yes

 • jokerock

  ingilizce öğrenen ilkokul çocuklarının yayarak uzattığı kelimecik.
  +beni anlıyor musunuz?
  -yeeeeeeesssssssssssss.

 • yazar kasa

  1960 lı yılların sonunda chriss ve jon tarafından kurulan progressive metal grubu.1970 li yılarda, jon anderson, chris squire, bill brufford, tony kaye ve peter banks kadrosundan olusan kadrosu ile ortalığı inletmislerdir. progressive metal içinde dahi kendilerine özgür bir halleri vardır. ilk albümleri ahmet ve nasuhi ertegün ün sahibi olduğu bir plak sirketinden çıkar, pek tutmaz, fakat ikinci albüm dönüm noktası olacaktır. her neyse, yazacağım devamını bu entrynin de. adamlar dinlenilesi iste. diskografi burada bak;

  1969 yes
  1970 time and a word
  1971 the yes album
  1972 close to the edge
  1973 tales from topographic oceans
  1974 relayer
  1977 going for the one
  1978 tormato
  1980 drama
  1983 90125
  1987 big generator
  1991 union
  1994 talk
  1996 keys to ascension (also live)
  1997 keys to ascension 2 (also live)
  1998 open your eyes
  1999 the ladder
  2001 `magnification
  `

 • hbwtl2o

  sally potter'ın 2004 yapımı filmi yes, baştan sona bir şiiri anımsatır. film boyunca yer alan bütün repliklerin kafiyeli oluşu, anlatılan aşkın masalsı ve şiirsel ögeler taşımasıyla, filmin romantik dram türündeki filmler arasından sıyrılarak kendine çok farklı bir yer edinmesini de sağlamıştır.bitiş anına kadar ana karakterlerin sadece kadın ve erkek olarak anıldığı bu film, farklı kökenlerden gelip londra'da bir davette yolları kesişen, hayatın onlara farklı statüler eklediği iki insanın, bulundukları tüm ortamlarda yabancı kalmalarına rağmen londra, beyrut ve küba arasında süren birliktelikleri boyunca kendileri gibi hissetmelerini şiirsel bir dille anlatıyor. çok farklı bir romantizm anlayışı olan yes filmi, sadece replikleriyle kadrajların kusursuz birleşimini görmek için bile izlenebilecek yapımlardan biri.

 • gozlerim sigmiyor yuzume

  (bkz: yes man)

 • luna zu

  (bkz: yes mi)

 • tenkyu

  coldplay'in viva la vida adlı albümünde yer alan güzel bir şarkıdır.
  dinlemek için

 • seedofcorruption

  (bkz: owner of a lonely heart)

 • waybe007

  bu başlığın altına 8 tane entry girilmiş ve şu ana kadar hiçbirinde ne anlama geldiği yazmıyor, ilginç. bari ben yazayım.

  ing. evet demektir. evet. bildiğin evet.

  diğer dillerdeki karşılıkları için;

  (bkz: ja)
  (bkz: oui)
  (bkz: si)

 • kotuniyetlibasci

  bu grup çokoş lan! şimdiye kadar dinlediğim en süperötesi prog grubu. açın bi close to the edge, tales from topographic oceans dinleyin de virtüözite görün. neşe katıyor insana ulan, hey gidi jon anderson, hey gidi steve howe. tek hoşlanmadığım kısmı grubun ismi. şöyle kendine has, daha spesifik bi isim bulunabilirdi. mesela google'a "yes" yazıyorsun, milyon tane bu grupla alakasız şey karşına çıkıveriyor, işte bunu istemiyorum ben, hani lynyrd skynyrd yazarsın, yngwie malmsteen, queensrÿche, motörhead yazarsın ve sadece o grupla ilgili veriler çıkar ekrana, görsellere tıkladığında sadece o harika grupla ilgili şaheserleri görürsün. işte böyle bi adı olsaydı daha çok sevecektim.

  1
 • koyuipsalasportaraftari

  dünyanın en bilinen "evet" karşılığı.

 • achilin sol testisi

  başında oh bulunması halinde bambaşka hayaller kurduran kelimedir.