gayatri

gayatri

azimli
kadirşinas
yazar · 17 Mart 2016

yıldız tozlarını serperkenki hafiflik, bir de kağıt kesiğinin sızısı.

 • 112

  başlık

 • 589

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 0

  bu ay

 • 0

  bugün

 • gayatri

  annemi kaybettiğim gece, ilk söylediğim söz; "en çok yavuz çetin'e selam söyle." olmuştu. neden bilmiyorum. öylece ağzımdan çıkıverdi. aktı.

  umarım selamımı iletmiştir annem kendisine.

  şu an bile gözlerim iki iki musluk...

  t: ruhu şad olası insan.

  .....

 • gayatri

  inanmak için yeni bir tanrı olabilir.

  şu sıralar o kadar sabit bir düzende yaşıyorum ki, tek avuntum şu değişmeyen tek şeyin değişim olduğu şeysi.
  veyahut her şey o kadar ağır değişiyor ki, ben sabrederken pörtüm çoktan çıkmış oluyor. evet, değişime inanmak deyimini sevmeye başladım. bana umut vadeder oldu.

  şeyler akışkan bir düzende kendiliğinden mi değişir, yoksa illa senin mi bişeyleri itelemen lazımdır? cevap her ikisi de olabilir. ama değişim bu denklemde sabitse, buna sevinebiliriz sanırım.

  sabahtan akşama aynı odada oturma eylemini değiştirebilecek tek şey iş bulmak ve cebimde biraz para olması olabilirdi. ha ayaklarımda mı yok? var, ama yürüyüşe çıkıp gelince her şey yine aynı. ya da değişmiş oluyor, değişiyor, ben çok az farkedip çok az mutlu oluyorum.

  böyle günler açısından bakarken şöyle bir durup geriye, bir yıl öncesine baktım ve aslında her şey it gibi değişmiş. eski arkadaşlıklarımdan, ilişkilerimden, mali durumumdan, ruhsal bedensel hallerimden eser kalmamış. olumlu ya da olumsuz, bir şeyler değişmiş. benim açımdan çok şey benden gitmiş ve eksik kalmışım yönünde bir değişim olmuş ama, yine de evren boşlukları doldurur. öyle değil mi? yavaşça olsa da.

  minimal düzeyde baktığımda şuraya şunu yazıyor olmam bile dünden, sabahtan, beş dakika öncesinden değişik bişey. birinin buna vereceği tepki, vermeyeceği tepki vs bir şey bütün gidişatı komple değiştirebilir.

  bu kozmik düzeyde de böyle olmalı. hücresel düzeyde de. her düzeyde.

  sadece beklentinin olduğu değişim alanının boyutuna bakarak beklentiyi küçültmek ya da büyütmek gerekiyor sanırım. bilemedim.

  2
 • gayatri

  tünelin ucu bombok bi yere çıkıyor. gitmeyin.

  (bkz: işsizlik)

  3
 • gayatri

  tahmini 1 yıldır bende olmayan şey. mesela bir dönem oluyor 2-3 hafta, akşam 11 de yatıp sabah 7 de uyanıyorum memur gibi. sonra bir dönem oluyor sabah 5 te yatıyorum 11 gibi kalkıyorum. şu sıralar 2-3 gibi yatıp 1-2 gibi uyanıyorum. sonra 4 gibi bi daha yatıp 7 gibi bi daha uyanıyorum skjdfdfh. ağzıma sıçsınlar benim de ya.

 • gayatri

  let's burn it. let's burn it all.

  tık

 • gayatri

  bahsi geçen misafir çocuğunun sosyalizasyon sürecinde ilk gavatlığını, yılanlığını ortaya dökme becerisi kazandığı cümle. 'biz zengin diyiliz ki ' ile yarışır .

