zerrin özer

 • yok

  artık insanların diline ve kulağına yapışan, değerleri sanatçı.

 • lippensitive

  zerrin özer (d. 4 kasım 1958, ankara) türk pop folk sanatçısıdır.
  1970'li yılların önde gelen sanatçılarından tülay özer'in küçük kardeşidir. ilk, orta ve lise eğitimini bu ilde tamamladı. anne ve babasının ayrılığı çocukluk yıllarının mutsuz geçmesinin en büyük sebebi oldu.

  müziğe olan tutkusu amerikalı şarkıcı janis joplin hayranlığı ile büyüdü. kendi çalışmasıyla 1975'te katıldığı trt yarışmasında birinci olmasının verdiği heyecan ve cesaretle müziğe yoğunlaştı.bu yolda ablası tülay özer'in büyük desteğini arkasına aldı.ilk plağı olan bizler ve sizler - yalvarırım adlı 45'liği 1976 yılında, uzun yıllar bağlı kalacağı kent plak tarafından yayınlandı. takip eden dönemde, türkiye'nin en ünlü orkestrası, istanbul gelişim orkestrası ile caz ve dans müziği yaptı.

  1979 yılında ilk dikkat çeken çalışması esin engin aranjeli, sözlerinde ve müziğinde orhan gencebay imzası bulunan 'gönül' ile patlama yaparak, 1980 yılının 45'liği seçilen ikinci ve son 45'liği "gönül - yaman olurum" ile altın plak ödülünü almaya hak kazandı. 1980 yılında ilk albümü "seni seviyorum" adıyla piyasaya çıktı, onu aynı yıl içersinde "sevgiler" izledi. artık kapılar açılmıştı. hem de paris'e kadar ... 1982 yılında, paris'te, eyfel kulesi'nde, 'binbir gece' adı altında türkiye'yi tanıtıcı konserler verdi. sadece bununla da kalmadı, bir yıl sonra paris'teki olympia'da bir resital için sahneye çıktı.

  1981 yılında "ve zerrin özer" albümüyle arabeske yöneldi. bu yöneliş sanatçıya olan ilgiyi artırdı. 1982'de "gelecek misin?", 1984'te "mutluluklar dilerim", 1985'te "evcilik oyunu" ve "kırmızı" adlı albümleri çıktı. kırmızı albümünde "eminem" ve "dom dom kurşunu" şarkılarını "intuv ene" ve "merhaba ya habeyip" adlarıyla arapça seslendirdi. 1987 yılında son lp'si "dayanamıyorum" adlı albümü çıktı. ertesi yıl çıkan "dünya tatlısı" albümüyle (ilk cd'si) yeniden pop müziğine dönüş yaptı.

  1990 yılında çıkan "işte ben" albümüyle en iyi albüm ödülünü kazandı. aynı yıl müzisyen alper önal'la evlendiyse de ertesi yıl boşandı. 1991 yılında "sevildiğini bil" albümü yine çok sattı ancak ertesi yıl çıkan "olay olay" albümü beklediği ilgiyi görmedi ve bu hayalkırıklığı sanatçının müziğe birkaç yıl boyunca küsmesine yol açtı. trafik kazasından ölen kerim tekin ile düet yaptı ve aşk yaşadı.

  1996 yılında "zerrin özer" albümüyle müziğe dönen sanatçı, ertesi yıl "zerrin özer 97" albümünü çıkardı. 2000 yılında yaptığı "bir zerrin özer arşivi" best of albümüyle ikinci kez en iyi albüm ödülünü kazandı. 2001 yılında yine eski şarkılarından oluşan "ben" çift cd&mc olarak piyasaya çıktı. peşpeşe piyasaya sürülen bu iki albümüyle toplam 1,5 milyonu aşkın satış gerçekleştirdi. ertesi yıl yaptığı "ölürüm ben sana" albümü beklediğini veremese de, 2005 yılında yaptığı "ve böyle bir şey" türkü-caz albümüyle beklenen ilgiyi gördü. bu albümü de altın plak'la ödüllendirildi. sanatçı, 2006 yılında levent süren ile evlendi.

 • chakotay

  *

 • morgan

  yıllar yılı kilosuna kilo ekleyen şarkıcıdır. ayrıca o gülmüyor anırıyor.

  1
 • b a k u n

  (bkz: son mektup)

 • sekerkizhamdi

  bir türlü sevemediğim, bana hep itici gelen ve acil zayıflaması gerektiğini düsündügüm battal beden şakıcı..

