scrooge

scrooge

üstat
kadirşinas
yazar · 15 Ocak 2016

...

 • 31

  başlık

 • 1679

  entry

 • 46

  geçen ay

 • 23

  bu ay

 • 2

  bugün

 • scrooge

  kötü oyunculuğu ve kötü sesi ile tam bir türkiye yıldızı!

 • scrooge

  galatasaray'ın monaco'yu eleyerek günümüzde şampiyonlar ligi olarak anılan kupa 1'de yarı finale kaldığı maçtır. beşiktaş'ın 2 yıllık şanlı şampiyonlar ligi tarihi kadar önemli olmasa da, kendi kulvarında bir başarıdır!

  2
 • scrooge

  oğuzhan'ın 150 milyon euro ettiği ortamda, en az 300 milyon euro talep edilmesi gereken futbolcu!

  1
 • scrooge

  sekizinci hafta itibari ile liderden sekiz puan fark yiyince biraz kamburlaşan duruştur. Bu arada neden tüm kapılar sekize çıkıyor?

  1
 • scrooge

  özlenen dergi. uzun zaman olmuştu. ilaç gibi gelecektir.

 • scrooge

  zorluğu kolaylığı ayrı mesele de, "kutsal meslek" söylemlerine uyuz oluyorum. Bu bir iş. hizmet verip maaşını alıyorsun. neden bu kadar anlam yükleniyor ki? o zaman hayat kurtaran doktorun işi de kutsal, bir insanın canına kıyacak olan kişiyi engelleyen polisin işi de kutsal. insanlar yesin diye gecenin dördünde fırında çalışan ekmek ustasının işi de kutsal. her yerimiz, her şeyimiz kutsal!

  4
 • scrooge

  darkseid'ın aşiret olduğunu öğrenmemizi sağlayan şahıs. adamlar kavgaya dayı oğlu, enişte, bacanak hep beraber giriyorlar!

  1
 • scrooge

  az önce teve 2'de reklamını gördüğüm, yıllar öncesinin televizyon fenomeni! geri dönmüş.

 • scrooge

  akıllı, teknolojik stadyum diye şişirilirken, sampiyonlar ligi maçında elektrik kesintisi nedeniyle balonu patlayan stadyumdur.
  tamam, elektrik kesintisi ya da benzeri bir arıza her zaman her yerde yaşanabilir ama bu kadar abartıp, stadımız şöyle zeki, böyle dahi, teog'dan ful çeker diye atıp tutulursa, maça ara vermeye neden olan bir elektronik arızada rezil olursunuz.

  bir de park nedir ya! "arena" kelimesine de karşıydım ama park daha abes değil mi? stadyum demek çok mu zor? vodafone stadyumu, türk telekom stadyumu gibi.

  1
 • scrooge

  yıllar önce star 1 kanalında "muhteşem ikili" ismi ile yayınlanan amerikan tv dizisi.
  kuzen larry ve kuzen balki bile yaşlanmış. ne izlerdik be!

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/10/09/perfect-strangers-1.jpg+perfect strangers

  1
 • scrooge

  H.G. Wells’in 1898 yılında kaleme aldığı eser. bilim kurgu edebiyatının önemli yapımlarından olan dünyalar savaşı, içeriği kadar başarılı illüstrasyonları ile de zamanına damga vurmuş.
  Henrique Alvim Correa isimli sanatçının çok ses getiren başarılı kitap resimlemelerinden bir kaç örnek.

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/10/08/dunyalar-savasi-2.jpg+dünyalar savaşı

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/10/08/dunyalar-savasi-1.jpg+dünyalar savaşı

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/10/08/dunyalar-savasi-3.jpg+dünyalar savaşı

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/10/08/dunyalar-savasi-5.jpg+dünyalar savaşı

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/10/08/dunyalar-savasi-4.jpg+dünyalar savaşı


  bu linkte de kitap için yaptığı diğer illüstrasyonlar mevcut.
  http://monsterbrains.blogspot.com.tr/2015/04/henrique-alvim-correa-war-of-worlds.html?m=1

  8
 • scrooge

  yeni fragmanı düşmüş! taze taze izleyin.
  https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=r9-DM9uBtVI

  1
 • scrooge

  arthur conan doyle tarafından yazılan "the return of sherlock holmes" kitabında yer alan hikaye.

  Boş ev vakası, en iyi sherlock hikayesi değil, hatta belkide en iyi on hikayesi arasında bile yer almaz. ancak karakter açısından önemlidir.
  Bunun nedeni doyle'un, holmes'u edebi gelişiminde engel olarak görmesi ve artık karakteri öldürmek istemesiyle ilgili. Yazar, Sherlock holmes'un Son vaka isimli hikayesinde amacına ulaşır ve adamımız holmes'u moriarty ile birlikte yüksek bir şelaleden aşağıya düşürerek öldürür.

  Ancak Holmes'un ölümü büyük tepkilere yol açar. Holmes hikayelerinin yer aldığı derginin tirajı düşer, insanlar sokakta protesto yürüşü gerçekleştirir ve hatta kraliyet ailesinden bile sherlock'un ölümünün üzücü ve yanlış olduğuna dair açıklama gelir.

  arthur conan doyle, belki tepkilerden belkide dahi dedektifi özlediğinden olacak ki, boş ev vakası isimli hikaye ile sherlock holmes'u diriltir.
  hikayeye göre, Aslında Holmes söz konusu şelale atlayışından sağ kurtulmuş, ancak hasımlarından kurtulmak için kendisini öldü gibi göstererek, izini kaybettirmiştir. Bu sırrını yakın dostu ve ortağı dr.watson ile bile paylaşmaz. Zamanı geldiğinde ortaya çıkar ve vakaları kaldığı yerden çözmeye devam eder.

