uchiha itachi

 • pewpewboy

  --spoiler--

  naruto'da bütün klanını katledip sadece küçük kardeşini hayatta bırakan karakter. önceleri her ne kadar kötü karakter olduğu düşünülse de daha sonra uchiha madara tarafından sadece yukarıdan gelen emirleri uyguladığı öğrenilmiştir. ilerleyen bölümlerde küçük kardeşi uchiha sasuke tarafından öldürülür.

  --spoiler--

 • secilmis sushi

  en delikanlı kötü karakter.

 • seedofcorruption

  uchiha itachi anime ve manga serisi naruto'da yer alan karakterlerden birisidir.
  uchiha itachi, konoha'nın yetiştirdiği en güçlü ninjalardan birisidir. aynı zamanda uchiha sasuke'nin abisidir. ninja akademisi'nden 7 yaşında mezun olup, saringan'ı 8 yaşında kullanmayı öğrendi. 10 yaşında chuunin rütbesine ulaşıp, kısa sürede anbu'ya terfi ettirildi. 13 yaşında ise anbu takım-liderliğine terfi etti. kısa süre sonra sasuke hariç tüm klanını öldürdü, ve konoha'yı terketti. bu olaydan sonra konoha kaçak-ninjası olarak aranmıştır. şu anda s-derecesinde bir suçlu olarak gözükmektedir. (not: s-derecesi en tehlikeli suçluları temsil eder.) itachi şu anda içinde çok tehlikeli kaçak ninjaları barındıran akatsuki topluluğunun bir üyesi olarak devam etmektedir.
  itachi'nin kendi klanını yok etmesinin ardında yatan gerçek sebeb henüz bilinmemektedir. ama itachi'nin belirttiği yüzeysel sebebe göre, klanın yok etmesinin sebebi limitlerini test etmektir fakat mangaya göre klanını öldürme sebebi bir görevdir.itachi bir anbu üyesi olduğu için görevler alır ve klanını öldürme sebebi anbu'nun vermiş olduğu bir görevdir.anbu'nun uchiha klanını yok etme görevini itachi'ye vermesinin sebebi, önceden klan savaşlarının olmasıdır.bir sürü klan birbirleri ile savaşmıştır...yalnız insanlar sadece iki klandan korkmuşlardır; birincisi senju klanı ikincisi ise uchiha klanıdır.uchiha klanının o dönemlerdeki liderleri madara uchiha'dır.senju klanının liderleri ise 1.hokage'dir.bu iki klanın güçlü liderleri hidden leaf köyünü kurmuştur.fakat kimin hokage olacağı konusunda anlaşmazlık çıkmıştır.bu yüzden iki güçlü klanın iki güçlü liderleri savaşmışlardır.1.hokage madara uchiha'yı yenmiştir.böylelikle 1.hokage olmuştur.bu klan savaşları olduğunda itachi daha küçük yaşlarda olduğu için büyük klan savaşlarından etkilenir.uchihaların köy ile anlaşmazlıkları sonucu tekrar klan savaşlarının başlamaması için anbu uchiha klanını yok etme emrini itachi uchiha'ya verir. itachi, sasuke hariç tüm klanı madara ile yok eder. manganın sonraki bölümlerinde itachi, sasuke'yi sevdiği için onu öldürmediği öğrenilir.

  "my foolish little brother... if you want to kill me... curse me! hate me! live your ugly life... and run, run cling to life"

  1
 • kakashi

  narutodaki sadece kendisinden bile bir film çıkabilecek olan karakterlerden birisi.

 • sari reyiz

  kötü görünür ama özünde çok iyi bir insandır. emir adamıdır,görev adamıdır.

 • andy dufresne

  aslen yozgatlıdır, itarcıgillerden. babası çırçır fabrikasını satınca japonya'ya göçmüşler, oğlan da artist olmuş demek.

