin himmet topladığı bir sahne.

  tsk mensubu olduklarına dair bir izlenim var. bazı yerlerde erdoğan ile akp'yi birbirinden ayırdıkları izlenimi veren paylaşımlar var. rmk kısaltmasıyla rahmi koç'a atıflarda bulunulmuş. ama çok enteresandır aynı rahmi koç için "ex aksaçlı" tabirini kullanmışlar.

  163 bin twit, 3700 medya paylaşmışlar. yuh! oku oku bitmez.

 • balta

  benim uçağa kim dava açtı diye twiti varmış sanırım. ekşi'de gördüm bi gülme geldi.