gayatri

gayatri

azimli
kadirşinas
yazar · 17 Mart 2016

yıldız tozlarını serperkenki hafiflik, bir de kağıt kesiğinin sızısı.

 • 108

  başlık

 • 549

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 2

  bu ay

 • 2

  bugün

 • gayatri

  hayatın akmamasından daha acı değildir. 1 senedir evde çürüyorum sözlük, bana iş bulsanıza.

  :(

 • gayatri

  Nightwish - Lappi

  3:37'den sonrası...

 • gayatri

  yeni nesil çipli kimliklerde de kullanılmak üzere istenilen, hepimizin kulaklarını ve bilimum cilt kusurlarını sergileyen fotoğraf.

 • gayatri

  zaman zaman facebook'ta buna benzer şeyleri amaçlayan etkinlikler düzenleniyor. toplu meditasyonlar, çakra açma etkinlikleri falan. ne kadar işliyor bilmiyorum ama, kötü sözlük çapında gerçekleştirilirse olacakları ulu krişna *
  bile engelleyemez, benden söylemesi.

 • gayatri

  dolapta tatli varsa onu gomup gobek yapmak.

 • gayatri

  hep bir gün şöyle bir diyalog oluşsun da 'mumu gotune sokarim' kısmını ben söyleyim istedim. olmadi.


  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/01/24/yazarlarin-etmek-istedikleri-kufurler-1.png+yazarların etmek istedikleri küfürler

  5
 • gayatri

  bu akşam bir istifsar-ı hatır eyler miyiz?

  4
 • gayatri

  egonu yenmeye başladığına, ve evrende herkes kadar, her şey kadar olduğunu idrak etmeye delalettir. aynı atomun farklı kombinasyonlarıyız, kısaca aynı bokun laciverdiyiz işte. kasmaya gerek yok.

  bence iyi bişiy.

 • gayatri

  verdiği neredeyse tüm ukdelerde soru işareti kullanmış. ukdelerini oluşturamıyorum, hevesimi kursağımda bıraktın. haberin olsun.

 • gayatri

  modern ya da değil, bir çeşit kölelik olduğu doğru. şimdiye kadar 4 farklı özel şirkette çalıştım. hepsi de bokum gibi yerlerdi. kimisinde bir pozisyon adı altında yapmadığım amelelik kalmadı, kimisinde patron tacizine uğradım, kimisinde de bilinen neredeyse tüm özel sektörler gibi, çalışma saatin atıyorum 6 buçuğa kadar olsa da, adam ay sonu diye beni keyfince 8'e kadar çalıştırdı, haftasonu yasal olarak 2 ye kadar çalışma durumu varken beni 4'e 5'e kadar çalıştırdı. ağzından çıkacak bir 'gidebilirsin' sözüne bakıyordum müdürümün, bana vereceği üç kuruş için dilediğince lastik gibi çekip uzatabiliyordu beni. hayır işemeye giderken bile 'aslı hanım ben çişe gidiyorum' diyoduk bildiğin. buraya kadar özel sektörde çalışan herkes aşinadır herhalde buna, bu olan biten özel sektörün kuralı gibidir.

  işin ilginç yanı, bence modern kölelik dediğimiz şey tam da burada başlıyor, çalışma arkadaşlarımın üç kuruş için şekilden şekle girdiğimiz bu işte hiç bir eksi yan, terslik bulmamasıydı. ben bar bar bağırdığımda fazla mesai ücreti ödenmediği zaman, ya da müdürüm bırak nefes almayı işine bak diye bana mobbing uyguladığı zaman ya da keyfi istediği saatte gitmeme izin verdiği zaman, bana 'yat kalk dua et, çok göze batıyosun, sus işini yap bak bunu bulamayanlar da var ' diyolardı. tabi şükret amk. gerçekten de hiç bi terslik yok bu işte.

  özel sektörün özeti : (bkz: taktik maktik yok bam bam bam)

 • gayatri

  kimileri çok iyi bilir. faturayı ödedikten sonra bağlanması en makbulüdür.

  (bkz: faturayı ödeyip kaçak elektrik bağlamak)

 • gayatri

  iki gün önceki haberi şimdi gördüm. ateşe verilmiş, iki hayvancağız da yanarak canından olmuş. size ne demeli ne yapmalı bilmiyorum ki?

  haber

  4
 • gayatri

  leş ya da ilginç bir rüyanın akabinde, rüyayı paylaştığın kişiyle aranda geçen soru cümlesi. arkasından neler gelecek bak şimdi. hepimiz kullanıyoz bence bunu.

  1
 • gayatri

  sanırım bir hastası olan ya da kendiisi bir hastalıkla uğraşan kimselerin en iyi bildiği leş koku. artık kimyasal kokuların o kötü duygularla eşleştiği bir ortam. çocukluğumdan beri önce dedem, sonra annem hastalanıp, ömürlerinin önemli bir kısmını hastanelerde geçirip kendilerini ve yakınlarını bu kokuya ve o duyguya maruz bıraktılar sonra da göçüp gittiler. sonra da ben kanser oldum ben çektim amk. bi kurtulamadık. annemin hep dediği gibi ' allah hastanenin yokluğunu vermesin ama muhtaç da etmesin.'

