bloodless

bloodless

azimli
yazar · 26 Ekim 2010
 • 2

  başlık

 • 624

  entry

 • 23

  geçen ay

 • 38

  bu ay

 • 1

  bugün

 • bloodless

  hacı nası bi basın toplantısıdır o. türk futbol tarihine geçtin, amına koyayım. basın toplantısında resmen dickini çıkarıp, masaya vurdu.

  (bkz: 22 şubat 2017 fenerbahçe krasnodar maçı)

 • bloodless

  krasnodar'ın forvetinde smolov'u değil de sanki adem büyük'ü izliyor gibiydim, aynı oyun tarzı.

  fb'nin kurasına nispeten kolay diyorlardı. krasnodar, hapoel bilmem kimi cebinden çıkarır, top diye oynar. adamlar 2 aydır resmi maç yapmamalarına rağmen al'de son 16'ya kaldılar.

  fb taraftarının yönetimi istifaya çağırdığı maç.

 • bloodless

  bu hususta şenol hoca'nın idmanlarda yaptırdığı interval koşular büyük pay sahibi. bi dönemin sevillası için bahsedilen, rakibi belli periyotlarda yılan gibi boğuyor deyimi buradan geliyor. bejiktaj, yönetim anlamında stratejik bi hata yapmazsa bu sezon lig kupasına ek olarak avrupa ligi ve süper kupayı da kazanajshajsj.

  bu kafayla bi hafta daha takılın bakalım.

 • bloodless

  hdp'nin meclis faaliyetlerini kürt halkı üzerinden meşrulaştırmayı bırakın artık. hdp, "kürt halkı" kavramından fazlasıyla ekmek yedi ve sonunda yediği ekmeğe ihanet etti. ülkede din ve ırk siyaset politikası olarak görüldüğü sürece dejavu olmaya devam edeceğiz.

  özetle demokrasi, halk iradesinin meclise yansımasıdır, dağ iradesinin değil.

 • bloodless

  şikeci olan öz kardeşiniz olur, kırıcı olma.

  sizin kutsallaştırdığınız 100.yıl şampiyonluğunuz da sıkıntılıydı. o sezona ait sinan engin ile alaattin çakıcı arasındaki telefon kayıtları malum. mhk'nın bu kadar tartışıldığı bi sezonda benzer bi durum ortaya çıkarsa şaşırmam.

  2
 • bloodless

  maçın ilk yarısında sanki elinde joystick ile fifa oynar gibiydi. takımı kenardan iyi yönetti. ön alanda yaptığımız pres ve tempo, dikine oynama gayretimiz, beklerin bindirmesi, rakip yarı alanda çoğalmamız uzun zamandır hasret kaldığımız şeylerdi. ilk yarıda düşündüğü her şey olmuştu. baskı, pres ve gol.

  maçın ikinci yarısı başladıktan 5-10 dk sonra takımın kondisyonu düşmeye başladı. işte o zaman joystickin de şarjı bitmeye başladı ve kısa sürede tükendi. e ikinci gol gelmeyince haliyle beraberlik golü geldi. işte bu noktada yanında oturtmuş olsaydı bruma faktörü devreye girebilirdi.

  tudor, deplasman aslanımız bruma tercihinden dolayı bu maça, ya nasıl olsa kazanırım mantığıyla yaklaşmış ya da kendi futbol felsefesini yansıtan takım disiplini, takım halinde mücadele önceliğiyle gerçekçi olup ligi 2. bitirmek üzerine yaklaşmış. tarihin de gerçekleri yazmak gibi güzel bi huyu var.

  dün itibariyle oynanan rizespor galatasaray maçına dair.

 • bloodless

  avrupa'da mücadele etmediğimiz bi sezonu şampiyon olarak bitirememek tamamiyle yönetim zaafiyetidir. td şeçimi, transfer politikası ve bütçesi, medya ile ilişkiler, tff ile kurulan diyalog vb. durumlarda zincirin en güçlü halkası yönetim.

  ali dürüst'ün tff'de b.vekili olduğu bi sezonda galatasaray aleyhine istikrarlı bi şekilde hakem hatalarının süreklilik arz etmesi normal bi durum değil. bu hakem hataları 4 5 puana tekabül ediyor. riva ve florya ile kafayı bozan vasıfsız bi yönetimden dolayı camianın önde gelen isimleri de manevi anlamda destek olmuyor. neyse ki a.albayrak aday olacağını açıklamış.

  yönetimin vasıfsızlığı haliyle takıma da yansıyor. son iki haftada küme düşme potasındaki iki takımdan 1 puan almamızın tek sebebi takımın bu sezon baskıyı kaldıramıyor oluşudur. ne taktik ne de teknik.

