anarsik coban

anarsik coban

üstat
bilirkişi
yazar · 12 Ekim 2010

Bu dünyadan İlhan Berk geçti dedim yürüdüm.

 • 756

  başlık

 • 3434

  entry

 • 51

  geçen ay

 • 86

  bu ay

 • 3

  bugün

 • anarsik coban

  steam'de %30 indirime giren avcılık oyunu.
  bayadır istiyordum dün indirime girince dedim bari alayım. önceki f2p olan oyununu oynamadım hiç ama bu oyun baya keyifli. ancak epey eksikleri var gibi. ilk oyunda olan birçok şey yok mesela. bir kere avcı köpeği nerede????
  onun dışında çadır, atv gibi şeyleri dlc ile satıyorlar. çok pahalı değil ancak neden bir daha para verelim??????
  ama grafikler, map vs acayip olmuş. eğer güzel bir monitörünüz varsa ve ultra ayarlarda oynayabilirseniz tam bir avcı olursunuz. gelgelelim ultrada oynamak için baya iyi bir sistem gerekiyor çünkü optimizasyon sorunu var. işlemciye acayip yükleniyor oyun.
  ama en azından multiplayer avcılık turnuvaları için bile alınıp oynanabilir. daha bakamadım ama multide epey etkinlik oluyormuş diyorlar.

 • anarsik coban

  Alanında Ne kadar büyük bir deha olduğu tartışılır aslında. Ortaya bir adet sonuçsuz teori attı sonrası hep hüsran. Ya bu tam asgardia projesi gibi. iyidir hoştur ama kim çözecek bu konuyu kardeşim? Havuz problemi değil ki bu...

 • anarsik coban

  Her dönemin insanıdır. Bir insan gerçekte ciddiyetsiz ve laçka olabilir ama kişilik yozlaşması yaşayıp bir miktar da ezikliğin verdiği hararetle ciddiyetsiz olmak çok yapmacık ve beyinsizce gözüküyor. Hem komik de değil ki aq. Ay aq dedim zombi olur muyum????

  3
 • anarsik coban

  enteresan bir istek.
  tabii şimdi bunu tek tek ele almak gerekiyor. mesela allah denilen şey ne? iki var olmak nedir? üç gelmek nedir? dört ben kimdir? son olarak ise çarpma eylemi nedir?
  birincisi allah öznel yorumlar dahilinde tanımlanan, esasında tanımı olmayan güç. var olmak ise insana özgü bir kavram. allah halihazırda var olamaz. var olmanın kendisi zaten allahtır. dolayısıyla var olma allaha özgü bir durum değil. gelmek ise harekette bulunmaktır, eylemde olmaktır. allah eylemde bulunur mu? mesela incil'e göre evet bulunur.
  şimdi böyle bakınca allah seni çarpamaz. çünkü allah gücü özümseyen, var oluşun halihazırda kendisidir. sen kimsin ki aq?

 • anarsik coban

  Hakkında okudukça beni şizofreniye sürükleyen düşünce biçimi.
  Özellikle yıllardır oluşturduğum tanrı kalıbını bir çırpıda böyle söylemeleri beni üzdü. Bir yandan da sevindirdi. Açıkçası tanrı mutlak ise ona dua etmek, ibadet etmek gibi bir şeye halihazırda gerek yok. Çünkü eğer ibadet gerçekleşirse orada tanrının mutlaklığından söz edilemez. Ve eğer tanrı mutlak ise neye inandığının bir önemi yok. istersen serçe parmağa inan. Cennet veya cehennem yok dönülecek bir mutlaklık var. Öze dönüş.
  Hepimiz, her şey özü oluşturuyoruz. Dolayısıyla bencillik yok, olmamalı. Bu aynı aynı kökten beslenen bir ağacın dallarına benzetilebilir. Yanlışlıkla zarar verdiğiniz bir dal tüm ağacı yavaş yavaş yok edebilir. Ve bunlar gibi bir sürü şey. Dur Ülker çikolatalı gofret buldum aq.

  1
 • anarsik coban

  kadim zamanlardan kalma ilahi bilgi anlamına gelen kelime. özellikle helena petrovna blavatsky ile birlikte tam olarak ne olduğu açıklandı.
  aslında teosofinin tam olarak açıklamasını yapmak ve nitelemek oldukça zor çünkü bilgi bakımından dünyadaki tüm dinlerden, tüm inanışlardan, tüm felsefelerden ve tüm fikirlerden besleniyor. dolayısıyla elimizde bulundurduğumuz bilgi kümesinin hepsini kapsayan bir yapıya sahip. hangi dine mensup olursanız olun, hangi felsefeyi benimserseniz benimseyin, farketmiyor çünkü tüm o düşüncelerin içerisinde ilahi bilgi yer alıyor. hepimiz bir ilahın, bir tanrının, bir gücün içerisinde yer alan ''şeyleriz''. buradaki asıl amaç ilk olarak ne olduğunuzu bulmak. ardından ilahi bilgiye ulaşmak. bir nevi tasavvuf gibi düşünebilirsiniz ama tasavvufun daha da ileri levelları. içerisinde sadece islamı değil, hristiyanlığı, budizmi, taoizmi, tüm antik dinleri, felsefeleri, inanıçları bulabilirsiniz. çünkü hepsinin aslında bir olduğunu savunuyor. daha da doğrusu bir olması gerektiğini savunuyor.