  3
 • gayatri

  konu saptirmakta ustunuze yok sjshshsh. kastedilen, kişinin üniversite okuyup okumamasi degil. takdir edersiniz ki 'vasifsiz ilan ettigim' kisi bir universite mezunu. vurgum ozele para verecek durumu olduğu halde okudugu universitenin hakkini veremeyecek kadar salak ve bos beles olmasina. o bahsettiğiniz insanlarin yetenegi falan yok. olsa olsa 'insan nasil somurulur' uzerine tezli yüksek lisans falan yapabilirler. neyse, cok uzatmayacagim.
  bize muhalif iki entrynin de duruma son derece kiyidan yaklastigini ve hakim ekonomik soylemin, yani kapitalizmin dilini kullandıklarını belirtmeme gerek yok. dolayisiyla i ih. daha farkli bi yerden gelmeniz lazim.

  bir ornek vereyim. okulda bizim iktisat kitabimizda, isci emegi ile ilgili soyle bir cumle geciyordu:
  "isci emegi de ekmek gibi, su gibi dayaniksiz bir maldir. lakin ates dustugu yeri yakar misali onlarin durumunu yine onlar onlar." ahshdhdks. şu cumledeki alaydan, usttencilikten ve kapitalizm dilinden pek bi farkini goremedim dolayisiyla.

  sevgiler,saygilar.

  t: bir durum.

  edit: ben sanayiye gidiyom. gorusuruz asdfbgf.
  edit: sağol canım toplum yapısına yeni baktım da geldim.

 • gayatri

  kitap ismi oldugundan bihaber başlığı bi an ben actim sandim sjsjdhdsk.

  t: icinde bulundugum durum.

 • gayatri

  cinsiyetçi degil ama suskolari otekilestirici bi kufur.
  bence daha iyisini yapabiliriz hadi shshsh.

 • gayatri

  15 gün önce işten çıkartılıp, gözlemlediğim ortama bakınca idrak ettiğim, içine sıçılası durum.

  çalıştığım yer bir avukatlık bürosuydu, tahsilat personeliydim. başımızda, müdür konumunda stajyer bir avukat bulunuyordu ve en sikindirik, tek derdi alışveriş yapıp güzel görünmek, tek vasfı çocuk yapıp üreyebilmek olan bir kızla arkadaşlık ediyordu. benim bu kızla aram bozuldu ve stajyer avukat aynı gün beni işten çıkardı. gerekçe? insanlara ters davranıp huzuru bozmamsdkjhsdk.

  başlıkla alakaya gelince, biz 1400 tl için günde bilmem kaç yüz arama yapıp yalvar yakar milletten borcunu ödemesini isterken, beş para etmeyen kenar bir özel üniversiteden mezun olmuş, diline iki tane hukuki kavramı pelesenk edince bir bok olduğunu zanneden bir vasıfsız avukatın, benim büroya soktuğum her paradan yüzlerce lira kazanıyor olması mesele. sonra da kedinin fareyle oynadığı gibi insanın ekmeğiyle oynayıp, keyfi bir biçimde işten çıkartıyor bunlar insanları.

  yukarıdaki entry'ye yüzde yüz katılıyorum. adaletini siktiğimin dünyası.

 • gayatri

  vay benim ağzıma sıçalar yaşar! sözlük. itiraf ediyorum, iyice sıçtım sıvadım. daha ne kadar sıvayabilirim bilmiyorum.

  Bakalım nasıl sıvamışım?

  dün ya da evvelsi gün üretkenliğini yitirmek başlığında zaten meselenin bir kısmından bahsetmiştim. 15 gün önce bir işten çıkartıldım ve dal daşak ortada kaldım. beş kuruş param yok. baba desen destek olmuyor, kendine hayrı yok. tütün paramı bari çıkarıyım diye resim yapma işine girişeyim dedim. kendime olan güvenimi, üretkendliğimi , enerjimi nasıl tüketip yok ettiysem, yok, olmuyor. aldığım iki sipariş de elimde patladı.
  bunun üzerine bugün bir freelance sitesinden 3500 tl karşılığında bir iş almak üzereydim ki, iki kıytırık metni bile yazamadığımı farkettim. işi bıraktım.

  kısacası, elime ne aldıysam, neye elimi attıysam elimde kaldı.

  ben bunu, aylardır işsiz olup eve kapanmama, bu süre içerisinde de kendime giydirip olan özgüvenimi zedelememe, sağlığımı, kendime olan inancımı, becerilerimi, üretkenliğimi, iyi olan ne varsa, kasıtlı ya da kasıtsız, köreltmeme bağlıyorum.

  bilmem devran ne zaman dönecek. ya dönmezse? o zaman daha fena sıvadım demektir.

  kendimle kavgalıyım sözlük.
  diyeceklerim bu kadar.
  son olarak, ağzıma sıçsınlar bir daha benim.

  edit: bunları anlattığım bir arkadaşım, tükenmişlik sendromu gibi bişiy bu dedi. tükenecek ne yaptım bilmiyorum amk. eşşek gibi yatıyorum. ilginç.

