frante

frante

üstat
kadirşinas
çaylak · 08 Mart 2016

:)

 • 207

  başlık

 • 1734

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 108

  bu ay

 • 0

  bugün

 • frante

  (bkz: #3092909)

  hala türkçe bilmiyor. öğrenebilir mi? zannetmiyorum. peki sadece yazılabilen yerde işi ne? sessizlik. öö arkadaşı var. küfür ediyor çok hoşumuza gidiyor.

  elli kere küfür, hakaret etti çeşitli başlıklarda. bi kere çaylak oldu galiba. onun dışında çoğu yazdığı da duruyor. bak az önce attığım mesajları iyi oku. bundan sonra böyle bi silkinme yaşayacaksın. efendilik, ciddiye almama, komikliğe vurma devri bitti.

  biz de bunca küfüre, hakarete rağmen hala insan insan yazıyoruz lan. papatya gitti, insanlık bitti. o mezarlığa götürecek göt var mı yok mu göreceğiz.

 • frante

  tedaviye ihtiyaç duyduğumu yazmışsın. mesela bunu yazdıktan sonra ne yaptın? yok küfürden önce, tedaviden sonrasını diyorum. domates falan ısırmışsındır bence. ama böyle buzdolabındaki en vazgeçilmiş, en soğuk, dile gelse "Abi burası benim mezarım olsun. Beni burdan çıkarmayın" diyecek domatesi. patates olsa iş değişir. patates ciddiyet ister, emek ister. Sadece ona odaklanma ister. Kolay değildir öyle ısırması.

  odaklanma ve emek göremiyorum. Biraz adalet savaşçısı, Biraz papatyacı olup daha sonra tedaviye ihtiyaç duyan olmak işime gelmedi. oturtamadım.

  e birlikte üzülüyorduk diyelim. ne oldu? mevcut durumda bu neyi değiştiriyor? sen dün gece gelecektin, kot pantolonlarımızı giyip el ele tutuşarak havuza atlayacaktık. en fazla seni, beni biraz tanıyan 3-5 kişinin anlayabileceği bir dilde, hakaret içermeyen, ifşa gerektirmeyen şeyler yazıp birbirimizi hırpalayacaktık. olay bitecekti. sen naptın? "ehehe ağzıyla kondom takıyormuş" başka bir yazara cevap vermek için ondan alıntıladığı bir şeydi üstelik.

  o, sözlükte seninle alakalı tek satır yazmadı. ta ki sen bunu yapana kadar. aslında düşününce onun hakkında biri bir şey yazmadığı sürece kimse hakkında yazmadı. papatyalığı biraz da oradan geliyor zaten. bunu da kaldıramıyorsunuz biliyorum. ben ona papatya dedikçe terleyenler var. "e ama bu frante böyle şeyler.. diyor mu??" sana ermiş, ötekine anelka dediğim zamanlar da oldu. size gelip "harbiden bu mu yani?" dememin sebebi de bunlardı. bana "ya tabi sen de haklı olabilirsin" gibi ortalama şeyler söylemeniz bile yeterliydi. bi öfkeler bi şeyler.

  sıkıldım artık.

  ben yılmaz. yılmaz savunucusu.

  3
 • frante

  mesaj kutumun vazgeçilmezi. bi de şey var. yılmaz savunucusu. ona daha çok gülüyom aslında.

  birilerinin adalet için savaşması gerekiyorsa kedim mama yemiyor. yani. sonuna ekleyebilecek bir şey gelmedi aklıma. patates yediğim için gelmedi. başka bir şeye odaklanamıyorum şu an.

 • frante

  hadisenin üzerinden 1 ay geçti. rusya hala savaşı başlatmadı. dinlemediler 1993 doğumlu tolga'yı.

  1
 • frante

  günün yorgunluğunu atmak için yapılabilecek en güzel şey.

  hepinize selamı var.

