scrooge

scrooge

üstat
kadirşinas
yazar · 15 Ocak 2016

...

 • 25

  başlık

 • 1532

  entry

 • 45

  geçen ay

 • 55

  bu ay

 • 1

  bugün

 • scrooge

  Cengiz üstün'ün l-manyak dergisinde yarattığı komik, tuhaf, müstehcen karakter!

  kunteper canavarı'nın gerçek ismi Erol börek'tir. Erol ilk bakışta normal bir insan görünümünde olsada, buz dağının altı tamamen farklıdır!
  erol'un aleti normal bir insandan daha büyüktür ve ilginç güçleri vardır! dünyanın neresinde olursa olsun birileri "kunteper" ismini kullandığı anda erol'a bir sinyal gider. ve erol, başının zonklamasına neden olan bu sinyali gönderene ceza kesmek adına kunteper canavarı olarak yola çıkar. kesilen cezanın ne olduğunu açık açık yazmama gerek yok, tahmin edersiniz herhalde!

  yıllar önce l-manyak dergisinde yayınlanan bir sayısında, kunteper canavarı neden farklı olduğunu sorgularken, kendini köyünde bulur. yaşlılardan öğrendiğine göre, kunteper'in babası yıllar önce köyü ziyarete gelen ve burada kunteper'in annesi olan kadına tohumlarını eken bir uzaylıdır. kunteper'in tuhaflığıda böyle açıklanmıştır.

  kunteper canavarı, l-manyak'ın ardından sırası ile lombak ve hortlak dergilerinde de kendisine yer bulmuş, son olarak hortlak dergisinin de kapanması ile birlikte kunteper bodrum'da ki mağarasında inzivaya çekilmiştir. tavsiyem adını anıp, rahatını bozmayın! yoksa bir şekilde sizi bulur ve sonrası...

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/27/kunteper-canavari-1.jpg+kunteper canavarı

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/27/kunteper-canavari-2.jpg+kunteper canavarı

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/27/kunteper-canavari-3.jpg+kunteper canavarı

  4
 • scrooge

  #3162577
  #3162580

  haklı! çok güzel kızlar var.

 • scrooge

  yetenek sınavı ile öğrenci alan ve plastik sanatlar alanında eğitim veren fakültedir.

  Çizgi film animasyon bölümünün hala yaygınlaşmadığını düşünürsek, Grafik tasarım en rağbet gören bölümdür. Bir kaç üniversite dışında dört yıllık eğitim verilir ve ilk yıl temel sanat, perspektif, desen ve sanat tarihi dersleri ön plana çıkar. Sonraki yıllarda ise branşa göre eğitim verilir.

  Kazanması zordur. Her üniversite kendi sınavını yapar ve sınavda istisnalar dışında genelde, canlı modelden çizim, natürmort ve imgesel çizim yapılır.
  Muhtemelen okunması en keyifli bölümlerde biridir!

 • scrooge

  ilk defa nickimin hakkını verdiğim gün.
  Dickens’ın “Bir Noel şarkısı” isimli hikayesini bilirsiniz. Huysuz, cimri, çekilmez bir karakteri anlatır. Scrooge, diğer insanların aksine noel’e öfke kusan, homurdanarak çevresindekilerin bayramını zehir eden bir adamdır.

  Bugün tam olarak bende öyleydim. Bayram maneviyatını kaybedeli çok olmuştu ama, bugün ilk kez içimde anlamsız bir nefret oluştuğunu hissettim. Tabi ki, günü yakınlarımdan oldukça uzakta geçirmemin bu işte payı da olabilir. Bilmiyorum, sokakta bayramlaşan insanlar, kapı kapı dolaşıp şeker toplayan çocuklar çok anlamsız geliyor.

  Hani malum hikayede, geçmiş, şimdi ve geleceğe ait üç noel hayaleti gelip, Scrooge’u adam ediyorlardı ya, umarım bu gece beni de ziyaret etmezler. Elinde davulu ve tokmağı ile gezen ramazan davulcusu şeklindeki hayaletleri kaldırabilecek bir kafada değilim şuan!