 • bloodless

  ülkede siyasi rejim değişiyor. mevcut sistemin eksilerini, yeni sistemin artılarını, topluma ekonomik ve sosyal alanlarda nasıl yansıyacağını vatandaşa şeffaf bi şekilde anlatırsın ki kafalarda soru işareti kalmasın. basiretli bi iktidar olmak, bu süreci böyle yönetmeyi gerektirir.

  bizde süreç farklı işliyor. evet dersen pkklı olursun, teröristlerle aynı safta yer alırsın, iç savaş çıkar vs. izlenen politika seçmen kitlesi üzerinde vicdani baskı oluşturmak. vicdan bizim toplumun afyonu olmuş. oy pusulasındaki karşılığı da kaos.

  nihayetinde 15 yıldır terör ile mücadelede devletin imkanlarını kullandılar. geldiğimiz nokta ortada. üzerine bu tarz söylemler abes. mantıken de seçmen kaybettirir. güzel strateji. hll spr dvm.

  1
 • bloodless

  kuş beyinli olması.

  2
 • bloodless

  bu maçı az da olsa izlenebilir kılan hakem oldu. oynattığı avantajlardan tut da kart seçimlerine kadar çok temiz maç yönetti. tff bu hakemin lisansını alıp, ligin geri kalanında bejiktaj maçlarına atasın. şu aşamada türk futboluna en iyi hizmeti vermiş olur.

  1-0 ev sahibi.

 • bloodless

  iyi de kim çıkaracak?

  hdp'yi meclisten sildin. örgüt ile zaten sahada savaşıyorsun. süleyman soylu, "nisan'da pkk bitecek." dedi.

  ışid ile sınır ötesinde el bab'da savaşıyorsun. cb, "hedefte rakka var." dedi.

  fetö ile devletin her kurumunda, her kademesinde savaşıyorsun. ohal ilan edildi.

  canımızı yakan bu örgütlerin eylemleri, verdiğimiz şehitler, masum canlar. bunu da engellemenin yolu bu tarz tehditlerden ziyade devletin istihbarat ağını genişletmesinden geçiyor.

  kastedilen bi dönem evde zor tutulan %50 ise,

  neyse ki bahsi geçen elemanın istifası istenmiş, bu da olumlu.

  2
 • bloodless

  özbek brothers taraftarın sesine kulak verip, tudor'u takımın başına getirerek selametlerini bi süre daha teminat altına aldılar. yaptıkları kontrat da tatmin edici.

  tudor'la 3-5-2, 3-4-3 gibi formasyonları izleme fırsatımız olur umarım. 4-3-3 ve 4 2 3 1 de bi yere kadar amına koyayım. saha kenarındaki enerjisi ve dinamizmiyle oyuncuların maç içinde kalmasını sağlayacaktır, en azından sahada mental olarak 9 ya da 10 kişi kalmayacağız. başarılı olursa pankart da hazırlanmış.

  (bkz: imparatudor)

  sevgili şikeci brothers, etiği de ahlakı da sizden öğrenecek değiliz ya. size yakışan üslup bu çünkü.

 • bloodless

  bu konuda jor'un bi suçu yok. serdar aziz ve ahmet çalık tamamiyle yönetim transferi. taraftar olarak canımızı yakan nokta bu iki transfer için toplam 7m euro ödenmesidir ki kjaer'in bonservis bedeline denk geliyor.

  çare boban marjanovic diyorum.

 • bloodless

  normal şartlarda dediğin gibi yanlış bir denklem olur. fakat son paragrafta vurgu yaptığım nokta "mevcut" kelimesi. belli ki gözünden kaçmış. yani şu ana kadar gerçekleşen ya da var olan manasında. ve bunun üzerinden hesap yapıp, "ligi açık ara bitirir." diyen sensin.

  ben bjk ve fb maçları ile ilgili olarak da herhangi bir öngörüde bulunmadım. yani şubat sonunda belki de b.şehir'in şampiyon olma ihtimali daha yüksek sesle konuşulacak.

  2 hafta önceki konyaspor maçınızı izledim. konyaspor ilk yarı boyunca 3 ya da 4 pasla ceza sahanıza geldiler. ama bu sezon özelinde aykut kocaman'ın zaafı, 3.bölgede bırak b planını a planının olmaması. karabükspor maçında puan kaybedeceğiniz belliydi.

