yemekteyiz

 • kepaze

  nasıl oluyorsa hiç bir yemeğin tuzunun, yağının, şekerinin, tutturulamadığı(!) genellikle zengin insanların çevreye gösteriş yapmak, kendi deyimleriyle kendilerini ıspatlamak amacıyla katıldıkları yemek programı. 10.000 tl için yapmadıkları rezillik kalmıyor, anlamış değilim.

  1
 • cynbaline

  10.000 tl versen suç ve ceza'yı okuyamaz çakallar.
  mesele sidik yarışına çirkefliğe geldiğinde en ön sıradalar.

  6
 • barbarosdemir

  daha yemeyi yemeden, insanlari elestirmenin dibine vuruldugu programdir.

  saraylarda buyuyup, yarismalara katilirlar.

 • tihulu

  sürekli olarak , bizde böyle yapılır, biz şöyle pişiririz dendiğinde " ulan biz dediğiniz kim, dr ötkerle işbirliği mi yapıyorsunuz" dediğim kötüler kötüsü şov programı.

  2
 • celticli

  ödül'ün 20.000 tl olduğu yarışma.genelde akşam yemeklerine denk geliyorum ne yalan söyliyim valla gözümü kırpmadan izliyorum.insanların ne kadar iki yüzlük olduklarını,ne kadar çıkarcı olduklarını,ne kadar dost görünüp arkadan vurduklarını kesinlikle ama kesinlikle yarışmanın formatı yemekle ilgili olsada yemeklerle alakası olmayan bir program.yahu sonuçta 5 yarışmacı kendi arasında oylama yaparak 1.yi seçiyor.herkes 1.olmak ister o yüzden kim kime 5 ten fazla puan verirki. bu şartlar altında maydonuz yemiyorum,çok tuzlu olmuş,biraz daha kızarsaymış keşke,salatanın yağı eksik,ben ceviz sevmiyorum tatlıda vs. demeleri gayet normal.mesela bugün kickboxcu ağabey yarışacak bakalım neler yapacak ? fragmanda izledim yarışmacılar mutfağa giriyor çekmeceleri karıştırıyor ve bulaşıkları,tencereleri toplamış oraya atmış kicboxcu aha bak direk kafadan 5 puan gitti.neden ? çünkü bir açık yakalıyalım ki puanları keselim.

  ayrıca şu diyalog efsanedir yemekteyiz yarışmasının tarihinde ;

  +evladım bana ordan 5-6 paket süt ver bakayım.
  - ne yapacaksınız hasan bey o kadar paket sütü.
  +sütlaç yapıcağım.birde ben genelde sabahları çok süt içerim evde bulunsun.

  (bkz: terkos hasan)

  2
 • camidenadidascaldimbolgeldi

  memleketimizin en az % 60'ının gerizekalı olduğunun yaşayan kanıtı; prodüksiyon, senarist, özel efekt ve kalifiye oyuncu gerektirmeden rating toplamanın en ucuz yolu.
  hiç bir şey içermez ama pratik fikir içerir, zira başlı başına yapımcıların pratik zekalarının ürünüdür.

  1
 • klea

  bir işin foseptiği nasıl çıkarılırmış, izleyip görülür.

 • otuz karakterlik en sacma nick

  tikky hatunlarin boy gösterdigi program

 • estudiantes

  - biz reyting uğruna mal mal programlar yapıyoruz yemektemisiniz bu durumu?

  - yemekteyiz.

  2
 • evomengo

  kanalizasyon filminde tiye alınan programdır. tabi benzerleri de...
  (bkz: tuvaletteyiz)

  1
 • villi lapsi

  hiç kimsenin ağız tadı yok, yada kimse yemek yapmasını bilmiyor.

  (bkz: televizyon programlarından ders çıkarmak)

 • cynbaline

  (bkz: tarkan koç)

 • gx2

  her hafta sabit karakterleri yarıştıran programdır.***
  bir tane efemine bir erkek, bir tane tikky, bir tane 40 yaş üstü kokoş, bir tane anadolunun bağrından kopup gelen, diğeride random artık ne gelirse işte bu 5' ini kaynar suda kaynatıyoruz böyle fokur fokur hepsini birbirine iyice karıştırıyoruz saçsaça başbaşa gecenin 12' sine kadar karıştırıyoruz al sana yemekteyiz.

  1
 • villi lapsi

  az önce show max'te tekrarını izledim. bir kaç şey demeden geçemicem.

  yarışmacı doktor olan bir erkek. adam gayet efendi falan, bekar birisi. doğal olarak yemek yapmaktan anlıyordur az çok, doktor olduğunuda düşünürsek para ihtiyacı için değil zevk için katılmış programa. adamın tam menüsünü hatırlamıyorum şimdi ama şöyleydi.

  tarhana çorbası, pazı, zeytin salatası, curry'li et ve pilav, taş kadayıf.

  gayet mütevazi ve hoş bir menü gördüğünüz gibi. yemekleri gayet güzel hazırladı ve farklılık olması açısından tarhanaya yoğurt, pazıya pekmez kattı. şahsen ben olsam ben de beğenmeyebilirdim belki. en azından bu adam uğraşıp bir şeyler yapmış. neyse efendim, zeytin salatasının porsiyonu küçük bulundu. pilav sade ama tadı farklı, etin içinde mantarlar falan vardı o yine beğeni aldı. taş kadayıf ise en beğenilen yemeği oldu. şimdi yemeklere gelen yorumlar;

  manda yoğurtlu tarhana çorbası; çok ekşiydi hiç beğenmedim, keşke içine yoğurt katmasaymış. (eh olabilir ama hayatında kaç kez saf manda yoğurdu yedin ha öküz?)

