scrooge

scrooge

üstat
kadirşinas
yazar · 15 Ocak 2016

Ölünce mezar taşıma "Tanrı'ya iade, defoludur!" yazın.

 • 16

  başlık

 • 1310

  entry

 • 56

  geçen ay

 • 39

  bu ay

 • 3

  bugün

 • scrooge

  Tüm zamanların en iyi oyun kurucuları arasında yer alan eski basketbol oyuncusu. kısa boyuna, çelimsiz vücuduna ve beyazlardan iyi basketbolcu olmaz ön yargısına rağmen, belkide bir daha asla kırılamayacak nba rekorlarının sahibi olmuştur.
  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/01/18/john-stockton-1.jpeg+john stockton

  stockton, nba kariyeri boyunca 15.000'den fazla asist yaptı ve şuan rakamları hatırlayamasam da tüm asist rekorlarını elinde bulundurduğu gibi en çok top çalan oyuncu rekorunun da sahibidir.
  bir üst entryde sondaj mükemmel bir yorum yapmış. diyor ki, "bu rekorun kırılmasını kimse beklemesin. usian bolt'un 100 metre rekoru kırılır da, bu adamın yaptığı asist sayısına kimse ulaşamaz!"
  herhalde stockton'ın başarıları daha iyi anlatılamazdı.

  aslında sadece istatistiklerinden söz etmek stockton'un başka yönlerine saygısızlık olur. onun kariyeri vefa kelimesinin özetiydi. 19 yıl boyunca tüm nba kariyerince sadece utah jazz takımında forma giydi. her şeyini verdi ve şampiyonluk yüzüğü uğruna Karl malone gibi takımını bırakıp gitmedi. basketbolu bıraktı ve 12 numaralı forması bir daha giyilmemek üzere emekliye ayrıldı.
  jazz'ın basketbol salonunun önüne postacı malone ile birlikte heykeli dikildi.
  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/01/18/john-stockton-2.jpg+john stockton

  stockton'un belkide muazzam kariyerinde tek eksiği şampiyonluktu. unutulmaz ekürisi Karl malone gibi oda şampiyonluk yaşayamadı. her seferinde karşısına nba tarihinin belkide en domine takımı olarak gösterilen jordan'ın bulls'u çıktı. 90'lar da nba ligini takip edenler o unutulmaz bulls-jazz final Serilerini hatırlayacaktır.

  stockton, Karl malone ile birlikte basketbol tarihinin en iyi ikilisi olarak gösterilmektedir. basketbolda set hücumu yaparken kullanılan en iyi taktiklerden biri pick and roll oyunudur. Bu ikili, pick and roll taktiğinin en iyi örneklerini sunmuş ve oynadıkları muazzam ikili oyunlar basketbol okullarında ders olarak gösterilmiştir.

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/01/18/john-stockton-3.jpeg+john stockton

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/01/18/john-stockton-4.jpeg+john stockton

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/01/18/john-stockton-5.jpeg+john stockton

  4
 • scrooge

  ırz düşmanlarınca pek önemsenmeyecek söz.
  yıllarca bize derslerde, "gidiş yolun doğru ama, sonuç yanlış" dediler. ne geçti peki elimize? artık maymun gözünü açtı! favdan, artıdan, Nick altından... aklınıza gelen her yoldan yürüyün yiğitler! bundan sonra "gidiş yolu yanlış ama, sonuç doğru" tepkisini alacağız. hedefe çıkan her yol mübahtır, yürüyün...

  1
 • scrooge

  nickini imleç ile seviyorsa, profil fotoğrafına neler yapıldığını düşünmek bile istemediğim durum!

  1
 • scrooge

  zombi istilasının başladığı gündür.

  1
 • scrooge

  "Allahını seven defansa gelsin!" haykırışlarının duyulmadığı maçtır.

 • scrooge

  Oy verirken karşılaştığım uyarı cümlesi.
  pek nick altı girmem, küfürlü yorumlar yazmamaya dikkat ederim ve kimseyle çocuk gibi didişmem. peki ne kalıyor geriye? modlardan birinin arkadaşını eksilediğim için mi geldi yoksa bu ceza? Neyse, eminim yetkili birisi bu konuda beni bilgilendirecektir.

  8
 • scrooge

  birilerini gaza getirmek için uydurulan hikayeler adına yazılan bir şarkı. Üstelik altında açık açık pkk propagandası yapılabiliyor. çok ilginç!

 • scrooge

  sabah akşam ergen muhabbetlerinin döndüğü bir sözlükte, keşke doğru olsaydı dediğim önerme. yaşına takılmayın o kadınların, tecrübelerinden ders almaya bakın.

