uzun ilişkilerin sırrı

 • shadow in dark

  ilişki denilen durum, açlıkları gidermek için başlatılmaz. seversiniz, dişiliğini ve erkekliğini değil varlığını seversiniz.
  eğer sadece bakmak, kalbinizin hızlı atmasına neden olmuyorsa bu aşk değildir, mümkünse işi ciddiye almayınız.

  evet.
  çıkmaya başladınız her şey çok güzel ilerliyor ilk muhabbetler falan dolu dolu geçiyor. uzun zaman oldu baktınız artık muhabbet tıkanmaya başlıyor bırakınız tıkansın, durduk yere saçma sapan konular açmayın. kendinize onun dışında zaman ayırın ve onun kendine ayırdığı zamana dokunmayın. sıkmayınız. ortamlarda sevgilinizden bahsetmeyin, dillendirmeyin varlığı bilinsin yeter.

  evet ilişki yıllık oldu artık. rayında ilerliyor. temeli güvenle sağlamıştık o yüzden gereksiz kıskançlıklarla sıkboğaz etmeyin karşı tarafı. sorun tabi haberini alın.

  ilişkiyi istek ve arzu üzerine kurmamak beklentilerin karşılanmadığı durumlarda sizi zorda bırakmaz. beklentilerinizin dozunu iyi bilin. şüpheci olmayın sürekli. ilişkiyi güven üzerine kuracaksınız. öyle olmaz ise zaten çatırdamaya başlar, boğulursunuz. kısıtlama yapmayacaksınız zira kısıtlamanızı gerektiren birisi ise zaten size göre değildir mümkünse ayrılınız. kimse kimsenin mülk sahibi değil. belirli yaşlar vardır yapılabilecekler listesinde, bırakın en azından bir dönemi doya doya yaşasın. bunlar iki taraf içinde geçerli olanlar.

  erkekler için;
  kızlar bizim kölemiz değil. bizim kadar ilişkide söz sahibi olabilmeli bile demek istemiyorum. ancak yalandan yere hayatınızdan ödün vermeyin. ota boka kızmayın yalandan. ilişki monoton hâle gelince insan neye saracağını şaşırıyor. sorgulamaya gelince sorgulamayın çok. ne kadar irdelerseniz o kadar boğulursunuz. gerek yok.

  gerektiği zaman gezmelerine izin verin sıkmayın ama sorun. erkek sormalı sahip çıkmalı kız beni bu kadar sıkma falan dese de gamsız birinden asla haz etmezler. korumacı olun ve bunu her daim belli edin. gerektiği zaman da yanında olun mutlaka mazeretlere sığınmayın.

  bazen sizi arayacak ve aslında hiç o kadar konuşulacak bir tarafı olmayan-bize göre- bir konu hakkında dünya kadar konuşacak, sabırla dinleyin zira kızları anlamak zor evet. dinleyeceksiniz ama dinlemiş gibi yapmayacaksınız gerekirse yorum yapacaksınız ara ara. baskıcı olmayın neden ailene söylemedin neden ona buna bahsetmiyorsun ilişkimizden gibi. kızları kendinizle karıştırmayın, onlar bizim kadar serbest olamıyor.

  sağa sola cıvık cıvık resimler atmayın. ağır yaşayın ilişkiyi. dillere düşürmeyin mesela herkesin bilmesine kıskanmasına gerek yok.

  sonunca ve en önemlisi;
  bu iki taraf için de çok önemli, karşı taraf hakkında bir şey duymuş ve buna çok sinirlenmişseniz mutlaka ama mutlaka öncelikle sakinleşinceye kadar asla konuşmayın. sonrasında insan gibi arayın olayı sorun. tatmin olmadınız diyelim açıklar var oraları tekrar sorun olayda üçüncü kişiler varsa onları da çağırın. unutmayın uzun ve rayında ilişkileri sarsmak isteyen kıskanana çok insan olacaktır önemli olan sizin bu konuda ne kadar güvenilir olduğunuz.
  her zaman savunduğum gibi karşılıklı beklentileriniz haddini aşmasın.

  velhasıl kelam sevin, sevdiğinizi kırmayın, yanında olmayı bilin gerektiği zaman yalnız bırakmasını da bilin. he bir de dediğim gibi değişmesini ve değişmeyi aklınızdan bile geçirmeyin zira uymuyorsa zorlamanın bir manâsı yok.

  kalp çarpmıyorsa varlığında, yaşanıla bilmeli yokluğunda..

  sevgiler..

  edit: 13 yıllık bir ilişkisi olarak yazmak istedim sadece yoksa destur kimseye akıl vermek haddime değildir.
  (bkz: bir tavsiye)

 • Ev seksisi

  (bkz: uzun yazmak)

  edit: okumadım, demek ki, tek gecelik ideal olanı.

