ümraniye

 • punchup

  istanbul'un bir ilçesi.

 • irosima

  sapığı yurt genelinde bilinen semttir. (bkz: ümraniye sapığı)

  2
 • edie britt

  yerli halkının çok büyük bir kısmı apaçiye dönmüş hızla gelişen ilçedir.

  1
 • menemen

  metrekareye renkli türbanın en fazla düştüğü yer

  2
 • 5 kurus etmez adam

  apaçilerin ana yurdu. arada çıkan normal insanların diğerleri tarafından yadırgandığı ilçe.

 • kafasiz asker

  ipini koparanın gelip yerleştiği 30 yıllık bir istanbul semti. caddelerdeki apaçilerinden tutun da 2 metrelik alanı kaplayan öküzlerine 3 kuruş daha nası kazıklarım diye kafa yoran esnafına kadar sizi hayattan soğutabilirler.

  1
 • scofield

  kalabalık.

 • manchesterunited

  merkezi yani sondurak-çarşı-santral arası her zaman çok kalabalıktır.
  yüz ölçümü olarak da oldukça büyük bir ilçedir. gerçi 2009 yerel seçimlerinde bölündü biraz ama hala çok büyük.

  her markanın bulunur ümraniyede. bana göre istanbuldaki en güzel avm'ye sahiptir. hemen hepsini görmüşümdür ama gerçekten en güzeli ümraniye meydan avm'dir. hemen yanıbaşında ikea var zaten.

  ilçede gece hayatı yok denecek kadar azdır sadece birahaneler iş yapar. burada yaşamamış olanlar genelde önyargıyla yaklaşır ve sanki buradaki herkese bölücü yada gerici yada cahil yada sapık yada bla bla gözüyle bakarlar. oysa öyle değildir.

  evet apaçisi malesef çoktur. kroluk üst düzeydedir ama insanı gerçekten çok iyidir. en azından sahiplenici bir toplum vardır. çok yer gördüm birine bir şey olsa dönüp bakmazlar, ümraniyede böyle değildir. komşuluk hala vardır. gerçi siteleşme sayesinde burada da öldü denecek hale geldi komşuluk.

  ama kız arkadaşınızla falan buluşacaksanız asla ve asla ümraniyeyi tercih etmeyin çünkü asla ve asla çok rahat olamazsınız. ister istemez kasılırsınız. en iyisi kadıköye gitmektir.

  özet: ümraniyeyi aşağılamayın valla güzel sayılır. bizden geride sancaktepe, sultanbeyli, kartal, pendik, tuzla, samandıra falan var.

 • levye

  30 yıl önce oraya yerleşen birinin eşi, ne biçim yer ya "ormaniye" demiş.

 • winston soft

  her daim trafik keşmekeşinin yaşandığı istanbul'un ilçesidir. minibüs caddesi üzerinde adım başı trafik ışığı olmasına karşın insanlar buna pek aldırmaz ve zırt pırt önünüze atlarlar. her an birisini ezme riskiyle karşı karşıyasınızdır. ramazan ayında oruç tutmuyor iseniz pek gidilesi bir yer değildir. hele de sokakta sigara tellendirir, su içerseniz tepkiyi çok kısa süre içerisinde alırsınız.

  bu gibi kötü yanlarına karşın çok hızlı gelişti ümraniye. apaçi oranı yüksek de olsa istanbul'un önemli merkezlerinden birisi haline geldi. özellikle çevresine yapılan toplu konutlar, ümraniye'ye bağlı dudullu semtinde ki dudullu organize sanayi bölgesi ile önemli bir çekim merkezi. her geçen gün de gelişiyor. eskiden buralar dutluktu diyebileceğiniz bir gelişim var.

  ayrıca haldun alagaş spor salonu'da ümraniye minibüs caddesi üzerinde bulunmaktadır.

 • brightlord

  kafanızı eğip yürüdüğünüzde çok güzel bir yerdir.

 • silencio

  kafanızı eğip yürüdüğünüzde mutlaka birine toslayacağınız kadar kalabalık olduğu için yürümeseniz daha iyi olan bir ilçe. hiçbir haltı yok, iç göçün zararlarının en büyük örneklerinden.

 • debraj sahai

  kalabalık, her kesimden insanların yaşadığı semt.çarşıda trafiğin olmadığı bir gün henüz rastlanmamıştır.