  özetle geçtiğimiz yıl taraflı tarafsız herkesin takdir ettiği futbolla bile 33. haftada şampiyonluğunuzu ilan ettiniz.

  yineliyorum galatasaray, bursaspor, b.şehir, trabzonspor ve antalyaspor ki 4 deplasmanımızın da ortak olduğu bi fikstürde bu yıl her şeye gebe diyorum.

  1
 • bloodless

  balina çağıracağız ama ses efekti için yeterli sayıya ulaşamadık. eşlik etmek isteyen çiftler buyursun.

  1
 • bloodless

  merhaba.

  hakeme vurgu yaptım ben birader. ha görüyorum ve artırıyorum diyerek futbol tartışmam diyorsan mutlu olurum. neden mi?

  ben somut konuşuyorum. farkında olduğun gibi kazanamıyorsunuz. sen ise soyut yaklaşıyorsun, oynamadınız diyorsun. bahsettiğin oynanan maçlara gelince, o maçlarda lehinize verilen ve lehimize verilmeyen hakem kararları senin de takdirindir.

  mevcut tablo bu. benim demek istediğim siz de futbol adına en basit tabirle bi şeyler oynamıyorsunuz. biz zaten telaşlı değiliz telaş yapan sizlersiniz. anahtar cümleyi "ligi açık ara bitiririz." diyerek söylemişsin. mevcut fikstürde ve lig tablosunda bunun tek bi dayanağı var, merkez hakem kurulu.

 • bloodless

  sevgili sığır kardeşim -2017lilerle ilgili kanı- bazı maçlar vardır, bahanesi hakem olmaz. karabük deplasmanında aleyhimize verilen penaltıya değinmeden hiçbi şey oynamadığımızı ifade etmiştim. keza bu maç da aynı şekilde, ilk giride de değinmedim. ama şu maç başlığına da hakemle ilgili ilgili bi şeyler karalayanın bejiktajlı olması fazlasıyla ironik.

  belli ki okuduğunu anlamada sıkıntıların var. muhtemelen saymada da benzer bi durumun mevcuttur. muhabbete bak koymuşmuş, amına koyayım. bi abaküs yardımıyla şampiyonluk sayılarını ya da parmak hesabıyla yıldız sayılarını sayarsan kimin kime koyduğunu idrak edersin. gerçi siz sevinmek için sevmehejsjks.

 • bloodless

  birader zaten şu an süper lig'te 5 puan farkla lider olmanızın baş aktörü hakemler ve penaltı kralı cenk - hak geçmesin- olduğu için bu yaklaşımın normal. fikret orman da geçenlerde hakemlerle ilgili "insandır, hata yapar." gibisinden bi şeyler demişti.

  ilk paragrafın da dayanağı bu sezon va'da oynanan hiçbir büyük maçı kazanamadınız ki buna cl maçları da dahil. bi trabzonspor maçı var. o maçta da quaresma'ya verilmeyen kırmızı kart var.

  bu yüzden bi bejiktajlı ile bu sezon özelinde hakem tartışmak vakit kaybı.

  galatasaray'ın da bejiktaj'ın da bursa, b.şehir, trabzonspor ve antalyaspor deplasmanları var. fenerbahçe adına da bu sezon gerçekten her şeye gebe.

  1
 • bloodless

  yediğimiz ilk golden sonra muslera sinir anıyla kale direğini tekmeledi. henüz dakika 29'du. bu kare her şeyi özetliyor. muslera bile kendisini baskı ve stres altında hissediyorsa bunun tek sorumlusu teknik heyettir. takımın özgüveni en yüksek oyuncusu ya bu adam. şu siktiğimin sıradan bi lig maçına gereğinden fazla anlam yüklenmiş.

  e: tolga deniz ikili mücadelesine penaltı denmiş. alıştınız tabi süper lig'te ceza sahası içinde her nizami şarj için lehinize penaltı çalınmasına. ayırt etme gücünden yoksun hale gelmişsiniz.

 • bloodless

  kardeşim diyorum hakaret varan bi deyim kullanmak istemiyorum. yedek kulübesinde oturarak da yıllık ücretini kazanacaksın. ilk 11'de başladığın her maçta bariz olarak bireysel hatandan dolayı kafa golü yiyoruz. olmuyor işte. biraz iş ahlakın olsun, amına koyayım.

  gün itibariyle oynanan galatasaray kayserispor maçına dair.

  1
  «
 • 32
 • »