  8
 • scrooge

  Bu hafta oynanacak olan Konyaspor maçında muhtemelen ilk on birde yer alacak futbolcu. bruma ve yasin'in cezalı oluşu, podolski ve sinan'ın ise sakatlık sonrası henüz tam anlamıyla hazır olmamaları nedeniyle Galatasaray'ın Rodrigues'e ihtiyacı olacak. ülkeye yeni gelen yabancı bir oyuncunun bir kaç hafta adaptasyon sorunu yaşayabileceğini düşünürsek, kötü bir performans sonucunda adamı hemen infaz etmemek gerekiyor.

 • scrooge

  ülkücülüğü gerçek anlamıyla yemiş, yutmuş adamdır.

 • scrooge

  yüksek potansiyeline rağmen DC'nin bir türlü tam anlamıyla yararlanamadığı kadın süper kahraman. Bakın tekrar vurguluyorum, "kadın kahraman" diyorum! emsallerinin aksine kurtarılmayan, kurtaran karakter. hem de yıllar öncesinin erkek egemen toplumuna rağmen!

  wonder Woman'ın, herhangi bir justice league afişinde ya da standart bir dc sahne tasarımında Superman ve batman'den sonra en fazla ön plana çıkarılan karakter olmasına rağmen bugüne kadar adam akıllı bir projede yer almaması ilginç. (Gerçi saydığım iki karakter dışında dc hangi karakterleri için adam akıllı projeler üretmiş, o da tartışılır.) amazon prensesi neyse ki dc sinematik evreninde yerini alacak. Kalbimiz diana ile birlikte olacak.

  4
 • scrooge

  emek kokan o yeşil parkaların artık parfüm koktuğuna delalettir.

 • scrooge

  Ortaca ilçesinde bulunan doğa harikası plaj. iztuzu, Dünya'nın en uzun plajlarından biridir. Ayrıca Caretta caretta'ların yumurtlama alanıdır ve caretta'ların rahatsız olmaması için plaja belirli saatlerde girilebilmektedir. dalyan'dan neredeyse on dakikada bir kalkan tekneler ile plaja kısa ve keyifli bir yolculukla ulaşılabilir.

 • scrooge

  son yıllarda iyice Türk televizyon kanallarına benzeyen sinema fabrikası!
  bir entry yukarıda wanda güzel bir örnek vermiş. diyor ki,  "2016 yılının en çok izlenen 30 yapımı arasında hiç orjinal bir hikaye yok. ya devam serileri, ya da reboot ve uyarlamalar mevcut."

  bu durum artık büyük yapımcıların gözlerinin dolar işareti dışında bir şey görememesi ile ilgili. ticari kaygılar her zaman haklı olarak vardı, ama hiç bu kadar korkutucu hale gelmemişti. riske girmemek adına sonucundan emin oldukları klişe taktiklere yöneliyorlar. misal, yeni bir star Wars filmini ya da bir dc-marvel çizgi roman uyarlamasını ele alalım. filmin yönetmeni, "dünya'nın en kötü filmini çektim, o kadar kötü ki 15 dakika bile izlemeye dayanamazsınız" dese bile, o salon mutlaka dolacaktır.  o izleyici ne olursa olsun, ışın Kılıçlarının birbirine çarpışmasını, ya da batman'in yarasa sulietini beyaz perdede görecektir. hatta bir taraftar gibi, takım tutma refleksi ile üzerine toz kondurmayacaktır.

  işin özü hiç riske girmeden, direk sonuç peşindeler. tıpkı bizim dizi sektörümüz gibi değil mi? televizyon kanalları neden kaliteli filmler yayınlasın ki, dünya'nın en iyi filmini bile ekrana getirseler o akşam reytingi kurtlar vadisi toplayacak, ya da o akşamın en polüler diğer dizisi!

  bazen acaba Hollywood'un başında bizim televizyonculardan biri mi var diye sorgulamıyor değilim!

 • scrooge

  Sosyal medyada fotoğraf paylaşım rekoru kıran izmir'lidir. annemin bile facebook hesabı olduğunu öğrendim lan, kadın şuan neredeyse izmir'in yarısının yaptığı gibi ardı ardına kar manzaralı paylaşımlar yapıyor.

  2
 • scrooge

  nicki "nitelikli ırz düşmanı" olan yazarın devamlı yapacağı eylem. entrylerin yarısı bu ırz düşmanı üzerinden gidiyor.

 • scrooge

  yaklaşık beş dakikadır boş boş duvara bakmama neden olan söylem. "çıplak yıkanmak!" beynim yandı resmen. dur bi soğuk suyla çıplak yıkanayım, kendine gelirim belki!

  3
  «
 • 66
 • »