  2
 • scrooge

  popüler film, animasyon ve çizgi roman karakterlerinin zaman içerisindeki değişimleri ile ilgili yaptığı başarılı illustrasyonlar ile göze çarpan sanatçı.
  bir kaç örnek;
  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/25/jeff-victor-1.jpg+jeff victor

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/25/jeff-victor-2.jpg+jeff victor

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/25/jeff-victor-3.jpg+jeff victor

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/25/jeff-victor-4.png+jeff victor

  şu adresten çalışmalarına bakılabilir.
  http://www.jeffvictor.com/

  1
 • scrooge

  Jeff Victor isimli sanatçı tarafından, zaman içindeki değişimi başarılı bir illustrasyon ile işlenen pop ikonu.

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/24/michael-jackson-1.png+michael jackson

  6
 • scrooge

  çizgi roman dünyasına damga vurmuş, bol ödüllü başyapıt.
  alan Moore'un kaleminden çıkan watchmen, şüphesiz ana akım çizgi roman dünyasını sarsmış ve bu kurgusal evrendeki tabuların yıkılmasında önemli rol oynamıştır.

  #3162315 nolu entryde hbo tarafından planlanan bir dizi projesinden bahsediliyor. hbo, game of thrones ile neler yapabileceğini az çok kanıtladı.
  hikayesindeki derinliği ve sofistike karakterleri ile watcmen gibi bir eseri tek bir film ile vermek oldukça zordu. belkide film uyarlamasının en çok eleştiri alan yanıda bu olmuştu.
  ama iyi bir ekip ve bütçeyle ele alınan bir dizi ile, harika bir watcmen uyarlaması yaratılabilir.

 • scrooge

  2012 yapımı walt disney animasyonu.
  Disney, pixar'ı aldıktan sonra, pixar stüdyolarından bağımsız olarak film çekmeye devam etti. Görsel kalite anlamında pixar'ı yakalasada hikaye anlamında hala geride kaldı. Ancak bu konuda oyunbozan ralph'in istisna olduğunu ve bir Disney çizgi filminin ilk kez tam anlamıyla pixar'ın seviyesine çıktığını düşünüyorum.

  oyunbozan ralph, çocuklardan ziyade büyüklere hitap eden bir yapım. daha doğrusu, bilgisayar oyunlarına hala ilgi duyan ve çocukluğu atari salonlarında geçmiş büyüklere!
  süper Mario'dan, sonic'e; Street Fighter'dan, pacman'e kadar bir çok efsane video oyununa göndermeler mevcut. Özellikle retro oyun sevenlere ve çocukluğunda atari salonlarında ömür tüketenlere muhakkak tavsiye ederim.

  hikaye kısaca, bir bina yıkma oyununda kötü karakteri canlandıran ve devamlı çevresinden dışlanan ralph'in, bu duruma içerlenip kahraman olma umuduyla kendi oyun alanını terk ederek, başka video oyunlarının içine girmesi ile gelişen tuhaf olayları ele alıyor.

  bu animasyon ile ilgili kuşkusuz en ilginç sahnelerden biride; dr.eggman, bowser, zangief, pacman'in hayaleti, mr.bison ve daha bir çok populer kötü oyun karakterinin ortak terapiye katılmaları. ilginç bir birliktelik!

  Edit: şöyle bir tanıtım videosu mevcut.
  https://youtu.be/tf1eRhnumj0

  2
 • scrooge

  disney'in büyülü dünyasının bizlere sunduğu küçük deniz kızı.
  gerek kaliteli görselliği, gerekse de başarılı uyarlama hikayesi ile oldukça iyi bir animasyondur. walt disney'in 90'lı yıllardaki çizgi sinema atılımında tıpkı, alaaddin ve aslan kral kadar payı bulunur.

  Birde bu animasyonun tv serisi vardı. yanlış hatırlamıyorsam, alaaddin ile birlikte atv kanalında ard arda yayınlanırdı.