  4
 • anarsik coban

  ilber ortaylı gibi çokça şişirilmiş bir kimse. Halbuki adam işini yapıyor.
  Kütüphanesi güzel ama hakikaten.

  1
 • anarsik coban

  dün 4-5 dlcsi ile birlikte aldığım oyun. dünden beri oynuyorum az çok öğrendim gibi ama hala yeterli seviyeye gelemedim.
  özellikle osmanlı ile oynuyorum, zaten önerilen de o oyunda yeni başlayanlar için. ama ilk başlarda ekonomiyi iyi durumda tutmak oldukça zor nedense. yani merchantları kullanıyorum ama yine de - lere düşebiliyor gelir.
  muhtemelen istanbul'u iyi bir durumda iken ele geçirmek hem ekonominin gerilemesine sebep olmayacaktır hem de ele geçirildikten sonra çok önemli bir trade kanalına sahip olacağım için bir anda dünyayı yok edebilecek konuma gelebilirim. ancak şöyle bir durum var ki bazı durumlarda savaşa ta anasının nikahından avusturya falan dahil olabiliyor. o yüzden her ihtimale karşı elinizin altında bir miktar asker de olmak zorunda gibi ekstra olarak.
  bakalım yavaş yavaş öğreniyoruz.
  yalnız civilization ile kıyaslamak pek doğru değil gibi. civilization'da da epey oyun saatim var korsan olarak. her ne kadar ikisi de strateji olsa bile eu 4 çok daha farklı mekaniklere sahip.

 • anarsik coban

  Enteresan bir mecra. Yıllarca aynı insanlarla abuk subuk yazıp çiziyorsun. Arada bazıları kaybolup gidiyor sonra tekrar geliyor. Herkes birbirini tanıyor. Sohbeti bile olmasa yıllarca yazdıklarından halihazırda zaten tanımış oluyorsun. Kim neye laf eder kim hangi konu hakkında ne düşünür kim hangi uyuşturucuyu kullanmış, kullanıyor kim hiç denememiş kullanmamış biliyorsun.
  Özel hayattan şeyler anlatılıyor falan mesela bazen. Kim ne okuyor, ne okumuş biliyorsun. Ne iş yapıyor falan.
  Herkesin büyümesine şahit oluyorsun tabi birde. Aynı ev seksisinin kaslarının büyümesine şahit olduğumuz gibi. Ve bunlar gibi birçok şey. Özetle enteresan yani. Deep web gibi yemin ediyorum. Sanki bizim dışımızda herhangi birine açık değil gibi.

 • anarsik coban

  oroyini kaynat

 • anarsik coban

  kötü sözlük sınırları içinde gerçekleşemeyecek bir eylem. çünkü cebimizde dışarıda tuvalete girebilecek 1 lira bile yok.

  edit: şifreli burger king tuvalet cihazlarını hacklemeyi biliyorum. isteyene özelde öğretebilirim.

  1
 • anarsik coban

  bu durumda ben üstüme bir bidon benzin dökeceğim. basına da haber verin.

  5
 • anarsik coban

  gezi dönemi bir süre adını duyurmuş rapçi. hala dinleniyormuş.
  bakın dün de paylaştım. bu adamların rap yaptığı yerde çok fazla seçenek yok.
  türkiye'de zaten adam akıllı rap yapan bir kadıköy var bir de pmc. bir de redkeys katılmalı gibi bence artık. ama hala çok underground.

  https://www.youtube.com/watch?v=FHKjp7aZwg0

 • anarsik coban

  müzik türü olmasının yanı sıra esasında daha farklı bir terimdir. zaten müziği oluşturan genel çerçeveyi de bu olay oluşturuyor.
  olay şu: özellikle amerika'da bizim gibi fakir, çulsuz tipler parasızlıktan dolayı uyuşturucu işine giriyor ancak girebildiği gibi geri çıkamıyor buna da trap deniyor.

 • anarsik coban

  türkçe rap yapan bir arkadaşımız. yer yer ingilizce de yapıyor.

  msn zamanında msn kankimdi, geçen yutupa bir yazayım dedim bir de ne göreyim, adam bitirmiş olayı.

  https://www.youtube.com/watch?v=FHKjp7aZwg0

  https://youtu.be/m-WSo-78gUU?t=10s

  1
 • anarsik coban

  çok da keyifli olmayan.

  «
 • 172
 • »