  pekmezli pazı; ağzımda rezalet bir tat bıraktı, resmen o pekmez benim damağıma yapıştı. sonraki yemekleri nasıl yiyebilceğimi bilmiyorum. (şahsen bunu ben de beğenmezdim)

  zeytin salatası; porsiyonu çok küçüktü, evde kalanlarla yapmış. (ulan hanginiz salata yediniz bu zamana kadar şu programda?)

  curry'li et ve pilav; eti çok beğendim ama sanki içine attığınız mantarlar biraz diri (insaf adam 3 saat haşladı onları). pilavın tadıda biraz acayip olmuş belki kullandığınız tereyağdandır.

  taş kadayıf (bu bomba); taş kadayıfın lezzeti belki güzeldi ama ben beğenmedim yumuşaktı. taş kadayıf taş gibi olur! (ne yediğinin farkında değilsin)

  işte böyle ne eleştirceğini bilmeyen insanların katıldığı bir yarışma.

  2
 • hbwtl2o

  (bkz: saç baş yolduran programlar)

 • mimarist

  (bkz: allah sizi ıslah etsin emi)

 • 4 koma do diyez

  "yenmekteyiz haberimiz yok" dedirten programdır.

 • manstein

  bu herifler yada karılar * * günlük yaşantılarında ne yiyorlar lan? diye düşündürüyor insanı... hepiniz gurme misiniz lan? her boka laf söylenmez ki kardeşim !? yemeğini zıkkımlan bitirdikten sonra eleştirini yap puanını ver.

  bu yemeği nasıl yaptınız? tuzu eksik, acı olmuş, pişmemiş, bık...bık...bık... * progam sonunda zaten görüşlerini soruyorlar sana... sanki programa çıkanların hepsi fransız mutfağından yetişme birinci sınıf aşçı. * işin en garibime giden tarafıda; bu süper ötesi gurmeler yemekleri beğenmeyip ev sahibine yumurta felan kırdırıyolar ! * allah belanı versiyon diyorum. tabi benim süper dantel halkım televizyonda birbirine ayar veren birilerini görünce dayanamadığından bu programlar rating * denen olayın anasını ağlatır. yapımcılarda haklı şimdi sen 7/24 memleket meselesi yayınlayamazsın, kitap okumayan millet* gidip senin entel programlarını seyreder mi?

 • kosankaplumbaga

  türk televizyonlarının en yapmacık,en berbat,en gereksiz programı. ulan insan eleştiri yapmak için bu kadar mı kasar kendini? geçenlerde şahit oldum: adamın birine yemekteki patatesleri yıkamamışsınız dediler ya pişmiş bir patatesten böyle yargıya nasıl varılır? hadi madem böyle bir yargıya vardın bile bile nasıl yedin o patatesi? tamamen saçmalıktır,düzmeceliktir. böyle programların reyting yapmasına mahal vermeyelim ve vaktimizi bununla harcamayalım kanısındayım.
  çok sert mi oldu ne? (bkz: nefretini gizleyememek)

 • nasilyani

  güzel hatunlar bulunan berlin bölümünü ilk defa izlediğim yarışma. birbirlerine tecavüz edicek gibi bakıp kamera onlara dönünce yalandan bir gülücük koyuyorlar yüzlerine (bkz: lie to me) ne saçma birşey ya. ama hatunlar güzel abi o ayrı konu. ali diye bir mal var sözüm ona onun xi çok bilmem nesi sert. ben olsam dalardım bu ne yaa. yani tavsiyem sinirleri sağlam olmayan katılmasın, izlemesin.

 • eemmree

  eskiden evlerde sıradan olmayan yemekler yapıldığında başkasına kokusu gitmesin,gitmesinde alamayanların canları çekmesin diye dikkat ederken insanlar şimdilerde binbir çeşit özel yemekler yapılıp televizyonlarda yayınlanıyor. yapan var yapamayan var demek gerek. gitgide tüm değerlerin yitirildiğinin kanıtıdır bu aptal program.

  1
 • soli deo gloria

  yarışmaya daha önceden katılan müjde k. isimli şahıs kadın pazarladığı iddiasıyla polis tarafından gözaltına alınmış.

  söz konusu haber için tıklayın

  1
 • asabi palyaco

  yemek esnasında ağızlarına gelen hakaretleri ettikten sonra yemek sonunda beraber gülüp eğlenen göbek atan şizofrenik insanların yer aldığı program.

  2
 • earth_dreams

  +yemek tuzsuz olmuş ama bilmemne hanım.

  - içses ( tuz varya masanız üstünde at iste sende allah allah )

  + ben et yiyemem,vejeteryanım.

  - içses ( bok yeyin iyimi )

  1
 • kemiksiz iskelet

  çoğu insan yiyecek yemek bulamazken bu yavşaklar yemek beğenmiyor diye insanı küfüre meyillendiren ağır tahrik unsuru programcık.