 • frante

  maddeler halinde kendimi anlatmak, açıklık getirmek gibi kinadigim şeyleri yapmak istemezdim. mecbur kaldım gibi duruyor. "delikanliysan yazarsın" dendiği için değil. papatya, yazmamdan rahatsız olmayacağı için.

  zombi olmasına üzüldüm. sözlüğü geçtim, Bu coğrafyada dürüst insan bulmak her geçen gün zorlaşıyor. ilk sebep bu.

  Burada her şeyi bildiğini düşünen, Sabah akşam başkalarının ilişkisini kurgulayanlar sevgili olduğumuzu düşünürken henüz kendisine mesaj yazmamıştım. cümleyi tekrarlamam gerekiyor, anlaşılmıyor Çünkü. Burada her şeyi bildiğini düşünen, Sabah akşam başkalarının ilişkisini kurgulayanlar sevgili olduğumuzu düşünürken henüz kendisine mesaj yazmamıştım.

  Hiç yazmasam da olurmuş. hiç konuşmasak da anlayabilecegimi, Sadece entryler üzerinden anlasabilecegimizi de düşünüyorum. Bir stockton-malone, Bir payton-kemp değildik Belki ama hiç soru sormadan lecterin terapistinden cevap alabiliyordum. umarım almaya devam edebilirim :/

  Bir kez olsun tek kişiyle ilgili şikayet ettiğini, dedikodu yaptığını, kuyu kazdigini görmedim. başkalarında gördüm bunu. valla açık konuşayım mı? kendimde bile gördüm ama lecterin terapistinde görmedim.

  insanların ne kadar alcalabildigini, zeytinyaginin faydalarını, tertemiz olduğunu göstermek için kendini parcalayanlarin cirkinligini gösterdiği için teşekkür ediyorum. Pardon lan. bacak için küçülen bendim.

  anlamlandiramadiginiz, utanmaktan muaf olduğunuz anlarda susmaniz daha doğru olacaktır. Sadece sözlükte değil. Yoksa lecterin terapisti gibi eli kılıç tutan biri gelir, rezil olursunuz.

 • frante

  3 senedir sevgiyle yuruttugum bi iliskim var. motor tutkunu, küfürbaz ve son derece taylanim.

 • frante

  (bkz: #3092177)

  -Dur ya frante'nin yazdıklarından bi şey çıkmaz. lecter'e bakayım ben. ordan bi şe ahaa kondom mu?

  (bkz: #3092055)

  ortadoguya dair birkaç umudumdan biri olan, Bu topraklardan nasıl çıktığını anlayamadığım Aykut Kocaman'ın önyargı ile ilgili bi konuşması var. bulup izle. sakin onu ararken lecterin terapistinin profiline girme ama.

  valla ben bu sözlükte, lecterin terapisti hakkında "Sen sinema hakkında yazma bi daha" yazıldığını gördüm. ve bunun yaygın şekilde kabul gördüğünü. kendisi için "savaşçı" olmam aşağı yukarı o zamanlara denk düşüyor. bi ara iletişim kurup arası bozulduğunda aynı senin yaptığın gibi karalayanlari da izledim. mide bu, bulanıyor tabi.

  Bana kendisinin değil de onyargili, zamanın şartlarına göre şekil alan, istediğini alamayınca cirkinlesenlerin tedaviye ihtiyacı var gibi geliyor.

  Doğru düzgün bir şey yazdığında tekrar deneyeceğiz artık. olmamış.

 • frante

  Ben sıkarım. en sevdiğim şey. Tabi önce usulca yaklaşıp gözlerini kapatarak "kimi cagristirdim" diye sorduktan sonra.


  Kim bilir
  belki de
  Ben
  o'yumdur

  1
 • frante

  hangi anlamda heder? açıklar mısınız? bi de hala benimle arkadaş olmak istiyor musunuz?

  dişlerimi fırçalayıp geliyorum.

  2
 • frante

  2011, zeytinburnu.

  -şlaskdlasjdl
  +ne?
  -şaskdjlasd
  +ne diyorsun?
  -salaksınız hepiniz
  +tamam

 • frante

  yine heyecanına yenik düşmüştür.

  finaller nasıl geçti?