 • kakashi

  bırak naruto'yu film sektörünün en acı hikayesi olan, gün yüzü görmemiş karakteridir. insanın başına daha bela ne gelebilir ki. bütün klanını anneni, babanı kendi elinle öldürmek zorunda bırakılmak ve bunu yapmak. sonunda da kendi öz kardeşin tarafından öldürülmek. kakashi'ye cehennem azabı yaşatmasına rağmen de izleyenler tarafından bu kadar sevilmek bir tek onun harcıydı zaten.
  ---spoiler---

  manga 550

  itachi edo tensei'nin etkisinden kurtulmuş geri dönmüştür bizde derin nefes aldık haliyle sasukeyi bulup gebertmesi temennisiyle.

  ---spoiler---

 • sukela

  "people live their lives bound by what they accept as correct and true. that's how they define "reality". but what does it mean to be "correct" or "true"? merely vague concepts ... their "reality" may all be a mirage. " sözünün sahibi her sözü elde not defteri yazılası gördüğüm über-karizma tek karakterdir.

  (bkz: aşık olunası anime karakterleri)

  1
 • halvet

  --- spoiler ---
  Konoha köyü için kendi klanını katleden anime karakteri. halk onu kötü olarak bilse de kendisi 3.hokage hiruzenin emri üzerine akatsukiye sızmış ve bilgi toplamıştır. En güçlü göz tekniği Tsukuyomidir.

  --- spoiler ---

  1
 • solodeli

  sultan abdulmecid ile yakın akrabalığı var, zira osmanlıda'da aile içi katliam meşrudu uchihalar'dada aynı sırf Turan(mangekyou) gözünü uyandırabilmek için,
  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/03/04/uchiha-itachi-2.jpg+uchiha itachi

  1
 • vickythepicky

  anime tarihinin en iyi plot twisti ile gonullere taht kurmus, nefret ile sevgi arasindaki o ince cizgiyi bize ogretmis karakter.

  Jiraiya sensei ve asuma sensei ile birlikte aglatmistir.

 • house md

  anime karakteri.

  bir de "beko-hitachi" vardı zamanında. bak hüzünlendim şimdi. hey gidi hey.

  (bkz: serbest çağrışım engellenemez)

  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/04/11/uchiha-itachi-3.jpg+uchiha itachi

  1
 • vandal savage

  hatake kakashi'den sonra anime serilerinin en karizma adamıdır. hatta belki kakashi ile yarışır.

  2
 • vickythepicky

  bak adini gordum sol frame de yine gozlerim doldu.

  adamligin kitabini yazmis naruto karakteridir.

 • tenchu

  en adam anime karakterleri arasında falan değildir.burda adam listesi yaptırtmayın şimdi millete ama kıyak adamdı yalan yok. kardeşi olan pezevengi hiç sevmem.

 • vickythepicky

  unutursak kalbimiz kurusun.

  2
 • donukmavi

  yılların anime izleyicisiyim uchiha itachi kadar iyi işlenmiş bir karakter daha görmedim. adam resmen acılara tutunarak yaşamış yıllarca. ayrıca animede karakteri seslendiren kişi itachi'nin karizmasına karizma katmıştır.

  (bkz: i've lost all hope for this pathetic clan)

  2
 • hakki bullet

  7 yaşında intihar etmeye çalışmasıyla "yav he he" dedirtmesi dışında her şeyiyle gelmiş geçmiş en karizma ve aynı zamanda da en gerçekçi anime karakteri. ne sasuke salağı gibi "intikammmmm" diye zırlar ne de naruto gerzosu gibi "hokage olcam, en güçlü olcam" diye gezer.

  keşke naruto'nun gerzo oğlu yerine itachi için ayrı bir anime yapılsaydı.

  https://www.youtube.com/watch?v=MUiy6c40goc

  https://www.youtube.com/watch?v=lndkfvzNXQs

  https://www.youtube.com/watch?v=an2A9mvp2OQ

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/10/12/uchiha-itachi-4.jpg+uchiha itachi


  hayır ağlamıyorum gözüme toz kaçtı :'(

  sasuke piçinin de allah belasını versin, bi geberemedi pezevenk. umarım ölümün kiba'nın elinden olur şerefsiz piç, akamaru üzerine işesin.

  1