  1
 • scrooge

  mervelerdeydik baba

 • scrooge

  çizgi roman kültürüne saygı duyduğum yazar.
  #2892412
  #3160242
  #2980400
  #3156895
  #3140007
  bunlar sadece bir kaç örnek. zamanım olsada profilini didik didik etsem ve daha onlarcasını okusam. piyasayı sadece maskeli, pelerinli kahramanlardan ibaret sananlara inat, bu konuda daha fazla yazmasını dilerim.

  1
 • scrooge

  yeni fragmanıyla heyecanlandırmaya devam ediyor.
  https://youtu.be/zxgTX8gbgd0

  fragmandan anladığımız kadarıyla aylar önce sızdırıldığı iddia edilen senaryo gerçekmiş. yoksa beric'in kuzeyde ne işi olabilir?

  3
 • scrooge

  önümüzdeki yıl "Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi" adı ile anılacak olan lig.
  yanlış duymadınız, ligin adı Tahincioğlu olacak! isim sponsorluğunda anlaşılmış ve anlaşma 2+1olarak hazırlanmış.

 • scrooge

  önce instagram ve benzeri sosyal medya ortamlarında koca gözlü, sevimli kedi videoları atarak işe başladılar.
  sonra, aslında kötü olan jerry'dir, zavallı tom sadece yemeğinin peşinde koşan garip bir kedidir dediler.
  şimdi ise tarihi çarpıtarak, en zayıf yerimizden vurmaya çalışıyorlar. inanmayın dostlar, bunlar hep kedi lobisinin oyunları!

  4
 • scrooge

  Umut Sarıkaya'nın haftalık mizah dergilerinde yıllardır yazdığı köşesinin adı.
  Tıpkı karikatürlerinde olduğu gibi, şaşırtıcı tespitlerini kendine has absürd mizah anlayışı ile kaleme almaktadır.

  Benim de söyleyeceklerim var içerisinde yıllardır birbirinden komik öyküler yayınlansa da en bilineni şüphesiz Mavi Kuş'tur. Seks in peşinde koşan umutsuz bir adamın Bülent Ortaçgil'den yardım alması ve dava uğruna birlikte yol almalarını, oldukça farklı ve komik bir uslupla anlatan bir yazıdır.

  Ayrıca mizah dergilerinde yayınlanan bu öyküler "benim de söyleyeceklerim var" ismi ile üç ayrı albüm olarak yayınlanmıştır.

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/20/benim-de-soyleyeceklerim-var-1.jpg+benim de söyleyeceklerim var

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/20/benim-de-soyleyeceklerim-var-2.jpg+benim de söyleyeceklerim var

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/20/benim-de-soyleyeceklerim-var-3.jpg+benim de söyleyeceklerim var

  3
 • scrooge

  Buz ve ateşin şarkısı serisinde, Kılıçların Fırtınası'nın (üçüncü kitap) sonunda ortaya çıkan ve Game of thrones'da neden yer almadığı anlaşılamayan karakter.

  Kitap serisinde catelyn, Kızıl düğünde öldürüldükten sonra Tully gelenekleri ile dalga geçilmek için nehre atılmıştı. nehirde sürüklenen ceset Sancaksız kardeşlik tarafından bulunmuş ve daha önce kızıl rahip thoros tarafından defalarca hayata döndürülen beric dondarian, Catelyn'i diriltebilmek için kendini feda etmişti. Sonuçta catelyn dirilmiş ve zombiyi andıran yüzü ve yeni karanlık karakteri ile Kızıl Düğünde katkısı olan herkesten intikam almaya başlamıştı.

  lady stoneheart, elbette dizide yer almayan tek karakter değil. Ama olsaydı farklı bir hava katabilirdi. Yıllardır Tom Bombadil'in, Yüzüklerin efendisi filminde yer almamasını sorgulayanlar, biraz da hbo'yu eleştirebilirler.

  1
 • scrooge

  aslında çok sevimli!
  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/19/alien-2.jpg+alien

  5
 • scrooge

  2017 Avrupa şampiyonasındaki italya maçının kahramanı.
  O kadar iyi oynuyor ki, başına bir şey gelirse potanın perileri, potanın sinekleri olarak anılabilir. hemen hemen hepsi quanitra'nın üzerinden geçiniyor.

  «
 • 77
 • »