  5
 • gayatri

  iki üç gün önce bir arkadaşımdan yaptığını işittiğim ayıplanası eylem. anlattığına göre borç biriktiği için elektriklerini kesmişler. o da gitmiş faturayı ödemiş, sonra da (eee sikerler deyip) gitmiş kaçak elektrik bağlamış. beni de haftaya elektrikli soba karşısında kestane yemeye davet etti. gelmem dedim.

  sanırım fakirlik yakında hepimizi illegal yollara saptıracak. allam inş. olmaz. amin.

  3
 • gayatri

  bakır cezve <3 de yapılanı makbuldür. hele bizim ankara'da hamamönü diye bir yer var. orada kumda pişiriyorlar bu türk kahvesini. sıcak kumda baya uzun bir zaman aralığında pişiyor. yanında da osmanlı şerbeti. tadından yenmez.

  t: yavaş pişeni ve bakır cezvede yapılanı makbül olan kahve.

  3
 • gayatri

  whatsapp grubu, zuhal topal'la izdivaç, benzetilmeyen şey kalmadı. abi demek ki sözlükten baska her seye benziyor. Inkar etmenin, alinmanin, sinirlenmenin bir alemi yok. ben iki uc gundur ciddi ciddi dusunuyorum. evet bir insan burada neden vakit gecirir? onaylanma ihtiyacini ve sosyalleşme ihtiyacini karsilamak icin. ama bunlar sanal versiyonlari. yani hepimiz surda kendimizden baska her seyiz. yarattığımiz sanal karakterler kadar burdayiz.

  ama burasi garip bi sozluk. cidden. yani gelen giden sözlüğün whatsapp grubuna dönmüş olmasindan şikayet ediyor. abi demek ki cidden bokunu cikardiniz, artik kabak tadi verdi, insanlar bununla karsilasmaktan rahatsiz. 'sen de sozlugu ciddiye alma o zaman' diyenler vardir. mesele o olsaydi zaten hic birimiz inanin burda olmazdik. burdayiz, ve burda oldugumuz sure icinde de burayi ciddiye almak durumundayiz, gidip himalayalarin hava durumunu ciddiye alacak halim yok. herkes sizin gibi goy goy icin ya da a kisisi gibi bilgi icerigi icin ya da b kisisi gibi tartisma icin burda olmayabilir.

  bu goygoylarin abartiliyor olmasi, kimseye bir zarariniz olmadan dalganiza baktığınız anlamina gelmez. soz konusu ortam internet ortamiysa oranin kurallarina gore oradaki insanlara gore saygili olmak ve asgari davranmak durumundasiniz. gidip metroda caniniz istedigi ve siz o davranisinizi aslinda ciddiye almadiginiz ve bi zarari olmayacagina inandiginiz icin gumbur gumbur tepiniyor bas bas bağırıyor musunuz? yapmıyorsunuz. cunku sizinle ayni ortamda bulunan insanlari rahatsiz etmemek gerektiginin bilincindesiniz. bunu internet ortaminda uygulamak neden bu kadar zor?

  su sözlüğe geldigimden beri hic bir yerde karsilasmadigim en sacma durumlarla burda karsilastim. bilgi icerikli entry girersin, trollun ya da akli evvelin biri cikar 'okudugu kitaplarla varolmaya calisan bidi bidi' diye bok atar ya da 'etnik dokuntu' gibi ziktiri boktan uydurma bir terimle bok attigini zanneder ve saclarini geriye sallayarak bununla avunur. duygularini/dusuncelerini acarsin burasi sozluk, oyle seyler yapilmaz burda denir. tartismalara katilirsin, sanaldan etmek kolay denir. goy goy yaparsin(dozunda), aaa kotu sozluk bozdu denir. kisacasi nasreddin hocayla oğlunun essege binme hikayesi gibi, ne yaparsan yap kimseyi memnun edemezsin. her daim bi yerden camur sıçrar. sonra da kimse kendisinin de icinde bulundugu bu mecrayi ciddiye almaz( dolayisiyla kendisini de) , actigi basliklar bi sure sonra kendisini dahi guldurmese de, bi islev gormese de, acmaya devam eder, arada uc bes kisi kotu sozluk whatsapp grubuna izdivaç programına döndü der, ötekiler buna gotuyle guler yapacagini yapmaya devam eder, bu boyle gider.


  edit: dış mihraklar bildirdi. ben burda yoktum ama her şeyin suçlusu kötü twit diyolla. allam inş öyledir.

  edit: yukarda yazmayı unutmuşum. ben bu sözlüğü whatsapp grubuna ya da izdivaç programına benzetmiyorum. daha çok küçük mahalle, köy gibi. bizim köye benziyor amk. herkes birbirini tanıyor, herkesin yaptığı herkese batıyor. karayılan gillerden ahmet'in yediği bokları aliağa gillerden emine köy meydanında bas bas bağırıyor. sonra hep beraber gülmüyor, gülüyor, ayıplıyor ya da işimize bakıyoruz.

  «
 • 28
 • »