zarif davrandığınızda zayıf sanılmanız

 • a master manipulator of thoughts

  sorun da bu sanırım.

 • bir middle earth kahramani

  türkiye'de kibar insanın ezilmesi.

 • ugurkaradeniz

  Sen tevazu yaparsın onlar gerçek zannederler. Sen aman efendiliğimi bozmayım onca yaşanmışlık var dersin. Onlar pısıyosun zannederler. Onlar için bu sadece bi oyun ya. Ama senin benim için öyle değil ki. Bu bizim hayatımız, bu bizim gerçeğimiz lan.


  özetlemiş senarist...
  işler güçler
  l

  2
 • vandal savage

  zayıf değildir o. ılıktır, ibneliktir, vurduruyordur derler.

 • kisisel illeti

  bizim topraklarda böyle bir sorun olsa da bence asıl neden kişinin dengeyi kuramıyor olmasında yatıyor. davranışınızın bir altyapısı yoksa ya da kendinize o zayıf davrandırmayacak çizgiyi çekemediyseniz bu sıkıntıyı yaşayacaksınız demektir. özellikle bizim insanlar bu şekilde evrimini ileriye taşımış değiller.

 • yesilzeytin

  olağan durumdur. bunun bir diğer versiyonu, alçakgönüllü davrandığınızda da aynı duruma düşersiniz.
  -iş görüşmesinde maaşınızın düşük düşünülmesi
  -eş, dost, akraba da bildiğin konuyu detaylı anlatılmasına karşın "ama bence..." diye tersi ya da alakasız kanının oluşması.
  -insanlara ücretsiz beslenme/spor danışmanlığı yaptığınızda emeğinizin çöpe gitmesi.
  vs vs vs

  istiyorlarki kibirli olalım, ağızlarına sıçalım, bildiğimiz konuları "o öyle değil zokuk!" diyip üstün körü anlatalım ikna olsun, yüksek sesle bağırarak konuşalım, mahkemede çocuğunu öldüren sanığın savunmasını dinleyen ana/baba surat ifadesini bürünelim. vs.

  velhasıl, ben olamadım böyle. uyamadım toplum(belki de sadece şehir)yaşantısına. dağlara gittim. hem kuul bir şey demi lan?! çoban olduğumu söylemiş miydim?