yeni bir ilişkiye başlamak

 • ceteris paribus

  çoğu zaman ürkütücüdür. kötü bir ilişkiden çıktıysan yoğurdu üfleyerek yersin.

  1
 • grihaz

  (bkz: yorgunluk)

 • adelhaid

  çekingenlik oluşur.
  yaşanmışlıkların verdiği yorgunluk, karşıdakine bağlanmaktan korkma durumu geciktirebilir ya da oluşmasına tamamen engel olabilir.
  yahut saçma sapan bir gururdur bu olguyu var edemeyen.

  2
 • 1988

  teknik açıdan çok zor. düşünsene, seni neredeyse hiç tanımayan bir insana kendini anlatmak zorundasın. üşengeçler için çok sıkıntılı bir süreç. daha önce başkalarına milyon defa anlattığın anıları anlatacaksın, çevrendekilerle tanıştıracaksın. bir de, ilişki yeni olduğu için gerçek yüzünü saklayacaksın. kıskanç değilmişsin gibi, anlayışlıymışsın gibi davranacaksın. zaten yeni olduğu için, kendini pek söz sahibi de hissetmediğinden, çoğu zaman çoğu durumda susmak zorunda kalacaksın. ilişkilerin başında kendisi olamaz insan. kendini sıka sıka da erir.

  bakın gördünüz mü, ne kadar zor. ayırmak gibi olmasın ama, hemen ayrılın bence henüz başındayken. ben sizin iyiliğinizi düşünüyom.

  5
 • roronoa zoro

  insanı üşengeçliğe sürükleyen bir olaydır. anlatamazsın kendini ona. sonracığıma eski sevgilim olsa hemen anlardı bu dediğimi diye düşündüğün anda dıııızzzzztttt diyerek beyin dalgalarının yakılması gerekir. sonuçta o seni şu an anlayamıyor olabilir. henüz erken sonuçta. birde şöyle düşün; senin eski sevgilin seni daha iyi anlardı değil mi?, ya onun eski sevgilisi. sonuçta yeni bir ilişki emek ister. öz veri ister. saygı ister. sabır ister. bunları tekrar yapamam diyorsan sen yeni bir ilişki şansını zaten hak etmiyorsun demektir.

  1
 • fenacoreee

  sıkıntıdır. şimdi bir de ben aleviyim ya daha sıkıntılı oluyor. genelde insanlar cahil bu konuda. bütün o anılar, fikirler, düşünceler yanında bir de inancını başkasına anlatmak inanılmaz zor ve sıkıcı. bir de saçma sapan fikirleri olanlar oluyor, onları düzeltmek var.

  4
 • isteristemezistersin

  tam olarak şöyle bir durumdur.hani böyle spora gidersiniz günün yarısını koşarak,egzersiz yaparak geçirmişsinizdir.uzun zamandır yapmamanın vermiş olduğu hamlık ile bütün vücudununuz ağrımaya tutulmaya başlar eve dönüş yolunda.eve gelip duştan önce koltuğa yığılırsınız bir metre ötede de kumanda vardır heh işte tam o anki üşengeçlik,kararsızlık,tereddüt var ya hani işte tam da böyle bir şeydir.o yorgunluk,bitkinlik hali gibidir.

 • orugax

  bir önceki ilişkinizin süregelen etkilerinden kurtulmadan önce yapılmaması gerekendir. eğer ki siz kendinizi iyi hissetmek için başka bir ilişkiye başlarsanız, karşınızdaki normal şartlarda sizin için doğru kişi bile olsa, hatanızdan dolayı ilişki en başından yıpranmaya yüz tutar.

  tüm etkilerden sıyrılındığı zaman da özgürlüğün tadına varmış olmanın etkisiyle yine zor olacaktır o ilişki orası ayrı. herhangi bir etkisi kalmamış önceki ilişkinizle ister istemez kıyaslayıp daha ilk başında 'şöyle olursa böyle olursa' bunalımına dahi çekebilir sizi.

  ha bir de daha 'yeni bir ilişkiye başlamak' cümlesini okur okumaz içinize bir sıkıntı çöküyorsa hiç kalkışmamanız gereken şeydir. ben yazarken bi dolu bunaldım misal.

 • beyindekitrikuspitkapagi

  imkansız gibi görünendir.

  gibi diyorum ama sanırım bi yanım tamamen bu şekilde düşünüyor. zira son ilişkim iki yıl evveldi. *

 • deli-dr.

  ha deyince olmayandır.

