Uygun Fiyatlı Yurtdışı Tatillleri

Bu sene tatilini yurtdışında yapmak isteyen ancak rezervasyon işlemleri için çok geç kaldığını düşünerek sınırlı bütçesini yok yere zorlamak istemeyenler, aslında hala avantajlı fiyat seçeneklerini değerlendirerek son derece makul bir bütçeyle yurtdışında tatil keyfi yaşayabilir. Yurtdışı tatilin popüler adresleri dünyanın dört bir yanından gelen turistlerle dolup taşarken, ekonomik bir yurtdışı tatili için tercihlerin herkesinkinden biraz daha farklı yapılması bunun için yeterli. Zira Avrupa’nın en gözde tatil bölgelerinden olan ve lüks bir tatil dendiğinde akla gelen ilk alternatiflerinden olan Benelüks turları, İspanya’nın Akdeniz sahillerindeki dünyaca meşhur turizm merkezleri veya Fransa gibi Avrupa merkezlerinde ucuz tatil yapmak için yaz ortası pek uygun bir zaman olmasa gerek…
Her yıl belirli dönemlerde ülkemize yoğun giriş yapılan dönemlerde, herkes ülkemize gelirken turizmciler mumla müşteri aradığı için yurtdışında tatil için bu ülkeleri tercih etmek en akıllıca tercihlerden biri. Balkan ülkeleri, Fransa’nın belirli bölümleri, İtalya’nın Kuzeyi ve tabi ki komşumuz Yunanistan bu doğrultuda cazip yurtdışı tatil seçenekleri arasında yer alıyor. Yunan adalarında son derece keyifli, yabancılık hissedilmeyecek bir coğrafya ve kültür eşliğinde tatil yapmak isteyenlerin indirimli tatil fırsatlarını değerlendirmesi çok kolay. Yurtdışında tatilin en ucuz seçenekleri arasında gösterilen Latin Amerika da bu dönemlerde uygun bir tercih olsa da, Latin Amerika ülkelerinde yaşam ucuzken buralara ulaşımın çok pahalı olduğunu da unutmamak gerekiyor. Zira uçak biletleri bazı dönemlerde küçük bir servet değerinde olabildiğinden, Güney Amerika tatillerini gidiş-dönüş masraflarını göz önünde bulundurmadan sadece konaklamaya göre değerlendirmemek lazım.
İtalya ile Fransa ülkemizden yurtdışına çıkan tatilcilerin her zaman ilk tercihlerinden olan ülkeler olarak, yılın yalnızca belirli dönemleri haricinde yurtdışı tatilin en masraflı tercihleri arasında yer almakta. Bu ülkelerde yaşamın pek de ucuz olmaması ve konaklama için çok ucuz alternatiflerin bulunmaması, bugünlerde yurtdışı tatil planları yapan ve kısıtlı bütçeye sahip olanların gözünü farklı ülkelere çevirmesi gerektiğini gösteriyor. Konaklamadan tur programına rahatından ödün vermek istemeyenlerinse yurtdışında ucuza tatil yapması, özellikle yaz ortasında olduğumuzu düşünürsek pek de kolay olmayacaktır.

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir