uzun entry yazanlara gıcık olmak

 • gecefanzini

  an itibari ile asla okunmayacak kadar uzun entry yazanlara gıcık kapma eylemi

  2
 • ahaha super lan

  "uzun entry"

  gıcık olun lan varoşlar. bu da süper bir espriydi eğer farkettiyseniz.

 • benbirbaskasi

  değil mi öyle, ne gerek var uzun uzun anlatmaya, fikirlerden, duygulardan, çelişkilerden söz açmaya, insan her zaman kısa ve net ifade etmeli kendisini. mesela ben atatürk de kimmiş kardeşim demeliyim, öbürü gelip bin tane küfür etmeli, biri allaha peygambere inananlar salaktır demeli, kalanlar kendisini linç etmeli, böyle geçinip gitmeliyiz. kendimize ve birbirimize etiketler yapıştırıp onları çarpıştırmakla yetinmeliyiz. sözlük dediğin başka ne işe yarar ki zaten... şimdi aramızda kaç kemalist, kaç feminist, kaç müslüman, kaç ateist, kaç ibne, kaç terorist var, sağdan sayalım lütfen. kısa ve öz.

 • sunshine

  adam uğraşmış yazmış,anlatmıştır. sananedir. o yazmaya üşenmiyo sen okumaya mı üşeniyorsun. üşeniyorsan da okuma. ama uzun entry vardır uzun entry vardır. adam dönüp dolaşıp aynı şeyi anlatıyorsa gıcık olmakta haklısındır.

  1
 • bumerang

  genelde altına özet geç piç yazılan entrylerdir. adam o kadar uğraşmış yazmış. bir emek vermiş. okumak okumamak senin elinde ama gıcık olmakta neyin nesi ? neye gıcık oluyorsun tam olarak okumadığın yazıya mı ? yoksa fikrini okumaya üşendiğin yazara mı ?

  2
 • abanmak yok teknick

  yaşamadığım duygudur.

  sözlükleri bu açıdan severim; pek çok edebi değeri olan yazı okudum bu sayede, bir sürü şey öğrendim. bu bağlamda ne kısa ne de uzun yazana gıcık olurum; emeği severim, iyi niyete saygı duyarım.

  2
 • chicqo

  mallıktır aslında.

  bir konu hakkında ciddi bir bilgilendirme, ayrıntılarıyla anlatma söz konusu ise, gıcık olmak yerine sevinilmelidir. bugün ihtiyacınız olmasa da yarın ihtiyacınız olabilir.

  yazma alışkanlığının yanında okuma alışkanlığı da önemlidir.

  2
 • assenzio

  sözlükte ne işin var lan o zaman?! dedirtendir. *

 • kedidir kedi

  bu eylemi gerçekleştiren kişi, uzun paragraf sorularını da okumadan boş bırakır.

  1
 • zeyzey

  sözlük için gerekli insanlara gereksiz bir gıcıklanma. şimdi döşiycem dur ;

  kişi normal hayatında kısa net cümleler kuruyor, sohbetlerini uzatmaktan ya da süslemekten hoşlanmıyor olabilir. fakat sözlükte bir eleştiri ya da övgü yapacaksa mesela kendini iyice ifade Edip konuyla ilgili bilgisini de futursuzca paylaşmak , sözlüğe aktarmak istiyorsa destan yazabilir.

  ya da bir itiraf hâlindedir. ya da bir anısını anlatıyordur. olay şu hem okuyamıyor hem yazamiyorsan ya da "uzunlara tahammül"ün yoksa neden sözlük?

  uzun iyidir. ^^

  4