  1
 • frante

  sürekli barcelona'yı seçen kişinin beyanatı. ama hep böyle yapıyo ya.

  2
 • frante

  samimi olmayanları sakinleştirmiyor diye biliyorum ben.

 • frante

  esenyurt, 2014.

  -abi senin hesap noldu ya?
  +ne hesabı lan?
  -ezgii vardı ya hani.
  +haa ahaha duruyo ahaha
  -ahahaha açsana bi

  sonra hep beraber playstationa.

  1
 • frante

  bağcılar, 2012.

  -bakın şimdi napıcam?
  +napıcaksın abi?
  -sözlüğe ezgii nickiyle üye olucam
  +ahaha
  -ahahaha

  sonra hep beraber araba yıkamaya.

  2
 • frante

  oo biri daha laf soktu.

  ya ben asıl şu feyki anlamıyorum. onun burda ne işi var? 30-35 yaşlarında sakallı adam mahlas başlığında "ayaklarının fotoğrafını koymuştu. çok garipti." falan yazıyor.

  ben feyk hesap açsam marla singer olurum. iyi kötü ezgii olmuşsun, devam et bari.

 • frante

  3 senedir severek sürdürdüğüm bi vicks'im var. göndereyim mi?

  2
 • frante

  şuradaki saçmalıklar hiç silinmese keşke. 20 yıl sonra falan dönüp dönüp okusam.

  tekrarlamakta fayda görüyorum. düşünememek, ne yazdığını, ne okuduğunu bilmemek, gücü arkasında hissedince saldırmak; ortadoğu hastalığıdır. bu hastalık; otel dolusu insan yaktırır, mini etekli tekmeletir, bayrak çiğnetir, noel baba yumruklatır.

  bana hiç kimse "insanlar yaşarken; ölü bedenleriyle ilgili karar verebilir. eğer okyanusta yem olabiliyorsa, yatakta mutabakat eşi de olabilir. birine lolo yapıp ötekine aşık olmak iki yüzlülüktür" cümlelerınden "ölü seviciliği" çıkarmanın düşünebilen bir insana ait olduğunu söylemesin. kadavralar, elletiyorlar kendilerini. ahaha. şunu yazacak duruma geldik mi sahiden? getiriyorlar işte papatya, görüyorsun.

  mutlak doğru var mıdır peki? bilip bilmeden bunu konuşalım mı sabaha kadar? ikimiz.. baş başa..

  başkalarını haklı çıkarmaya çalışırken fikirlerimi alıyorum herhalde o köşeden. bu da bir fikirle yapılıyordur diye düşünüyorum. pandomim entry yazabilen var mı aramızda? ha yandı mı ampul? tamaaaam yandıysa sıkıntı yok. vallahi insanlar ne yazdığını bilmiyor. bu ezbercilik, bu selametten uzak satırları gördükçe haklı çıktığımı görüyor, haklı çıktıkça mutlu oluyorum. aslında bu akşam bazı saygısızlarla karşılaşacaktık ama çekindiler sanırım:( neyse yarın falan artık. güçlerini toplasınlar azcık. bayburttayım buyrun gelin misafirim olun

  -kendimi bir gif ile anlattığım için bi parça üzüldüm. ama yapacak bir şey yok. benim de bazen canım çekiyor böyle şeyleri. can bu istiyor.-

  bazen gökyüzüne bakıp "başka bir dünya yok mu? burası mı yani? yaratılan en iyi varlık bu mu şimdi?" diye soruyorum. çünkü gökyüzü seviciyim. uçaktan atlayıp bulutlara kerkiniyorum. 142 ülkede bungee jumping yapmam yasaklandı. mezarlık girişlerinde fotoğrafım var. üstte "her canlı ölümü tadacaktır" yazıyor. altta benim patates ekmek yerken çekilmiş fotoğrafım var.

  ben hakaretlere, saçma sapan iftiralara, çıkarımlara kızmıyorum ama papatyayı yormanıza kızdım. onun yorulmasına karşıyım.

  iyi geceler:) şarkıyı tekrarladığımın farkındayım ;).

  4
  «
 • 87
 • »