  3
 • scrooge

  son günlerde hayatımı kabusa çeviren canlı.

  her şey bir hafta önce başladı. apartmana yavru bir kedi dadandı. asansör kenarına, merdiven ucuna, uygun gördüğü her yere kakasını yapmaya başladı. bir sabah işe gitmek için kapıdan çıkarken, kapımın önünde küçük bir bok ve ayakkabımın içinde kokan sarımsı bir sıvı olduğunu farkettim. küçük misafir ayakkabımın içine işemişti. malesef korkum gerçekleşti ve kedi bey artık her sabah kapımın önünü işaretlemeye başladı. artık kapı önüne ayakkabı dahi bırakamıyorum. çünkü en geç bir gün içerisinde ayakkabılardan birinin içerisi kedi dışkısı ile doluyor.

  bugüne dönelim. sabah saatlerinde otogara bir misafirimi karşılamaya gidecektim. evden çıktım, arabaya yaklaştım ve dertli dertli bağıran bir kedi sesi işittim. kedinin biri miyavlayarak ortalığı yıkıyordu, ancak sesin sahibi ortada yoktu. "olabilir mi, olmasın!" diye düşünürken korkularımın beyhude olmadığını anladım. motor kaputunun içine kedi girmişti. Nasıl inatçı bir hayvan anlatamam! Yaklaşık yarım saat kediyi çıkarmak için uğraştım. Bu yüzden Gideceğim yere geç kaldım ve çok sevdiğim bir insanı elinde valizleri ile ağaç ettim. işin ilginç yanı eve döndüğümde aynı sokakta bulunan başka bir aracın içerisinde yine kedi sesi yankılanıyordu ve araç sahibi kediyi kaputundan çıkarmaya çalışıyordu. Bu pisi anlaşılan sokağa dadanmış ve araç sahiplerini epey bir uğraştıracak gibi görünüyor. Umarım dikkatsiz birinin aracına girmez!

  kediler yüzünden Önce ayakkabılarımı kapı önüne koyamaz oldum, şimdi de aracı park ederken geriliyorum. Bakalım kedilerin bir sonraki hamlesi ne olacak?

 • scrooge

  türkiye milli takımının rakip kaleye şut atamadan ilk yarıyı bitirdiği maç.

  takıma bir bakalım. forvette burak yılmaz top tutamıyor. cenk sağ kanada hapis olmuş, çakma mevkisinde doğal olarak çok etkisiz. arda'nın maç eksiği ben buradayım diye bağırıyor. kanatlar işlemiyor. orta saha, üç merkez oyuncudan oluşuyor ve üçü de önde top tutamıyor, önde oynamayı bilmiyorlar. sağ bek kaan bindirme yapamıyor. sağ kanadımız çok etkisiz. takımın stoperleri ise kendi takımında dahi oynayamayan mehmet topal ve tecrübesiz çağlar.

  şimdi benim anlayamadığım bir olay var. cengiz ve serdar aziz neden tribünde? kendi takımında her maç oynayan ve belkide ligin şuan en formda yerli stoperi olan serdar, bugün oynayanlardan daha mı kötü? maç eksiği bilinen ve doğal olarak kondüsyonu sıfır olan arda'yı yedekleyecek isim olan cengiz neden tribünde?

  ikinci yarı top taşıyacak bir kanat oyuncusuna, bindirme yapacak bir beke ve hücuma yön verecek bir merkez orta sahaya ihtiyacımız var. oyuna emre mor, yusuf ve sabri girmeli.

 • scrooge

  (bkz: imparatorun yolculuğu)

  1
 • scrooge

  yurdum insanının age of mythology ile tanıştığı, marvel serileri ile aşina olduğu mitoloji!
  işin özeline girenler için ise tam bir derya. ilginç karakter ve hikayeleri ile okuması, takip etmesi keyif vericidir.

 • scrooge

  olayı "göt cebine telefon koyma, ya da göt cebinde materyal taşıma" özelinde konuşursak, bu duruma karşı değilim ve karşı olanlarıda kınıyorum.

  o telefonu ve cüzdanı taşımanın daha rahat bir yolu yok. oldum olası elinde cüzdan, telefon, araba anahtarı üçlemesi ile gezenlere uyuz olurum. geriye çanta kalıyor ki, şu çapraz asılan çantaları takanlar zaten "memur çantası" linci ile karşı karşıya kalabiliyorlar ki bu en kötüsü.

  gelin anlaşalım. bizler tablet büyüklüğünde kocaman cep telefonu kullanmayalım, sizlerde göt cebimize karışmayın.

 • scrooge

  arthur conan doyle'un ünlü karakteri sherlock holmes'un ilk romanı. orjinal adı a study in scarlet ve dilimize kızıl dosya olarak çevrilmiş. kızıl dosya'nın, sherlok'un ilk kez okuyucu karşısına çıkması ve dr.watson ile buluşması açısından kitap serisi adına önemli bir yeri var. hikaye güzel, akıcı. holmes zekası ile okuyucuyu şaşırtıyor. kitap türkiye'de bir çok yayın evi tarafından basılmış. kızıl dosya, sherlock holmes serisine başlamak isteyenler için ilk basamak olmalı.

  «
 • 84
 • »