uber'e binen vatan hainidir

 • marlboro red

  istanbul taksiciler Birliği başkanı irfan öztürk beyanı.
  tamamı şöyle;
  "Uber, San Francisco'da doğmuş, bugün benim askerlerime silah sıkan, afrin'de askeri şehit eden hainlerin ürediği yerdir. Uber'e binen de kullanan da vatan hainidir. "

  zaytung haberi gibi aq.

  5
 • nosferatu_alucard

  Ona kalırsa kullandığımız birçok teknolojik üründe amerika malı. Hatta bu açıklamayı yapan adamın, sürdüğü taksiden, kullandığı telefona kadar amerikan malı olma ihtimali yüksek. o zaman kendileride vatan haini.

  Şöyle saçma sapan şeyleri bir bıraksalar keşke. insan gibi de ki: uber işimize taş koyuyor, para kazanamıyoruz. hah! bak ne guzel derdini anlattın der herkes. ama gelip böyle prim kokan açıklamalar falan olmuyor kardeşim.

 • parliament mavisi

  henüz hala vatan haini ilan edilmeyen varsa bence mükemmel fırsat.

 • fuckyourfeelings

  vandal biniyor.

  1
 • crimewave

  mal beyanı.

  adamın bağladığı konulara bakar mısınız?
  bir şirketin san francisco'da kurulması eşittir askerlere silah sıkmak, afrin'de şehit etmek, seri hain üretimi
  asıl sizin gibi hizmetin h sinden nasibini almamış gaspçı,sabıkalı haydutlara para kazandırmak hainlik olur
  şu hainlik tanımını da memleket bazında kim bu kadar ağızlara doladıysa ona da ayrı ...

  gülücükz.

 • olly

  akıllara ziyan bir yaklaşım açısıdır.

  sıçamayan vatandaşın bokunu vatan haini şeklinde damgaladığı bir memlekette yaşıyoruz. bu, "uber'e binen vatan hainidir," açısını böğüren vatandaşı kaale almak da saçmalığın daniskası elbette... yine de belirtmeliyiz ki, taksimetre ile gidilen yolun hesabına göre ücretlendirilen yolcu taşıma servisinin anavatanı da almanya'dır.

  1896 yılında, stuttgart kentinde droschkenbesitzer, tanesi 8 bin mark'tan iki adet benz-kraftdroschkes alarak ilk taksi servisini kurmuştur.

  akıl var, izan var anasını satayım. ulan, siz taksiciler olarak uber'i hedef bellediğiniz günden bu yana adamların uygulamasını indiren kitlenin hacmini üç kat büyütmüşsünüz yahu? ya, onca tehdidin, şantajın, adam pataklamanın, işin içine medyayı ve siyaseti karıştırmanın sonucuna bak allahaşkına? bu kadar mı gerizekalı olunur?

  geçtiğimiz günlerde bir uber sürücüsünün bir kadın yolcuyu pataklamasıyla ilgili haber yapıldı medyada... neymiş efendim, yolcuyu maslak civarlarından alan uber, havalimanına kadar olan mesafe için 220 lira istemiş de kadın buna itiraz etmiş.

  arkadaş! ben de biliyorum o mesafenin 220 lira tutmayacağını! 3 saat trafikte kalsan yine tutmaz amk! bir depo benzin parası! ama ben olsam, ben de uber'i tercih ederim. nedenleri de açık elbette... hepsinden evvel vip araçla seyahat ediyorsun? demek ki bu tip şeylere para haracayabiliyoruz?

  eh, be hıyaroğluhıyar! madem bu tip şeylere para harcanabiliyor, uber hakkında saçmasapan çıkışlar yapacağına, tehditler savuracağına, sürücülerine linç girişimlerinde bulunacağına yükseltsene sen de standardını? hepiniz değil lan? istanbul'un her yerinde yığınlarca taksi durağı var. bazı semtlerde iki tane, üç tane, dört tane, beş tane! tekiniz yapın bari?

  adamakıllı bir uygulama oluşturun? taksinin rotası falan görünsün orada? araçlarınızı elden geçirin? vip araç getirin? şoförlerinizi elden geçirin? insana insan gibi muamele yapın?

  ama yok! götünüzü yerinden oynatmayın, ondan sonra millet neden uber'i tercih ediyor? sie, mına koduklarım sizi!

  1
 • dmnrzv

  Bugün de birilerini ötekşleştirdik elhamdülillah.

  1
 • bayri

  yetersiz, binmeyenler de vatan hainidir.

 • vandal savage

  ya @fyf sen niye beni ifşa ediyorsun. neyse daha once cok kez vatan haini ilan edildim allahtan.

  boyle de bir duygu somurusu yok ha. ubere binenin anasini siksinler, ubere binen orospu cocugudur deseler daha cok ise yarar bence. vatan haini çok demoda oldu artik.

  1