 • janti abi

  özellikle bayram arefelerinde, ana caddesinin istiklal caddesinden bile kalabalık olduğunu düşündüğüm ilçedir.

 • bir sizofrenin marti simidi

  bi cadir kurmuslar su siralar... son durak'in oralarda. "1 tl'ye kitap" slogani var kocaman, iceri bi giriyorsun, fiyatlar degisiyor. sadece belirli kitaplar 1 tl. onlari da tahmin edin artik.

  bi kuran bölümü yapmislar. boy boy kuranlar, kuran cesitleri. baska hicbir kutsal kitap yok yalniz, hepsi kuran. oyle kala kaldim. insanlarin bilgilenmesini hic mi istemiyorlar? bu kadar mi dogmatik, bu kadar mi omurgali olunur? sikseler gitmem bir daha. yolum dusmez zaten.

 • levye

  istanbul anadolu yakasının ilçesi. hem de en büyük ilçesiymiş. kartal, kadıköy, üsküdar değil, ümraniye.
  çok göç aldı, hala kondu yapılacak alanı da var yani. kömür bedava aş bedava, buyrunuz.

 • seratiel

  bünyesinde ikisi* yan yana olmak üzere 4 tane alışveriş merkezi barındıran ilçe. her sabah uyandığımda midemin bulanmasına sebebiyet verecek kadar iğrenç bir yer.* * siz siz olun zorda kalmadıkça yolunu bile kullanmayın, alternatif yerlerden geçin.

 • randolph carter

  çarpık kentleşmenin en bilindik örneklerinden, istanbul'daki çarpık ilçelerin atası sayılabilecek yer. bir ara orada çalışıyordum, bu bile bunaltıyor insanı. yüce manitu yaşayana sabır versin.

 • mrgokchem

  hasan can in mahallesi

 • jan23

  istanbula yabancıyım, ümraniyeye gittim. açıkçası üsküdardan haricinde çok çok büyük bir semt. gez gez bitmiyor. bosch servisine uğradım orada son derece yardımcı insanlardır. http://umraniyeboschservisiniz.com/

 • sifrem1234

  bugün gerçekten istanbulun konyasının burası olduğunu anladım. çok şükür ki çalıştığım şirkette stajyer olarak buraya verildim. öyle andaval, öyle sığır insanlarla karşılaşabiliyorsunuz ki; güzelim keyfinizin orta yerine sıçabiliyorlar.

  tanım: mal mekanı.

  2
 • hayyam

  buraya istanbul diyenin ben ta amk!!! ver abi üsküdar'ın sahil kısımından sonrasını izmit'e gitsin yaaa. bu nedir abi? toplu taşıma ile kadıköy'den geçeyim dedim yolun yarısında indim taksiye bindim.

  istanbul sınırları yeniden çizilsin!!!

  2
 • friedrich

  moda patsocusu, elmas berberi ve meydan kokoreccisi disinda imha edilse kimse de gikini cikarmaz. istanbul'daki karadenizli nufusu da yuzde elli azalmis olur.

  1
 • gozlerim sigmiyor yuzume

  yine bir sapık vakasıyla daha karşımızda.
  puştun biri toplu taşımada, markette, asansörde gözüne kestirdiği bir kadını videoya çekerken kendisi de mastürbasyon yapıyor. bir de bunu internete koyuyor. bir de buna layk yağıyor koduğumun dünyasında. ümraniye'de belirli bir çember çizerek dolanıyor sokaklarda, elini kolunu sallaya sallaya. rabbim sen bana sabır ihsan eyle.
  - sonra da erkekler şöyle böyle. tabii ki genelleyeceğim gerizekalı. sen beni dışarı çıkmaya korkar hale getir, sonra bik bik et. bir siktirin gidin. bu adamı bulun. bana verin. -

  https://twitter.com/3455Celik/

  1
 • babazula

  hafta sonu arabayla girmek çılgınlıktır. insanlar genelde kaldırım kullanmaz yoldan yürürler. caddeye 2 hatta 3 sıra park yapılabilir nasılsa sol şeritteyim deyip gaza basmayın sol şerite araba park ederler. burada bir işiniz var ise minibüsle gidin işinizi hemen halledin hemen kaçın.
  acayip karışık , kalabalık her türden insanın bulunduğu bir istanbul ilçesi. geçmiş dönemdeki çarpık yapılanmanın cezasını çeken ilçe. 3 parçaya bölündü hala daha büyük bir ilçe olarak devam ediyor.