zack snyder

 • tubtub

  dawn of the dead,watchmen,300 gibi başarılı filmleri yöneten amerikalı yönetmen.

 • cartmantr

  watchmen ile sadece sağlam görsellik işini kotarabilen yönetmen olmanın ötesine geçebilmiştir. fakat bundan sonraki projeleri kendisinin büyük proje yönetmeni olup olmadığı kanıtlama adına dahada önemlidir.

  1
 • azazil

  ancak bir dahinin yazmış olabileceği watchmen gibi bir işin, hakkını sinemada da her şeyiyle vermiş.

  ayrıca soundtrack seçimlerini kim yapıyor bilmem ama filmlerinden daha çok film için seçilen soundtrackler etkiliyor.

  1
 • fenacoreee

  özellikle teknik açıdan çok başarılı olan bir yönetmen. görselliği çok iyi kullanabilmekte ama hikayeleri işlemesi ve ilerletmesi sanki zayıf kalıyor.

  genel olarak beğenilmesi muhtemel.

 • kadin kismisi cok yazmaz

  300 ıspartalı orijinal adı ile 300:battel of artemisia filminin yönetmeni.
  özellikle savaş sahnelerinde kullandığı ağır çekimlerle diğer yönetmenlerden teknik olarak ayrılan synder aynı zamanda bir oyuncudur. 300 filminde işlediği özgürlük temasını filmin bir sahnesinde kral leonidasın eşi kraliçe şöyle ifade eder:
  - özgürlük bedava değildir, büyük bir bedel gerektirir ve bu bedel kanla ödenir.

  1
 • kisisel illeti

  dünya üzerinde en yetenekli genç yönetmenlerden biri. şimdi bunu şöyle sinema öğrencilerinin toplaştığı bir yerde söylesem kamera, mikrofon, fular ne bulursa fırlatırlar bana. baştan söyleyeyim linç etmeye çalışırsınız; sarsılırım ama yıkılmam.
  bu konuda neden bu kadar iddialıyım? filmleri insanlar tarafından ya yüceltilen ya da yerin dibine sokulan(ki büyük oranda yerin dibine sokulur); safi aksiyon dışında filmi henüz olmayan bu adam neden dünyanın en yeteneklileri arasında.

  efendim, bu adam ne yaptığını biliyor. bu adamın dawn of the dead'den man of steel'e kadar tüm filmlerini seyrettim. hikaye işlenişinden kamera açılarına; oyuncuların tüm hareketlerinden ve kullanacağı müziğe kadar her şeye hakim.
  filmlerini kesinlikle sabun köpüğü aksiyon sevenler için yapmıyor. hatta bunu garantilemek için oldukça hardcore sahneler ekleyip seyredenlerin yaş ortalamasını da yükseltir.

  dawn of the dead filminde, artık klişeleşmekten bayılmış zombi temasını orijinal fikirlerle bezeyip yeniden sunmuş; çok tartışılan 300 de aksiyon filmlerine yeni bir bakış getirdi, kendini tüm dünyaya tanıttı ve ileride koca bir dc evrenini emanet edeceği adam için referans oldu. watchmen ayrı bir konu, onu kendi başlığında yazmak daha doğru ama şu kadarını söyleyebilirim, tüm zamanların en iyi çizgi-roman uyarlamasıdır. Legend of the Guardians anlayamadığım yegane filmidir. tamam her şey iyi güzel de neden? sanırım prodüksiyon şirketinin zorlaması... çünkü müzik seçimi dışında zack'e dair neredeyse hiçbir şey barındırmıyor. sucker punch, en beğenilmeyen filmi. bana göre süt ve çikolata. o kadar güzel lan. sırf barındırdığı müzikler için bile defalarca seyredilebilir. son olarak man of steel; bence boşuna ve yersiz eleştirildi bu film. adam daha başta süperman'in altından kırmızı donu çekerek gösterdi doğru işi yaptığını. sinemada seyrettiğimde ben de yadırgamış olsam da sonrasında hakkını verdim.

  ve şimdi de dc'nin sinema evreni ona emanet. yaptığı işlerde kendinden bu kadar emin olmasa warner ve dc bunu yapmazdı. bu sözümü yazın bir yere. bu adam daha genç, ileride gelmiş geçmiş en iyi yönetmenler arasına adını yazdıracak.

  5
 • wanda

  izleyiciyi kutuplara fırlatan yönetmen.

  net olarak seven ve sevmeyen olarak ayırıyor insanları. üçüncü bi görüş yok hakkında. chance.org'ta onlarca kampanyası var dc'yi bıraksın diye. işin kötüsü nolan'ı da harcadı bu kötü şöhreti.

  kişisel olarak görselliğinden memnunum. cgi'yı çok kullanması normal, ingiliz tiyatrocularla çalışmıyor neticede. aslında anafikir şu; yeşil perdeyi orantısız kullanıyor bu da onu kötü yönetmen yapıyor. ben yine burada küçük bir hak teslimi yapmak istiyorum. watchmen ve 300 de bir uyarlama, godzilla da. hangisini seçersiniz? uyarlama zor iş. sadık kalmak da tepki çekiyor artık, yaratıcılığını katmak da. sinemaya güzel işler kazandırdı. 300 filmi şu an bile sinematik kliplerin en güzel malzemesi. bakın kliplerin diyorum, listelerin değil. kimse beyin yakan film, kurgusuyla bitiren film, ağızları açık bırakan film diye pazarlamıyor ama ikinci kez izlediklerinde bile sıkılmıyorlar. snyder'ın silahı görsellik. ayarı tutturduğunda çok para kazandıran bir yönetmen. ne kadar aksini isteseniz de sinema endüstriyel bir faaliyet. izleyiciler iç içe geçmiş hikayelerin ayrı ayrı salonlarda gösterilen uyarlamasında tek bir soruyu sorarak bekliyor filmin sonunu; sonraki filmde ne olacak? delice tüketiyoruz. snyder'ın bu tüketime kurban gitmesi adil değil. wathmen'den ileri gitmemeliydi. one shot'lar için yaratılmış bu adam.

