Yurtdışı Tatilde Alternatifler

Tatilin vazgeçilmez adreslerinden olan Ege ve Akdeniz sahillerimiz, her yıl aynı yere gitmekten dolayı artık pek çok tatilci için cazip bir seçenek olarak görülmüyor. Hayatına farklılık katmak, yabancı ülkelerin tarihi ve kültürüyle dünya çapında meşhur olan yerlerini görmek isteyen tatilcilerin artık ilk tercihi yurtdışı turlar. Sosyal medya hesabında artık kendisinin de İtalya, İspanya veya Fransa’nın tanınmış yerlerinde çekilmiş fotoğraflarının olmasının zamanı geldiğini düşünenler bu doğrultuda ilk iş olarak www.tatileksper.com gibi çok seçenekli ve makul fiyatlı yurtdışı tatil turları sunan turizm ve seyahat acentesi sitelerini tıklıyor. Ancak herkesin yoğun ilgi gösterdiği bu Avrupa merkezleri, ilk yurtdışı seyahatin ardından birçok tatilci için cazibesini kaybediyor.
Ülkemizden yurtdışına çıkanların son derece büyük bir bölümü, tatil tercihlerinde İtalya ve Fransa’yı tercih ediyor. Yüzyıllardan beri süre gelen Batılılaşma etkisinden midir bilinmez, yurtdışı dendiğinde hemen herkes tercihi bu iki ülkeden yana kullanılıyor. İlk defa yurtdışı tatili yapacak olanların çok büyük bir bölümü tatil için ya Fransa ya da İtalya’ya gitmekte. Turizm ve seyahat acentelerinin web sitelerinde Orta Avrupa turları, mistisizm konseptli Uzakdoğu gezileri, Akdeniz gemi turları, Yunan adası gezileri gibi birçok farklı yurtdışı tatil seçeneği bulunmasına rağmen herkes gibi ülkemizdeki tatilcilerin de İtalya ve Fransa’yı tercih etmesi fiyatların da sezon kavramı dışında genel olarak yüksek olmasına sebep oluyor.
Yüksek sezon olarak nitelendirilen yaz mevsimi ülkemizde turizm tesislerinin fiyatlarının en yüksek seviyeye ulaştığı aylar olurken, kışın da en az yazın olduğu kadar ilgi gören İtalya ve Fransa gibi ülkelerde tatil fiyatları yıl boyunca belirli bir seviyenin altına düşmüyor. Daha ekonomik tatil seçeneklerinin peşinde olan ve tatilini de yurtdışında yapmak isteyenlerin, yazın ortalarına yaklaştığımız bugünlerde tatil tercihlerini herkesten farklı şekilde yapması gerekiyor. Aksi halde kesenin ağzını açmaktan başka çare de kalmıyor. Herkesin yoğun ilgi gösterdiği yerlerden ziyade daha farklı ülkelerde tatil yapmanın seçilmesi, yurtdışı tatilini ucuza getirmenin ilk adımı…

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir