yüz bin euroluk tekne sahibi çocuk

 • bildigingibidegil

  çocuğumuz aslında çocukluktan sıyrılmaya başladığı bir yaşta. 13 yaşında. durumları iyi olan ailesi çocuğun aşırı tekne sevgisini ona yüz bin yuro değerindeki tekneyi alarak pekiştirmiş. çocuk videoda tekneye olan sevgisi sorulunca 'anlatılamaz' türünden bir şeyler söylüyor. ne çocuğa, ne de ailesine bir şey demek istemiyorum. diyemiyorum daha doğrusu. ne desem boş anlarından birisi bu. sosyal medyada dalga geçilip duruyor şu anda bu aile ile. biz ise nereye gidiyoruz bilemiyorum. işsizlik yüzde 10'a dayandı bunu da belirteyim. 13 yaşındaki bir çocuğun bir objeye bu kadar bağlanması, göz yaşlarına boğulması... acı mı, trajikomik mi bilemedim. ona bu yaşta tekne alan aile sorumlu mu sorumsuz mu çözemedim. bakıyorum... işsizlik hâlâ yüzde 10.

  izleyelim bari

 • oksijensiz

  yeri tespit edilesi ve teknesi zevk için yakılası çocuk. gitsin ağlasın sonra başında. ne oldu diye soranlara da "siz anlayamazsınız" falan desin, bir göreyim gidip fakir doyurmazsam insan değilim. *
  18ine geldiğinde babasının alacağı çok-yüz-bin euroluk arabası ile birilerine zarar vermese bari.

  1
 • dagger

  "beni en büyük çeken motorun yaptığı dalgağ... kopürtmesiğğ"

  derken sesi çatlıyor ya sesi yarılıyorum lan gülmekten. veledin hüzün yaptığı şeye bak amk. ben şahsen fakir olduğum için anlayamam tabii moturun köpürtmesini ahaha...

  ulan gün geçmiyor ki zenginin malı züğürdün çenesini yormasın. yine üzülen biz olduk. çocuk 3-4 seneye teknede pompa temalı filmler çekmeye başlar.

  2
 • pobeda

  taşşak geçmeyin el kadar bebeyle amk. benim arkadaşım o. birlikte takılıyoz. siz gerçekten anlayamazsınız.
  asıl piçlik de anasında, babasında. el kadar bebe nereden bilecek ki? nasıl yetiştirirseniz öyle gider. kaan hissiyatlı çocuk, fakir bir aileye vereydik, odtü'lerde okurdu maşallah.

  2
 • ucan sincap

  aşırı ve gereksiz tepkilere maruz kalacak çocuktur. yerinde olmak isteyen varsa, gidip kendini boğaz köprüsü'nden atsın, çok daha hayırlı bir iş yapmış olur kendisi için. neden mi? olaydan üretilen mizah (!) yanında, olayın tehlikesini ıskalamamak lazım. tüketme tutkusunun daha çocuk yaşta kendini göstermesi ve bu lanet olası tutkunun insan hayatını böylesine karartacak, daimi bir tatminsizlik ve mutsuzluğa sürükleyecek, hatta gün be gün kişiyi insanlıktan çıkartacak, ciddi bir hastalık olduğunu bilmek ve çocuğa hak vermek lazım. gerçekten de tüketim bağımlılığını anlayamazsınız.

 • sirseheryildizi

  çocuktur özünde. o babanın yerinde olsaydık büyük ihtimal çocuğumuzu mutlu etmek için bizde alırdık o tarz şeyler. burada önemli olan şey ailenin yetiştirmesi. ben şahsen dünya'nın en zenginide olsam, yokluktan çıkan adamların daha başarılı konumlara yükseldiğini düşündüğümden böyle pahalı hediyelerle çocuklarımı asla şımartmazdım, ufak manevi sürprizlerle mutlu olmasını öğretirdim onlara. suç çocukta değil, ebeveynlerde. ayrıca bir insanın istediği her şeye ulaşması, leb demeden leblebinin ayağına getirilmesi belli bir zamandan sonra sıkmaz mı? amaçsızlığa sürüklemez mi insanı? manevi tutunacak bir şeyler arar hayatta, ve dini imanı para olmuş bir babanın çocuğuna manevi bir şeyler öğreteceğini düşünmüyorum. hem çocuğun psikolojisini, hemde sonradan görme adamın zenginliğini bir kaç cümleyle açıkladım size.

  2
 • hayta

  (bkz: anlayamazsınız)

 • sharkattack

  o paraya kaç öküz alınır demek istediğim kişi.

 • cartmantr

  günümüzün * olan çocuktur.

  2
 • parallax

  kanımca abartılı bir sosyal medya lincine maruz kalan, fakat böyle olması ukala ve artist olduğu gerçeğini değiştirmeyecek olan çocuk.

  tahminim odur ki, ailenin zaten bir tekne almaya niyeti vardı. çocuk da istiyordu baba biz de alalım bi tane falan feşmekan. alındı gitti. 100k euro bugün orta sınıf bir audi veya bmw fiyatından da düşüktür, eklemem lazım.

  kritik ve saptırılan nokta bence şu. tekne; çocuğa alınmıyor. çocuk için alınıyor. örnek; ikinci çocuktan sonra otomobili küçük gelmeye başlayan çiftin sw bir otomobil alması, çocuğa araba almak mıdır, yoksa çocuk için araba almak mıdır?

  elbette ki bu bir "ihtiyaç" değil, kabul; fakat yanlış anlamaya mahal verecek kadar kısa bir video, ve elbette ki çocuk kılığındaki ukala şeyin "çok istiyordum bizim de bi teknemiz olsun, çok sevinçliyim" demek yerine yaş ve boyundan 5 kat büyük bir "anlayamazsınız" demesi, lince katalizör etkisi yaptı diyebiliriz.

 • eslesemeyenhomologkromozom

  kahırlı bir kardeşimiz. sakin ol güzel kardeşim sakin ol, o senin ve emin ol köpürecek.

  2
 • user

  bu yaşta babasından bunu isteyen 19'unda adriana lima'yı ister a.q.

 • dmnrzv

  Köpürtmesi..