 • gayatri

  varoluş sancısı değildir o, varoluş olsa duramazsın.

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/08/04/varolussal-sancilarim-var-1.jpg+varoluşsal sancılarım var

  5
 • gayatri

  benim için bu haftanın obsesyonu. şu şekerliğe, hüzündeki hafifliğe bakar mısınız? 1:36 -1:40'da bi bölüm var, şarkıyı durup durup sırf orası için başa sarıyorum. sonrasını dinlemiyorum dskjd. beni kurtarın bu çileden.

  tıklayınız.

 • gayatri

  farkettim ki bunu yıllardır yapmıyorum. özledim. fışk fışk doğru tanımlama.

  t: çok ze'kli bişe'

  1
 • gayatri

  içine ne karıştırıyolar diye işkillenmeye başladığım kahvedir. zira üniversitenin 2.sınıfından beri, kahveyi sütsüz ve şekersiz içip tadına varmaya başlayınca anladım ki bana gold'dan başkası yar olamaz.bugün 3.fincanımı tüketmekteyim an itibarıyla. babamdan bi kere nescafe gold istedim, gitti bim'den 200 gramlık vip gold coffee aldı, aynı gün çöpe bastım. utanacağını bilsem yüzüne tükürürdüm ama, ondan da anlamazsın ki sen...

 • gayatri

  suç ve ceza'nın filminde raskolnikov'u oynamasını düşündüğüm, yerine başka adam bulamadığım kişidir.

  1
 • gayatri

  bizim yan-üst komşu ve iki çocuğu bu kategoriye örnek verilebilir. kadın ayrı manyak, sürekli camdan çıkıp bize 'orospular' diye bağırıyor, bize 'inşallah annen geberdi sen de geberirsin', alt komşuya' inşallah torunun da geberdi sen de geberirsin' gibisinden carlıyor. ilginç.

  küçük oğlu egemen ara ara balkondan aşağı işemek istiyor.
  büyük oğlu sabah 11'den beri durmaksızın birilerinin amına götüne koyup duruyor, tipi de aynı şu bok da çıkabilir diyen velete benziyor.

  ben de saldım, her küfür ettiğinde cevap salıyorum evrene, ordan sekip bi tarafına monte olur diye düşünüyorum.

  piff.

 • gayatri

  hemen hemen herkesin makamından ötürü odu koparak dinlediği ezan. bundan 7-8 yıl önce, az bucuk kalan inancimla beraber, her sabah, sabah ezanindan 5 dk once saat kurmus gibi uyanir maruz kalirdim, sonra da oturur aglardim. allah'in bana bir diyecegi olmaliydi falan. ya ama bu sadece makam meselesi mi bilmiyorum. saba makamı masallah icimizi urpertmek üzere kuruluysa eyvallah, ama vaktin, bilincin ve o köpek ulumalarinin etkisi de paha bicilemez.

  uzun zamandir bu saate kadar oturmuyordum, bugün ilk kez oturdum ve sabah ezanini duydum. once icim urperir gibi olduysa da oturup kulagimi acip dinleyince güzel geldigini farkettim. bu dini ezgiler ve makama sahip cagrilar her ne kadar inancim farklı olsa da benim hosuma gidiyor. actim youtubedan dunyanin en guzel sabah ezanini falan dinliyorum sjsj. carpilmasak bari.

  aklıma gelmisken, erkan ogur sevenler bilir. pek guzeldir:
  tık.

 • gayatri

  allah kahretmesin sizi bölüm sonunu yeniden izletip tüylerimi diken diken ettiniz dskjdskjdhs.

  t: bir nihal ziyagil repliği.

  1
  «
 • 30
 • »