 • amazonda yasayan penguen

  benim için gözde büyütmektir. basit bir şeydir bana göre yeni bir ilişki. milyonlarca duygu yüklemeye gerek olmayandır.

 • cartmantr

  hem zor hemde güzeldir. zaten zor olan güzeldir.

 • pobeda

  ne güzel bir şey. uzun zamandır yapmayı dilediğim. fakat bir hayli de zor. alışma ve tanışma devresi özellikle.

  1
 • ezgii

  fazlasıyla yorucudur. bir insanı baştan tanımaya çalışmak, diğerlerinden farklı özelliklerini yakalayabilmek, ten uyumu sağlamak falan hep sıkıntı.

  heyecan verici de olabilir, sıkıcı da aslında. gerçi heyecan, ilişki ilermeye baslayınca yerini tek düzeliğe sıkıcılığa bırakacaktır.

  en iyisi birilerini tanıyıp sonra yol vermek, baska heyecanlara kapı açmak.

  1
 • user

  en az bi onbeş dakika beklemek gerekir.

 • didarizma

  oldukça gereksizdir.

 • stanic

  ilişkinin en güzel dönemidir.

  yani bence.
  peki neden?
  bir defa ilişki laçkalaşmamıştır.
  iki tarafta titiz davranmaya çalışır.
  temizlik ön plandadır.
  am göt memeli konuşmalar henüz başlamamıştır.
  sümük kola sürülmez, yerli yersiz inlete inlete osurulmaz.
  el ele tutuşmanın heyecanı sindirilir.
  göz göze bakıldığı zamanlardır.
  ilk öpücük, ve o tutku bambaşkadır.
  sonra ilk sevişmeler, sürekli yeni keşifler demektir.
  sabah küçük süprizlerle uyanma ihtimali demektir.
  sinema geceleri demektir.
  sonra filmi bırakıp yiyişmeye giriştiğin dönemdir.
  köşe bucak dudak etkileşimi yaşadığınız zaman dilimidir.

  2
 • pontus

  yeni bir ilişkiye başlayamamak

  ne zormuş amk.

 • mrgokchem

  zorluğunu bildiğim için aylardır başlamadığımdır.

  1
 • nejatalf

  bunun en tahammül edilebileni; ne ara başladığını bilmediğiniz yeni bir ilişkinin ortasında uyanmak olabilir.

 • notrealife

  kimi durumlarda dünyanın en basit eylemidir.biten ilişkiden sonra çok kolay şekilde yenisine başlanır lakin gereken randıman alınamaz.kişinin kendini,kendine ispatıdır bu durum ve hunharca,yavşakca masum bir insan harcanmış olur bu ispat yüzünden.daha sonra maktülde bir yeni ispata kalkışır.bu şekilde mına konulmuştur dünya üzerindeki aşkın sevginin %75inin.geri kalanı ise nasıl bu durumdan korunmuştur bilinmemektedir.

  2
 • parliament mavisi

  çok yorucu iştir. hiç tanışmadan sevişip gitsek ya. hatta karşımdakinin adını bile bilmek istemiyorum. zira hayatımda uzun süreli kalmayacaksan beynimi yorma işte.

  keşke böyle ilişkiler yaşayabilsek ya. yoksa açıkçası beni yoran ilişkiler hep karşı tarafı ne kadar çok tanıdığımla alakalı oluyor genelde. yani karşındakini ne kadar çok tanırsan ona o kadar çok bağlanırsın ve sonu da bi o kadar hüsran olur. o yüzden o ilk flört anının güzelliğine rağmen yeni bir ilişkiden nefret ediyorum.

  ünlü şair kidrock'ın da dediği gibi "i want to fuck you like i'm never gonna see you again".

  2
 • krmzsgn

  1 senedir tek bi kızın peşindeyim.1 değil 10 yıl daha beklerim mecnun'um ya ben amk.

  2
 • adiego

  uzun bir ilişkiden sonra biraz zaman vermek lazım.

 • pornprofessional

  optimal control applications & methods dersinden bile daha zor olan olgu. yukarıda bir ablamızın bahsettiği gibi üşengeçler ve yorulanlar için inanılmaz sıkıcı bir süreç. keşke demini almış bir ilişki olsa içine atsalar.yok lan ben atlarım.

  çok korkuyorum