 • ucangobekli

  Sevmek, kendini üstün görmemek ve çok sallamamak. Bu üçlemeyi yakaladıysanız (karşılıklı) uzun süreli bir ilişkiniz olacaktır.

  2
 • lakerman

  (bkz: alışmak)

  1
 • cartmantr

  muhtemelen o ilişki ile ilgili uzun uzun yazdıracak şeyler yaşamaktan geçen sırdır.

  not: kusura kalmayın okumaya üşendim ama kesin güzel tavsiyelerdir...

 • badcatsero

  annen kadar sevdiğin yada baban kadar sevdiğin biri çıkarsa uzun ilişkin hayırlı olsun moruk.

 • multimum

  free takılmak

  1
 • nisanyagmuru

  karşılıklı sevgi saygı hoşgörü

  1
 • victoria07

  empati

  4
 • shut the fuck up

  hiç uzun sürenini görmedim denilendir. işin sırrı hepsinin ağzına sıçmakta saklı, herifler hala daha unutamıyor...

 • cryptopunk

  evlenmemektir azizim.

  4
 • kimsesizlik kipi

  uzunu geç bana ilişkinin sırrını söyle. ilk önce bir ilişki lazım sonra uzar.

  5
 • siyam

  3S maddesi.
  sevgi
  saygı
  ve en önemli olanı sadâkattır.

  2
 • ajan

  sırdır.

  1
 • malzemece

  karşılıklı çıkarların uzun sürmesidir.

  4
 • nymphe

  ilişkiyi bitirmemektir tabii ki...

  Uzun ilişkinin sırrı diye bir şey mi olur mnk...mutlu ilişki desen neyse...o zaten bitmez kolay kolay...

  Gel gör ki, gavga ile beslenen fırtınalı aşklar da uzun sürebilir...ama kişi mutsuzdur, bir o kadar da bağımlıdır, alışmış olduğundan kudurmuştan beterdir...

  huzur vermez ama siktirip gitmez de...

  Mutlu ilişkinin sırrı ise o kolay...tabii ki kabul ve güven...o'nu doğrusuyla yanlışıyla kabul ettiğiniz gün huzura ulaşırsınız. Güven ile alakalı bir şey söylemeyi abes buluyorum. Çünkü adı üstünde " güven"

  Ama şu kabul etmeyi bi hazmedin...kimseyle kişilik mücadelesine girmeyin...kurcalamayın, ırgalamayın, "yargılamayın"
  Yargılanan insan koşarak uzaklaşır...sonra da vay efendim bu beni terk etti.

  istisnasız herkes kendi gibi olabildiği bir insanın yanında olmayı tercih edecektir. Mutluluk sandığınızdan daha yakın...

  8
 • hayatbospompalacos

  (bkz: seks hard)

 • okadarmarjinalizki

  şans

 • colloseum

  benim için sinirlendiğinde susmak, hanım için ara ara patlama olduğunda kin tutmamak

  1
 • yitmislerden biri

  (bkz: boş küme)
  ilişki dediğin bir standarta bağlı değildir. Hatta her ilişki kendi içinde, kendine ait bir dinamik üzerine kurulmuştur. Bir insanla birlikteyken tutunduğunuz tutum ona mükemmel gelirken bir başkasına önerdiğinizde bambaşka bir geri dönüşü olacaktır. Böyle şeylerin tavsiyesi, yazılmış belli bir kuralı olmaz.

  1
 • sergerdan

  ilişkiden kasıt flört etmek ise önemli olmayan sırdır. ilişkinin kısası makbüldür.

  2
 • mocha

  az görüşmek. net.

  2
 • popeye the sailorman

  uzun uzadıya anlatmanın gereği yok. uzun ilişkilerin sırrı erkeğin sağır, kadının dilsiz olmasıdır. daha detaylı bilgi için etrafınızda ki koca çınarlara bakın.

 • deadpusht

  karşılıklı güven ve sadık olmak

 • kadin

  sabır

  7