 • nedesemki

  yoğun bakıma kaldırılmıştır.
  (bkz: acil şifalar)

 • pamuka

  çocukluğumda kerim tekin'le platonik bir aşk yaşarken çok kıskanırdım kendisini.

 • dude

  (bkz: yıh yıh yıh)

  2
 • katil

  ama gülüşüyle ün yapmıştır.

 • lakerman

  şeftali kelimesinden tiksinir.

 • afrikapapatyasi

  paşa gönlüm

  1
 • isteristemezistersin

  (bkz: dayanamıyorum)

  1
 • afrikapapatyasi

  giden gitti.

 • Ev seksisi

  mekanı cennet olsun.

 • pobeda

  (bkz: o yaz)
  (bkz: son mektup)


  Efsane sesiyle herkesi bir yerlere götürmüş kadın.

  1
 • berserk

  sabah gazetesi (!) için vermiş olduğu röportajda uzun adam için "ben bu kadar hümanist bir insan görmedim" demiş. haber sanırsam senelerdir ne bir albümü, ne de müzikal bir başarısı var zerrin'in. en son popstar yarışmasında ıkınarak gülmesiyle hafızalarda yer etmişti. işsiz kaldığı dönemde de gezi direnişi zamanında yandaşlığa soyunarak trt müzik'te bir program kapmıştı. zerrin özer gibi bir sanatçının bu hale düşmesi son derece üzücü. yaw şu cümleye bakar mısın insanın sinirini bozuyor; " Ben bu kadar vefalı, yakın, sıcak, hümanist bir insan görmedim. Ben Turgut Amca'mı (Özal) çok sevdim. Nurlar içinde yatsın. Bir de Sayın Erdoğan'ı çok seviyorum" .

  6
 • archangelo

  Anadolulu janis joplin, ot değil tezek kokuyor.

  1
 • dogum gunu cocugu

  kahkahasindan bile daha itici olan kişilik.

 • nymphe

  o kadar şarkısı var. çeşit çeşit, renk renk. bende yıllardır bu kadını neden sevemedim diyordum.

  bir itici,bir antipatik geliyordu. neyse sebebi anlaşıldı.

  samimiyetsiz dubanın tekiymiş...

 • zambada

  tanım: caz gırtlağı vardır kendilerinde.

  höööööhhh! bööööööhhh!

  bi haltı yoktur, varsa da biz görmedik. abartıdan ibarettir. kendine tapar.
  bi bu, bi de ferhat güzel.
  bu ikisinde bir burun var, böyle evlerden ırak. istanbul-van, van-ıstanbul boyunca asfalta sürt o burunları,
  kaldır ayağa 'büyük sanatçısın' ayakları çek bu ikisine, dakkasında kaldırır ayağını, 'öp ulan!' çeker sana.

  en son fıtık ameliyatı olmuş.

  ahan da sonrasındaki açıklaması:

  Ama böyle bir işkence yok; sürekli ağlıyorum. Sonra ameliyat oldum, çıktım ve kendime geldim. Yürütmek istiyorlar beni fakat çok daha beter bir ağrı saplandı. Sonra doktor geldi yanıma; "Zerrin Hanım size bir şey söyleyeceğim" dedi. "Tabii buyurun" dedim. Doktor, "Zerrin Hanım ben bu işi beceremedim" dedi.

  " Çok heyecanlandım" dedi, hiç anlatmaya değer görmeyeceğim, bir doktorun söylemeyeceği şeyler söyledi. 'isminizin büyüklüğü', 'Heyecanlandım' gibi cümleler kurdu. Böyle bir şey olur mu? Ardından "Zerrin Hanım içeride parça kalmış, yarın sizi tekrar ameliyata alacağız" dedi.

  Neşter kırılmış, onu almak için çok uğraşmış, orada omurilik olduğu için onun altından almaya çalışmış vs...

  Ertesi gün tekrar uyandım ve yine ağrıdan duramıyorum. Bu sefer de "Hemen çivi takalım" dediler. Dedim ki, "Artık onları görmek istemiyorum, lütfen yanıma gelmesinler. Ben artık bu hastaneden gidiyorum." Ve o şekilde hastaneden ayrıldım

 • sondaj

  trt müzik'te an itibarıyla çılgın bir performans sergiliyor.
  Son kulak pası silicilerden...