  nolan da aynı acıyı çekiyor. belki pişmandır sinematik evren işine girdiği için. The Prestige, Inception, Memento bi tarafta dc bi tarafta. yumruğun büyüğünü izleyici yiyor.

  nolan için ayrı başlığa gitmeden size şunu hatırlatmak istiyorum. 127 farklı dövüş sanatında uzman olan batman'i batman üçlemesinde kaç defa dövüşürken gördünüz? senin elinde malzeme var zaten. üst düzey bir sinema dahisine yada geek bir uyarlamacıya ihtiyacın yok. hikayenin ve karakterin merkezinden uzaklaştırıyor bu kalibrede insanlar. beni heyecanlandırmıyor açıkçası. rosso kardeşler bile fazlaydı civil war için, sen tutmuş bvs'ye nolan ve snyder'ı getiriyosun. son olarak bvs'nin hakkını izleyici yada eleştirmen yemedi. direkt snyder ve nolan yedi. izleyiciye ne verirsen onu izler. o kadar gürültü ve martha virajından sonra yıkılan izleyici kutsal kitap referanslarından birini dahi göremedi. sanırım imzalayacağım.

  5
 • wanda

  dceu içerisinde sinematik evrenden uzaklaştırılmış ama yine dc bünyesinde devamı olmayan filmler çekmesi istenmiş. yönetmenlik konusunda ağırlık ben affleck'e verilmiş.

  geçenlerde dark side knight vs super jedi adında bir video yayınladı. videoda batman karanlık tarafa geçmiş, superman da jedi olmuştu. bu, j.j. abrams'la olan arkadaşlığına yaptığı bir göndermeydi aslında. iki evrenin birleşme ihtimali hiç ama hiç yok. (iron man'i jedilar arasında görme ihtimaliniz daha yüksek çünkü marvel da star wars da disney'e ait)

  snyder'a dönecek olursak geç kalınmamış ve doğru bir karar. herkese fırsat verildi neticede. herkes denedi şansını. artık ben affleck'e teslim edilmeli.

  1
 • bartvader

  batman'i yönetsin diye change.org'da imza kampanyası başlatılmış. böyle manasız bir şey hayatımda görmedim. ama sırf kıllık olsun diye imzaladım. umarım çeker ve sıçar da bir an önce reboot başlar.

  tıklayınız

 • kisisel illeti

  Zeheheh.
  Şuan herkesin ölüp bittiği batman'i sinema perdesine yansıtmış adamdır kendisi. BvS genel izleyici kitlesince pek anlaşılamamış olabilir, ki snyder'ın böyle bi amacı hiç bir zaman olmadı, Batman'i yine en iyi şekilde aktaracak adamdır.

  Yine de ben de batman filmi çekmesi taraftarı değilim. Justice league 1 ve 2'yi de çekmesi taraftarı değildim. Bu kötü olmasından değil, başka işlerde de görmek istememden.

  Bu arada dc'yi marvel gibi görmek istiyorsanız da, gidin marvel filmlerini bir daha seyredin orada en azından bi 15 tanesi var.

  3
 • kisisel illeti

  Bugün doğumgünü idi. Kötü'de eksik kalmasın istedim. Daha uzun yıllar filtresiyle, kamerasıyla, kült sahneleriyle film yapmaya devam eder, dilerim.
  Çok yaşa kral!

 • marlboro red

  iyi bir görüntü yönetmeni.
  bakın bold yazdım çünkü sadece iyi bir görüntü yönetmeni, asla yönetmen değil.

  keşke watchmen'den sonra yönetmenlik ceketini askıya asıp "daha iyisini yapamam" diyerek zirvede bıraksaydı.
  zira bvs'den sonra aldığı eleştirilerden, yediği küfürlerden belini doğrultması çok zor.

  2
 • kisisel illeti

  mart ayında intihar eden kızı dolayısıyla bir süre sinemaya ara vermiş. başta bu trajediyi aile içinde tutmak istese, kafasını justice league filmi ile dağıtmayı denese de başaramayıp çekilmiş filmden. onun yerine joss whedon filmi bitirecek.

  ne diyeyim, gerçekten trajedi. buna rağmen filme devam etmeye çalışması da ona olan saygımı katladı. büyük adam zack, kim ne derse desin.

  2
 • kisisel illeti

  ayn rand'ın idealist bir mimarı anlattığı the fountainhead romanını çekecek. yazarı da romanı da, Adam Smith gibi bir kaç kalıp söz dışında Bilmem ama snyder'ın dc ve aksiyon filmlerinden uzaklaşmasını görmek benim için sevindirici. Umarım bu filmde bir soluk alır da daha sonra fırtına gibi yeniden döner.

  1